Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

2. el ibanez RG2550 vereyim ben sana :p

jem 555ten daha iyi işçiliğe sahip bir gitardır, bendeki de gayet temizdir...

japon ve kore yapımı ibanezler arasında fark var ve jem 555 fiyatını hak etmiyor bence

Tremour77 demiş ki:
Merhaba 800-1000 ytl arasi degisen bir butcem var.Ozellikle Klavyesi rahat bir gitar olmasini istiyorum.Ve ne cok sert neden cok yumusak tonlari olan bir gitar istiyorum.Yani hem Thrash hem Blues calabileyim gitarla.Nedir tavsiyeleriniz?

sana da kendi gitarımı tavsiye edeyim :)

ibanez RG serisi japon gitarları tarz çeşitliliği ve rahatlık olarak üst seviyededir, o bütçede en iyi performansı sanırım bu gitarlardan alabilirsin

BLaCK_MaGiC86 kardeş cok sağol fakat 2.el duşunmüyorum ve KKTC ye kargo falan olayı aşar bana biri daha ayrıntılı yardımcı oabilir mi?
Konu:
Ben Rock,Metal türleri çalıyorum.Öncelikle ben klavye rahatlığa çok önem veriyorum sizce jem 555 mi? 2620 mi? benim beğendiğim seçenekler bu en fazla 1.800 ytl kadar verebilirim 555 i deneyebilirim fakat 2620 yi deneme fırsatım yok sizce hangisi? bana nedenleri madde madde belirtirseniz çok mutlu olururum saygılarımla,
plaROCK

daha ne diyeyim hocam jem 555 e değmez diyorum ;) ibanez RG prestige serisi gayet iyi gitarlardır, işçilikleri üst düzeydir, RG1570 ve üstü her modeli düşünebilirsin. o 2 gitar diyosan illlaki, tabiki de diğer RGyi almanı öneririm

***CORT KX1Q vs Ibanez RG370DX vs LTD MH50***

selam arkadaşlar
şimdi bu CORT KX1Q , Ibanez RG370DX ve LTD MH50 gitarları türkiye fiyatı olarak aynı düzeyde gitarlar (550-600ytl)

benim sorum şu olacaktı
bu gitarlardan hangisinden daha sert ton alabilirim

cort hariç diyer gitarlarda floyd rose var ama floyd rose olması benim için önemli deyil deyerlendirirken bunuda gözönüne alın

birde bu gitarların hangisinin manyetikleri daha iyi
corttaki emg hz mi?
ibanezin kendi manyetiklerimi?
ltd deki esp lh-100mü?

bide cortun agacı maun
ibanezinki ıhlamur
ltd ninki agathis (forumlarda okuduguma göre kötü bi ağacmış)

ağacların farklı olması tonu 'çok' etkilermi?

bu gitarlardan herhangi birini kullanmış , kıyaslama yapabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum :)

sert ton istiyorsan kx1q un rg370'ten daha iyi olduğunu belirteyim, sustain de oldukça fazla olduğu için sert tonlarda çok daha iyi palm-mute lar ve tatminkarlık sağlr :)

ltd'ti modelini bilmiyorum ancak ben de agathis hakkında pek iyi şeyler duymadım. ayrıca ltd gitarların biraz pahalıy satıldığını düşünüyorum

öncelikle forum kurallarını daha yeni çözdüğüm için özür dilerim. şimdi burada tekrar sorayım. Arkadaşlar 2000 $ civarında param var ve tellerini klavyeye istediğim kadar yaklaştırabileceğim bir gtar önerebilirmisiniz? tşkler..

Sylar demiş ki:
***CORT KX1Q vs Ibanez RG370DX vs LTD MH50***

selam arkadaşlar
şimdi bu CORT KX1Q , Ibanez RG370DX ve LTD MH50 gitarları türkiye fiyatı olarak aynı düzeyde gitarlar (550-600ytl)

benim sorum şu olacaktı
bu gitarlardan hangisinden daha sert ton alabilirim

cort hariç diyer gitarlarda floyd rose var ama floyd rose olması benim için önemli deyil deyerlendirirken bunuda gözönüne alın

birde bu gitarların hangisinin manyetikleri daha iyi
corttaki emg hz mi?
ibanezin kendi manyetiklerimi?
ltd deki esp lh-100mü?

bide cortun agacı maun
ibanezinki ıhlamur
ltd ninki agathis (forumlarda okuduguma göre kötü bi ağacmış)

ağacların farklı olması tonu 'çok' etkilermi?

bu gitarlardan herhangi birini kullanmış , kıyaslama yapabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum :)

bende 370dx var, sana kesinlikle şunu söyleyebilirim ki cort'dan daha iyi. studyoda ikisinide denedim, tarzım gereği biraz sert tonlarda çalarım, ibanez inf manyetikler bu konuda hakkını veriyor, cort da öyle ancak clean'e geç,nce farkı anlıyosun. hem 370 in klavyesi de bence corta göre daha iyi(incelik bakımından), ltd konusunda bişey diyemicem çünkü hiç denemedim.
ancak 370 imi satıp model terfi etmek istiyorum, ne kadar uğraştımsa bi türlü tel yüksekliğini istediğim gibi ayarlayamadım, sololarda baya zorlanıyosun yani..

arkadaşl adımdan da anlaşıldığı gibi bi fender hastasıyım ama şu anki bütçem sadece squier bullet stratocaster'a yetiyor (245 yt). acaba b almalıyım yoksa ashton g132 gtar paketi mi alsam daha iyi olur. hem distortion hem de clean çalmak istiyorum. yada 3. bi seçenek olarak cort g200 ya da g210 mu almalıyım?

