Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar grup işleri için RG2550 min yanına bir adet kuma getirmek istiyorum :)

gerek tarzımıza pek uymadığı için, gerekse de her yere bu gitarı taşımamak için Cort G254 (white, maple klavye) düşünüyordum, ancak bugün OLP MM1 i gördüm ve inanılmaz yorumlar okudum harmony central da... yine başka bir alternatif Yamaha RGX121 var (bilmiyorum üretim yerini ancak G254ten kalitelimidir?) genel olarak rock/hard rock çalıyoruz, bu gitarlardan hangisi daha kalitelidir ya da bu fiyatlarda önerilebilecek başka bir gitar var mıdır?

Arkadaşlar 250Tl param var -Olacak yani :)- gitar, amfi ve ne gerekirse -ne gerekir? :)- alacağım. Siz ne tavsiye edersiniz. Fender önerdi bi arkadaş "Squier Bullet Stratocaster by Fender" Biraz zorlarsam, belki. Siz ne düşünüyorsunuz. Ve nereden almalıyım. Mydukkan mantıklı mı?

Bu arada daha önce klasik çaldım. 80 verdim gitara ama doğrusu iyi ki fazla vermemişim. Bu gitar da beni biraz götürmeli ancak pahalı olmamalı...

caranion demiş ki:
Arkadaşlar 250Tl param var -Olacak yani :)- gitar, amfi ve ne gerekirse -ne gerekir? :)- alacağım. Siz ne tavsiye edersiniz. Fender önerdi bi arkadaş "Squier Bullet Stratocaster by Fender" Biraz zorlarsam, belki. Siz ne düşünüyorsunuz. Ve nereden almalıyım. Mydukkan mantıklı mı?
Ibanezin Jumpstart paketleri var onlar başlangıç seviyesi için ideal amfi ve gitarı bir pakette toplamışlar.

beyler gitara yeni başlayacam ama model konusunda bir türlü karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

1-ibanez grg170dx
2-cort x6
3-washburn wr154
4-cort x11

bütçem amfi + gitar için max 550 ytl... şimdiden teşekkürler tercihlerinizde nedenlerinizi de yazarsanız iyi olur...

_DreamofStyks_ demiş ki:
caranion demiş ki:
Ibanezin Jumpstart paketleri var onlar başlangıç seviyesi için ideal amfi ve gitarı bir pakette toplamışlar.

Hocam yorumların için sağol ama ben dediğim gibi 250 tl'ye bu işi kapatmak istiyorum. Ibanez başlangıç için biraz pahalı bana göre...

the_dr demiş ki:
beyler gitara yeni başlayacam ama model konusunda bir türlü karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

1-ibanez grg170dx
2-cort x6
3-washburn wr154
4-cort x11

bütçem amfi + gitar için max 550 ytl... şimdiden teşekkürler tercihlerinizde nedenlerinizi de yazarsanız iyi olur...

Cort'lardan birisini tercih etmen düşük bütçede en yüksek performansı yakalaman için ideal bir seçim olucaktır + olarak listede verdiğin diğer gitarlardan daha uzun süre seni taşıyacaktır.

caranion demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
caranion demiş ki:

Hocam yorumların için sağol ama ben dediğim gibi 250 tl'ye bu işi kapatmak istiyorum. Ibanez başlangıç için biraz pahalı bana göre...
Ibanezin Jumpstart paketi alınabilinecek en ucuz toplama pakettir zaten.Daha ucuz birşey bulursan zaten o aletlerle gitar çalabileceğin varsa bile çalamıcağını ve ortalama 1 ay sonra hepsinin elinde kalacağına garanti verebilirim.Yada alternatif olarak forumdan ikinci el gitar ve amfi alabilirsin bu çok daha iyi bi seçim olucaktır en azından.

Onun yerine Fender Strat başlangıç. 220 internette ve başlangıç amfisi 100, 320, 100 lira da bana kalır. Ama o bile pahalı sanki. 100 liraya gitar var gerçi ama ikinci el mantıklı. Bi de Squier Bullet Stratocaster mı yoksa Ibanez GAX-30 mu diye sorsam?

_DreamofStyks_ demiş ki:
the_dr demiş ki:

1-ibanez grg170dx
2-cort x6
3-washburn wr154
4-cort x11

Cort'lardan birisini tercih etmen düşük bütçede en yüksek performansı yakalaman için ideal bir seçim olucaktır + olarak listede verdiğin diğer gitarlardan daha uzun süre seni taşıyacaktır.
teşekkür ederim ilgine...senin tavsiye edebileceğin başka model var mı ?

