Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

masterofpuppetsasd demiş ki:
abi sende o kadar sene taytlar giy dişinle gitar çal maymunluklar et sanada verirler öyle ev :D
tamam hacı yapsınlar kontratı basıcam imzayı nereyle istiyolarsa çalıcam çatır çatır , yarısını versinler o evin , ama sürüngen kolleksiyonu vardı onları istemem börtü böcek mazallah misafir gelir sokar mokar uğraşamam.

3 ün 1 ni alıcağım bu gidişte ben.tövbeee.daha hangisini alıcağımı bilmiyorum.katatonia çalıcağım kardeşim ben opeth çalıcağım.pedal olarak ne lazım bana.

halilpazarlama demiş ki:
hiç param yok , pcye veya vcd (yumatu cleanleri çok güzel)ye bağlayacağım gitarımı acaba satriani veya vinnie moore tonunu nasıl alabilirim ? :D

bak hiç vcd yada pc ye gerek yok. ben denedim en iyi yöntem jak ın bi ucunu kesiyosun. 2 tane ucu çıkıyo malum mono kablo. o iki ucu direk 220 ye takıyosun prize. ondan sonra geldiğin noktaya sen bile şaşıracaksın. biraz yorgun düşebilirsin korkma :)

Yumurta kır şöyle. Önce soğanları ince ince kes, onları ocağa at bi kere kızarsınlar. Sonra domatesleri dilimle ufak ufak onları da boşalt. Bi pişsin bunlar orda. Sucukları da koy üstüne. Yumurtayı da kır. Az tuz, az karabiber. of

..

slm..piyasa yapıyyorum:(yani ağırlıklı pop.yani clean lazım..strat gitar..ama gitarda doyurucu dirve da olacak..sizce..cort g250 m cort g250p-2t mi g260 mı g270 mi:?ben de m520 var.takas yapcam işte.g250 yi denedim..hiç bu kadar ton beklemiyodum..güzeldi..valla..onu alırsam üse hiç para vermicem..söz sizde arkadaşlar..

@ halilpazarlama hayır yurt dışından değil 385 euro ya türkiyeden alıcam gitara modifiye yapmayacağım

gitar hakkında bilgisi olan, gitarı kullanmış arkadaşlar war mı [m-100fm esp ltd]

385 € gibi bir fiyata 2.el olarak alabileceğin gitarlar o gitarı havada karada kapar.ltd lerin 400 altınının alınmaması gerekir.o paraya 2.el birşeyler bak çünkü gerçekten beş para etmez.50 serisinden tek farkı ise üzerindeki maple kaplama.

sanırım yanlış yere yazdım biraz önce,sorum şöyle ;

1 aydır düşünüyorum ne alsam kafayı yemek üzereydim 3-5 modeli kafaya koyup gidip denemek istoyordum,öbür türlü daha karışırdı işler,benim gibi alışveriş özürlü biri çok kolay ilk gördüğü modeli alır çünkü,sanırım artık gidip deneme aşamasındayım,istediğim tonları clean olarak akustik tonları böyle derinden gelen sıcak tonlar,sert olarak heavy metal tonları, listede epiphone goth exp,jackson dx10d dinky,ibanez rgt42, cort x-th yalnız cort da emg olması kötü benim açımdan malum clean tonlar bile gainli çıkıyor(muş) bakacaz artık,bunların için klavyesi en rahat olanı almayı planlıyorum tabi tonlarını da hesaba katarak çok zor iş yaaa of Sad 1200 ytl gibi de bir bütçem var az kaldı tamamlaya bu süre zarfında forumdaki ikinci elleri de göz atmayı düşünüyorum ha birde jackson ke3 kelly var onun fiyat biraz daha tuzlu bakalım artık .. Smile

sizin öneriniz nedir?

