Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

kısmet ne diyelim =)

ama ibanez alacaksan numarasının başında g yazan (yani gio serisi) bir ibanez alma ki zaten ibanezler de cort un sahibi olduğu fabrikada üretiliyor yani ekstradan ibanez yazısına fazladan para vermiş gibi oluyorsun

Arkadaşlar elimdeki 900ytl (max.1100ytl) ile gitar almayı planlıyorum. Aradığım özellikler neck-thru ya da set-neck(En azından yüksek sustain`i olmalı), 24 perde ve sert tonlara sahip olması... (Death Metal için kullanacağım) Şekil, marka, 1. el, 2. el gibi takıntılarım yok sadece seçenek ve olasılık çok olduğundan kafam karıştı öneri almak istedim şimdiden teşekkürler.

Unleash_Berke demiş ki:
Arkadaşlar elimdeki 900ytl (max.1100ytl) ile gitar almayı planlıyorum. Aradığım özellikler neck-thru ya da set-neck(En azından yüksek sustain`i olmalı), 24 perde ve sert tonlara sahip olması... (Death Metal için kullanacağım) Şekil, marka, 1. el, 2. el gibi takıntılarım yok sadece seçenek ve olasılık çok olduğundan kafam karıştı öneri almak istedim şimdiden teşekkürler.

Neler var kafanda onları da paylaşırsan güzel olur.

keremd demiş ki:
Unleash_Berke demiş ki:

Neler var kafanda onları da paylaşırsan güzel olur.

Aklıma ilk gelen B.C. Rich`in neck-thru modelleri, washburn pro serisi ya da cort kx custom ya da cort x-th falan oluyor ama işte tamam budur şeklinde oturtamadım henüz kafamda o yüzden alternatif fikir alma ihtiyacı duydum. (B.C. Rich yazdım ama fiyatları konusunda bir bilgi bulamadım.)

türkiyede adam gibi bc rich bulamazsın. aradığın özelliklerde yani. yekpare set neck zorunluluğunu kenara koyabilirsen jackson wrmg oldukça güzel bir gitardır.cort evl k6 veya z6 ya da bakmanı öneririm.

Herkese selam bende elektro gitar almayı düşünüyorum biraz araştırdım. Size bi soriim.

Öncelikle yeni başlicam (önceden biraz çalıyodum aslında tablarla neyse...) ve sert tonlardan hoşlanıyorum. (death metal, trash metal)

Limitim 400 YTL (az ama idare etcez.) Amfi olarak müzik seti war onu kullancam (gitar girişi war). Processorü de sora bi şekilde hallederim (elimde distortion pedal war ibanez)

ibanez GRG170DX - 350 YTL
Yamaha ERG 121 UC - 400 YTL

buu gitarlar fiyatına göre nasıldır???

bu fiyata akçaağaç gövdeli bir gitar bulabilirmiyim???

eğer gitarı alıp, üstüne bi dist pedalı ile girersen o müzik setine iğrenç tonlar çıkar. :) mt2 ile denedim. pre amp lazım olmasın dediğin şekle. bir de ikinci el güzel bi gitar almanı öneririm. ikinci el bi cort mesela.

soulwalker demiş ki:
eğer gitarı alıp, üstüne bi dist pedalı ile girersen o müzik setine iğrenç tonlar çıkar. :) mt2 ile denedim. pre amp lazım olmasın dediğin şekle. bir de ikinci el güzel bi gitar almanı öneririm. ikinci el bi cort mesela.

arkadasim yeni bir gitar aldi yamaha jazz kasa (AES 420) onu benim müzik setine bağladık processorle (digiTECH gibi bişe) ses gayet iyi çıkıyor. yani müzik setinde problem yok. yinede önerin için sağol.

ozzymind demiş ki:
soulwalker demiş ki:

arkadasim yeni bir gitar aldi yamaha jazz kasa (AES 420) onu benim müzik setine bağladık processorle (digiTECH gibi bişe) ses gayet iyi çıkıyor. yani müzik setinde problem yok. yinede önerin için sağol.

yok ses çıkar yine ama alakasız ses çıkıyor
yaklaşık 1 yıl müzik seti - prosesörle kullanmak zorunda kaldım amfi bambaşka birşey (idare etmez mi tabi ki idare eder ama analog pedalla hüsran yaratırsın çünkü eq ayarı kabim similasyonu gibi özellikler yok analog pedalda)

distortion pedalı ile procesor aynı şey mi sence ozzymind? proc'ta pre amp var ve yine dediğime gelirsin. pre amp olmadan müzik setine girersen sinek vızıltıları çıkar.

soulwalker demiş ki:
distortion pedalı ile procesor aynı şey mi sence ozzymind? proc'ta pre amp var ve yine dediğime gelirsin. pre amp olmadan müzik setine girersen sinek vızıltıları çıkar.

yorumlar icin saolun sorunu cozdum :D

ibanez GRG170DX aldim + ZOOM GX1 processor aldim simdilik müzik setiyle idare ediorm ses gayet iyi cikio eko ayarlarini müzik setinden yapabiliorm.