Benim nacizane tavsiyem hazır dolar düşmüşken 500-550 ytl civarına ikinci el, piyasası değişmeyen bir gitar al. Dandirik amfi, dandirik gitar çiftinden çok daha tatmin edeceğini düşünüyorum ikinci el bir gitarın, daha sonra biraz daha paran olduğunda basit bir amfiyle veya prosesörle çok güzel verim alabilirsin.

arkadaşım adına halihazırda açtığım bir ilan var ibanez grg170dx ve digitech gnx1, ikisi toplam 500 tl ediyor, izmirdeysen senin için güzel bir başlangıç seti olabilir...

buarada benim soruya cevap yokmu yahu? :twisted:

X-11'i 2 sene kullandım, fena değildir ama 100 daha biriktirip Ibanez RG alırsan ton olarak daha menun kalırsın.

Arkadaşlar size bir sorum var, Floor Pod Plus (Pod 2.0'ın live versiyonu) mı yoksa Boss ME-50 mi? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kendi gitarımı kendim yaptım biraz azim biraz hırs ile yinede siz denemeyin maliyet biraz daha tuzlu ve uğraş gerektiriyor...
Benim görüşüm İbanez sonra Fender sonra Washburn sonra Cort veya Yamaha kesenize göre alında ne olursa olsun herkes birşey söyler kafanız dağılır karışır...
İsme para vermeye değer diye düşünüyorum...

plaROCK demiş ki:
arkadaşlar ben ibanez jem555 i almayı dusunuyorum bu gitar hakkında cok sey bilmiyorum fakat bu gitar prestige ve japon üretim değil peki prestigelerise aynı zamanda japon bazıları jem555 ten daha ucuz sizce prestige mi seçmeliyim ne önerirsiniz sizce hangisi daha iyi ?
Abi bir yardım eden yok mu?

plaROCK demiş ki:
plaROCK demiş ki:
arkadaşlar ben ibanez jem555 i almayı dusunuyorum bu gitar hakkında cok sey bilmiyorum fakat bu gitar prestige ve japon üretim değil peki prestigelerise aynı zamanda japon bazıları jem555 ten daha ucuz sizce prestige mi seçmeliyim ne önerirsiniz sizce hangisi daha iyi ?
Abi bir yardım eden yok mu?

Ibanez Jem 555 yanılmıyorsam kore yapımı bir JEM gitarı.Sana bu konuda tek söyleyebileceğim sakın alma =) Çünki orjinal JEM ile alakası olmayan benim hala neden böylesine dandik bir modeli üretmeye devam ettiklerini anlamadığım bir gitar.Gitarın tek özelliği üzerinde Steve Vai yazıyor olması fiyatıda sadece bu yüzden pahalı, isme telif hakkı parası.Alıcağın Prestige ve japon üretim her gitar bu gitardan daha iyi olucaktır, az buzda bir fiyatı yok yani en son hatırladığım 1500 ile 1200 dolar aralarında dolaşıyodu.

the_dr demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
the_dr demiş ki:

1-ibanez grg170dx
2-cort x6
3-washburn wr154
4-cort x11

teşekkür ederim ilgine...senin tavsiye edebileceğin başka model var mı ?

Benim sana tavsiyem ilk etapta orta sınıf bir gitar almayı düşünüyorsan eğer bu gitarları es geçip sabit köprülü bir gitar alman.Çünki (yanlış anlama herkes zamanla öğreniyo sonuçta) gitarlar üzerinde pek ehlil değilsiniz.Yani inciğini cıncığını bilmek gerek tremolo veya sabit köprülü bir gitar seçerken.
Orta sınıf bir gitarda köprü çok iyi olmayacğaından verdiğiniz paranın köprü için kullanılan ekstra malzemelere sizi tatmin etmicek bir pay bırakıcaktır.Buraya harcanıpta sizi tatmin etmicek bir yere bu paranın harcanmasındansa sabit köprülü bir gitar alarak aynı fiyattaki bir gitarın yapımında köprüye harcanmayan paranın gitarın ağacına veya daha stabil olmasına yatırılıcaktır.Buda gitarını kullanışsız bir köprüden ise sabit köprülü olup diğer aksamlarının daha iyi olduğu bir gitar seçimine götürücektir seni.

Örneğin Cort'un bir modeli vardı M600 veya üstü var ise o olabilir neyse yani M serisinin en üst modeli.Fiyatı çok uygun sabit köprülü ve canavar gibi tonlara sahip taş gibi bir gitardı.Klavyenin etrafı "binding" falan kaplıydı.

ben jackson dxmg almayı düşünüyorm gitar hakknda yorumlarnz alablrmym yada daha sert tonlarda ne önerrsnz şimdiden saoln

Geri