şimdi gelelim fasulyenin faydalarına :)

goth explorer...kullananlar ve çalmışlar bilir güzel baslı bir tonu vardır.full maun alet.gövde sap yani.iyi bir manyetik ve eşik ile çok güzel olabilen tatlı bir gitar.şu aralar çinde üretiliyorlar.ama deneyerek alınırsa oldukça güzel gitarlar var aralarında.2.el bulursan kore olan bir tane güzel olur senin için.

jackson dx10d...x serisinden bir japon jackson.2006 modelleri basswood bunların.kötü değil ama eski modellerinden bulmaya çalışmanı öneririrm.benim denediğim (trans red) eski bir serisiydi.aletin köprü ya ayarsızdı yada başka bir neden pek iyi değildi.kullandığında akord biraz kayıyordu.elinle çekince geri geliyodu akord :) ama tonal anlamda güzeldi.ancak benim denediğim üzerinde seymour duncan lar vardı.duncan designed manyetiklerinde bazen çok iyi bazen çok kötü olduğunu duydum ve 2006 bir modelini çalmadığım içinde sıfır alman durumunda bir yorum yapamam.

ibanez rgt42...kore malı ibanezlerin şahı.inanılmaz rahat bir klavyesi var.maun gövde maple yekpare sap.çok rahat alet. H - H manyetik kombinasyonu olması en sevdiğim özelliği (bazı hsh manyetikli gitarlar gibi değil tiksinirim :)) denediğim alette sustain gerçekten iyiydi tremololu bir gitar için.18 20 saniye arası birşey ölçtük arkadaşla.(evet boş insanın önde gideniyim sustain ölçüyorum boş zamanlarımda :)) manyetikler stoktu.fena değildi ton ama dediğin gitarların cort dışında hepsi iyi bir manyetik modifiyesi istemekte.sonuçta o kadar fark ediceğini düşünmüyorum.

cort x - th... bu alet rgt42 ile aynı fabrikada üretiliyor ve özellikler neredeyse aynı.maun gövde ve maple (bubinga var 2 tane çıbık olarak) sap.bu aleti malesef deneme şansım olmadı.sadece dinleyebildim.ama dinlediğim kadarıyla sert tonları güzeldi :) ancak cleanler için birşey diyemiycem.duymadım çünkü.ama emg clean leri öyle böö rezalet bi durumda değil.ama sen akustiğe yakın clean istiyorum demişsin.onu vermez tabi...

benim elimden geleni bu :) en iyisi denemen görmen tabi.ama tremolo kullanmak istiyormusun.evet se sana ibanez rgt42 yi öneriyorum.aletin tremolo oyuğu tam olarak edge pro ya göre zaten üzerindeki de edge pro2 yada 3 olması lazım.ihtiyaç duymayabilirsin bile belki.haa yok istemiyorum diyorsan (ama istemesen 4 gitardan 3 ü tremololu olmazdı) goth explorer.gerçi o ayarda bir sürü gitarda var.ama 2.el yakalayabilirsen bir dk2 bakınmanı öneririm.

Blackened85 demiş ki:
sanırım yanlış yere yazdım biraz önce,sorum şöyle ;

1 aydır düşünüyorum ne alsam kafayı yemek üzereydim 3-5 modeli kafaya koyup gidip denemek istoyordum,öbür türlü daha karışırdı işler,benim gibi alışveriş özürlü biri çok kolay ilk gördüğü modeli alır çünkü,sanırım artık gidip deneme aşamasındayım,istediğim tonları clean olarak akustik tonları böyle derinden gelen sıcak tonlar,sert olarak heavy metal tonları, listede epiphone goth exp,jackson dx10d dinky,ibanez rgt42, cort x-th yalnız cort da emg olması kötü benim açımdan malum clean tonlar bile gainli çıkıyor(muş) bakacaz artık,bunların için klavyesi en rahat olanı almayı planlıyorum tabi tonlarını da hesaba katarak çok zor iş yaaa of Sad 1200 ytl gibi de bir bütçem var az kaldı tamamlaya bu süre zarfında forumdaki ikinci elleri de göz atmayı düşünüyorum ha birde jackson ke3 kelly var onun fiyat biraz daha tuzlu bakalım artık .. Smile

sizin öneriniz nedir?

hiç düşünmeden rgt 42 derim , arkadaşımda var çok rahat gitar.

Yeni rgt 42 lerde (Yani rengi IPT olanlarda) Egde pro 3 var. Eskilerde egde pro 2 var. Ben bu aleti denedim, gercekten klavyesi bana da rahat geldi. Neck-thru ve maun gevde olması cok iyi özellik. Bu özellikten dolayı cok ağır olduğunu söylüyolar, ama inanın bana rg1570 daha ağır geldi rgt 42 den :D belki yeni olanları hafifletmişlerdir :D Benim tavsiyem de o gitarlar arasından rgt42

Geri