Merhaba arkadaşlar.
Benim birkaç sorum olucak.

Ben Cort EVL Z4 ve Washburn X30 arasında kaldım, farklı bir alternatif olarak Ibanez RG370DX düşünüyorum.

Cort ve Ibanez modellerinden sert tonlar alınabiliyor bunu biliyorum, fakat bu gitarların Endonezya yapımı olması beni korkutuyor. Washburn ise Kore yapımı.

-Washburn'ü kullanan (deneyen) arkadaşlar varsa gitar hakkındaki yorumlarını yazarsa çok makbule geçer.
-Bana bu 3 gitardan hangisini önerirsiniz?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Tremour77 demiş ki:
Merhaba 800-1000 ytl arasi degisen bir butcem var.Ozellikle Klavyesi rahat bir gitar olmasini istiyorum.Ve ne cok sert neden cok yumusak tonlari olan bir gitar istiyorum.Yani hem Thrash hem Blues calabileyim gitarla.Nedir tavsiyeleriniz?
Trash ve Blues çok uç nokta da istekler. Yine de biraz ondan biraz bundan isterim diyorsan Ibanez S öneririm. S 520, S 470 gibi modelleri o fiyat aralığında 1. ve 2. el olarak çok rahat alırsın. Fazlasıyla esnek bir gitar.

fender_lover demiş ki:
arkadaşl adımdan da anlaşıldığı gibi bi fender hastasıyım ama şu anki bütçem sadece squier bullet stratocaster'a yetiyor (245 yt). acaba b almalıyım yoksa ashton g132 gtar paketi mi alsam daha iyi olur. hem distortion hem de clean çalmak istiyorum. yada 3. bi seçenek olarak cort g200 ya da g210 mu almalıyım?

Başlangıç paketlerinden çıkan 10 watt'lık veya benzeri amfilere bence para harcamaya gerek yok. Çok düşük çıkışları oluyor ve herhangi bir ton alamıyorsun.Bilgisayar, müzik seti hoparlörüne de girsen gitarı çok farklı bir ses almazsın. Bu yüzden önceliği gitara vermek daha iyi olabilir. Bütçeni ve bütçenin artış durumunu bilmiyorum ama belki biraz daha bekleyerek (Ben 2 sene bekledim mesela) en azından bir meksika Fender ya da daha iyi Squier alabilirsin. O zaman ki durum emin ol seni daha fazla tatmin edecektir.

Roth-Azad demiş ki:
fender_lover demiş ki:

Başlangıç paketlerinden çıkan 10 watt'lık veya benzeri amfilere bence para harcamaya gerek yok. Çok düşük çıkışları oluyor ve herhangi bir ton alamıyorsun.Bilgisayar, müzik seti hoparlörüne de girsen gitarı çok farklı bir ses almazsın. Bu yüzden önceliği gitara vermek daha iyi olabilir. Bütçeni ve bütçenin artış durumunu bilmiyorum ama belki biraz daha bekleyerek (Ben 2 sene bekledim mesela) en azından bir meksika Fender ya da daha iyi Squier alabilirsin. O zaman ki durum emin ol seni daha fazla tatmin edecektir.
squier başlangıç için çok güzel gitar bende tavsiye ederim.

Selam, heavy - progressive - power - jazz - klasik rock ne varsa herseyi çalıyorum... Hangi gitarı aldıysam bir eksigi oldu.. Şimdi netten izledim soundları dinledim vs jackson js30 da karar kıldım gibi görünüyor... Bu gitarı nsertligini koruyarak, fendere benzer hoş cleanler de elde edebilir miyim? eğer öyleyse nasıl yaparım bu gitar doğru karar mıdır :)

cobain67 demiş ki:
Selam, heavy - progressive - power - jazz - klasik rock ne varsa herseyi çalıyorum... Hangi gitarı aldıysam bir eksigi oldu.. Şimdi netten izledim soundları dinledim vs jackson js30 da karar kıldım gibi görünüyor... Bu gitarı nsertligini koruyarak, fendere benzer hoş cleanler de elde edebilir miyim? eğer öyleyse nasıl yaparım bu gitar doğru karar mıdır :)

1- Hangi gitarları denedin?
2- js30 un nesinden etkilenerek böyle bir karar aldın?

Merak ettim. Cevapla sen yardımcı olurum

masterofpuppetsasd demiş ki:
cobain67 demiş ki:

1- Hangi gitarları denedin?
2- js30 un nesinden etkilenerek böyle bir karar aldın?

Merak ettim. Cevapla sen yardımcı olurum
Kendi gitarım ibanez sas32fm (sertliği yakalayamadım) , rg350dx , cort x-11... Denediklerim o kadar iyi gitarlar değil biliyorum, bütçem el verdigince alabileceklerimi denedim. JS30'a elimi sürmedim ama sert tonu oldugunu biliyorum ve bircok video-ses kaydı vs'de gördüm.. Yani sadece olabilir dedim hani fiyat performans olarak. Ama varsa önerileriniz neden yönelmiyim ki :) Iron maiden çaldıgım gitarla , eric clapton da çalmak istiyorum tüm mesele bu... Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Peki Arkadaşlar Yeni Başlıcak Birisi İçin, cort x2 veya cort x-6 hangisi uygundur. Metal türü ve solo'ya meraklı birisi olarak soruyorum.

Geri