Askerden gelince alırım amfiyi artık 2 ay idare edecem :LOL:

merhaba beyler gitara yeni başlayacağım elektro gitarla başlamaya karar verdim tüm 48 sayfayı okudum ama yine de size tekrar fikrimi sormak istedim.öncelikle solağım ama henüz başlamadığım için sağ elle başlamamı önerdiler,solak gitarların çeşitleri doğal olarak daha az oluyormuş ve zor bulunuyormuş dediler.sizce sağ elle başlasam sol elle başladığıma göre zorlanır mıyım?(çok saçma geliyor hiç başlamadan zorlanmak ama yine de fikrinizi sorayım dedim :)) gitar + amfi ye yaklaşık olarak 450 ytl harcamayı planlıyorum ilgilendiğim müzik türü indie alternatif rock,dinlediğim gruplar pearl jam,arctic monkeys,editors,oasis gibi gruplar genellikle bu 450 ytl nin 190 civarını marshall 15 watt amfi için harcamamı önerdiler yeni başlayan biri için fazla olsa bile uzun süre götürür diyorlar siz ne dersiniz?amfiye ayıracağım parayı biraz düşürüp daha pahalı bir gitar mı alayım?gitarlar içinde düşündüklerim de doğal olarak 250 ytl civarı gitarlar aklımda olanlar cort x2,squier bullet stratocaster,washburn x10.hangisi çalacağım tarza daha uygundur,hangisini önerirsiniz bunlardan ya da bunlara ek olarak?çok soru sordum ama işte ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum almadan önce:)

Solak olup da sağ düzen çalan çok insan var. Solak olup da sol düzen gitar çalan bir arkadaşımın da en son canına tak etti, çocuk Erkan Sızarlar'a gitar yaptırmak için bekliyor. :) Sağ düzen bir dene bence, hatta uğraş çalmak için.

Bence amfiyi boşver, Yamaha PA112J'ler güzel aletlerdir, onlara bir bak, senin tarza da uyacaktır. 15'lik MG serisine o parayı vermeye zaten lüzum yok, Bir şekilde amfi için 100 150 lirayı toparlayabileceksen birkaç ay içinde, bu gitarı alıp çalmaya başla derim. Amfiyi nasılsa alırsın, gitar iyi olsun da önce.

Manticore demiş ki:
Solak olup da sağ düzen çalan çok insan var. Solak olup da sol düzen gitar çalan bir arkadaşımın da en son canına tak etti, çocuk Erkan Sızarlar'a gitar yaptırmak için bekliyor. :) Sağ düzen bir dene bence, hatta uğraş çalmak için.

Bence amfiyi boşver, Yamaha PA112J'ler güzel aletlerdir, onlara bir bak, senin tarza da uyacaktır. 15'lik MG serisine o parayı vermeye zaten lüzum yok, Bir şekilde amfi için 100 150 lirayı toparlayabileceksen birkaç ay içinde, bu gitarı alıp çalmaya başla derim. Amfiyi nasılsa alırsın, gitar iyi olsun da önce.

ilk gitar için daha yeni öğrenildiğinden gitarı harap edersin,öyle fazla pahalı bir şey alma tarzı şeyler okudum nette.sen söyledikten sonra yamaha pa112j leri araştırdım bu gitar için orta seviye gitarı diye bir genel görüş var sanırım.ben gitarı bilmediğimden ötürü harap etmeyeyim?:) ilk gitarımı aldıktan sonra 6 ay en geç 1 yıl sonra değiştiririm diye düşünüyorum yine de önereceğin gitar yamaha mıdır?

Gitarı harap etmezsin pek fazla herhalde ama kötü gitarda hevesini harap edebilirsin. Sonuçta bir süre korka korka eline alırsın aleti belki ama neyi nasıl yapman gerekir biraz öğrenmeye başladıktan sonra da çok rahat edersin. Hele ders falan alırsan ne ala...

Bu gitarı modifiye de edebilirsin bence ileride ama satmak istersen ne olur bilemeyeceğim. Yamaha'ların pek ikinci el piyasası yok Türkiye'de sanırım.

Kötü gitar diyorsan, SX'lerin strat modelleri var, bazen çok başarılıları da çıkıyor. İşten anlayan bir arkadaşla mağazaya gidip SX'lerin bu modellerini deneyebilirsin bence bir de, hani bunları elden çıkartmak daha kolaydır bence sonra yeni bir gitar düşündüğünde. Yanlız dediğim SX'ler SSS, 112J HSS.

ESP LTD V-500, ESP LTD AX-400, Cort Evl Z-6, ESP LTD F-400, B.C. Rich WMD Warbeast bu gitarlardan hangisini tercih etmeliyim sizce? Cort dışındaki modeller Amerikadan bir arkadaşla getirtilecek yani fiyatları kafa kafaya bütün bu gitarların...

Arkadaşlar kilitlenen başlıkta da belirttiğim gibi malmsteen strat aldım ve 30 wattlık transistörlü amfide çok cılız tonlar alıyorum,manyetik değiştir ya da adam gibi amfi al falan dediler.herşeyden önce ben bu gitarı birazda manyetikleri için aldım,evet low output dizayn edildiğini biliyodum ama drive lı tonların bu kadar fakir kalacağını hiç düşünmemiştim.Aslında çözüm full lambalı güçlü bi amfi almam ama evde lambalı amfi kullanmak zor,ayrıca pahalı oluyolar.Bana daha ucuza bir yöntem önerebilirmisiniz.

Geri