Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Aktif manyetik çıkış gücü haricinde pek fark yaratmıyor diye biliyorum. Bir de her gitarla her müzik yapılıyor ya :) Jackson ile blues çalan, gibson ile death metal yapan, washburnle jazz çalan çok adam var :)

SiLeNoZ demiş ki:
Aktif manyetik çıkış gücü haricinde pek fark yaratmıyor diye biliyorum. Bir de her gitarla her müzik yapılıyor ya :) Jackson ile blues çalan, gibson ile death metal yapan, washburnle jazz çalan çok adam var :)

Clean ton rock çalan kişiler için zaman zaman önemli olduğundan, ve de nispetn doğal sesler bu tarz için daha önemli olduğundan aktif manyetik tercih edilmiyor. Country, funk, popçular da aktif manyetik kullanmadığına göre...

evilchild, yardımcı olabildiysem çok sevindim :)

enderiplikci, nu metalciler genelde maun gövdeli sabit köprülü gitarlar kullanıyorlar. Maunda sustain daha çok ve ton daha tok oluyor. Onlara göre daha sıcak ve dolgun bir ses veriyor bu aletler :) Ne bileyim bir rammstein, bir linkinpark.. bunlar sanırım istediğin şeyler :) ibanez düşünmüşsün; ben rg'lere değil de sa'lara s'lere bak derim. Bana çok uzak bir tarz aslında, içinde olmadan konuşuyorum :)) yani özel marka model giremem de özetle böyle işte.. rg350si olan nu metal çalan arkadaşım da vardı gerçi.. Çalarsın ya. Blackmagick'in dediği gibi çalınır yani :)

arkadaşlar ;
gibson les pual classic
ibanez JS1200
Esp Kh-2
ibanez jem 7
eclipse 2

bu aletlerin içinden hangisi ? Genelde hep rock çalıcam,yani punk tan hard rock a kadar..Tavsiyelerinizi bekliyorum..Aslında Gibson les paul standart da olabilir ama biraz daha pahalı olduğundan karar veremiyorum bir türlü..

selam arkadaşlar. Öncelikle bir konu hakkında bilgi almak istiyorum (les paul). Epiphone un lp lerindeki bazı modellerin hafifletilmek için gövdede kanallar açıldığını duydum bu modeller hangileridir veya sadece ultra serisimidir?. Eğerki durumumu toplarsam 1500ytl civarı bir les paul almayı düşünüyorum kafamda birkaç model var ama tam olarak fikir sahibi değilim özellikle epiphone modellerinde. seçenekler şöyle
epiphone 1956 goldtop gitarı gerçekten sevdim ama inş.sustainden götürecek hafifletme çalışmaları olmayan bir gitardır.
epiphone standart veya plus, ultra da olabilir ama o hafif kasa herhalde ya da denk gelir falan 2.el falan gibson studio. tercihimi yapmamda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

slm millet ya ben cort evl x4 almayı dusunuyorumda bunu yanında bıde amfi ıle hardcase alcam

gur muzıgın verdıgı fıyat sole

cort evl x4 en son490$
randall 25watt amfi 225$
cort hardcase 140$

beyler bu fıyatlar nasıl ıyımı? yoksa cokmu fazla? bıde su randall amfi hakkında bı bılgınız varmı? son olarak ya bu gur muzık guvenılırmı yanı valla okuduklarıma gore eskıden baya bı kazıkcıymıs ama suanda orda bı bayanla genc bı erkek var valla gayet sıcak geldıler bana sızce nasıl guvenılırmı gıtarı aldıktan sonra bı yamuk falan yaparlarmı????

darkdead06 demiş ki:
slm millet ya ben cort evl x4 almayı dusunuyorumda bunu yanında bıde amfi ıle hardcase alcam

gur muzıgın verdıgı fıyat sole

cort evl x4 en son490$
randall 25watt amfi 225$
cort hardcase 140$

beyler bu fıyatlar nasıl ıyımı? yoksa cokmu fazla? bıde su randall amfi hakkında bı bılgınız varmı? son olarak ya bu gur muzık guvenılırmı yanı valla okuduklarıma gore eskıden baya bı kazıkcıymıs ama suanda orda bı bayanla genc bı erkek var valla gayet sıcak geldıler bana sızce nasıl guvenılırmı gıtarı aldıktan sonra bı yamuk falan yaparlarmı????

fiyatları mydukkan ve benzeri diğer sitelerin fiyatları ile karşılaştır bi istersen, şimdi oturup bakmadım tek tek ama bana biraz fazla geldi. özellikle başlangıç için 140 dolar hard case'e vereceğine daha iyi bir gitar ve düzgün bi gigbag alabilirsin, taşıması daha kolay hem. ayrıca bu miktarlara 2. el çok daha güzel bişeyler bulabilirsin. aklını çelmek gibi olmasın alayım diyosan al yine ama durum bu :)

yorum ıcn cok sagol ya zaten cort evl x4 gayet ıyı bı gıtar uzerınde emghz manyetık var ve fazladan bıde sıngle manyetık var gayet ıyı yanlız gurmuzık hakkında pek bı bılgım yok cok fazla kazık atıyomu satıstan sonra

benimde sorunum aynı

tamamen hobi olarak biraz da can sıkıntısından gitarla ilgileniyorum. sahneye çıkma gibi bir olayım yok. elektro-akustik ve akustik gitar arasında karasız kaldım. sizce hangisini almalıyım.
mydukkandan bir kaç gitara baktım deneyemediğim için kararsız kaldım
akustik: ibanez V72E
elektro-akustik: ibanez Talman series TCY10
sizce bu gitarlar iyi mi yada bana 300-500 fiyat aralığında önerebileceğiniz gitar var mı?

Re: benimde sorunum aynı

yilanbey demiş ki:
tamamen hobi olarak biraz da can sıkıntısından gitarla ilgileniyorum. sahneye çıkma gibi bir olayım yok. elektro-akustik ve akustik gitar arasında karasız kaldım. sizce hangisini almalıyım.
mydukkandan bir kaç gitara baktım deneyemediğim için kararsız kaldım
akustik: ibanez V72E
elektro-akustik: ibanez Talman series TCY10
sizce bu gitarlar iyi mi yada bana 300-500 fiyat aralığında önerebileceğiniz gitar var mı?

elektro akustik daha makbuldür bence. model olarak ise cort sfx1f önerilerim arasında olabilir. fiyatıda 400ytl civarı olmalı.

lic_x demiş ki:
selam arkadaşlar. Öncelikle bir konu hakkında bilgi almak istiyorum (les paul). Epiphone un lp lerindeki bazı modellerin hafifletilmek için gövdede kanallar açıldığını duydum bu modeller hangileridir veya sadece ultra serisimidir?. Eğerki durumumu toplarsam 1500ytl civarı bir les paul almayı düşünüyorum kafamda birkaç model var ama tam olarak fikir sahibi değilim özellikle epiphone modellerinde. seçenekler şöyle
epiphone 1956 goldtop gitarı gerçekten sevdim ama inş.sustainden götürecek hafifletme çalışmaları olmayan bir gitardır.
epiphone standart veya plus, ultra da olabilir ama o hafif kasa herhalde ya da denk gelir falan 2.el falan gibson studio. tercihimi yapmamda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

1500 ytl varsa epiphone ile işin ne? gibson al direk..

ESP Horizon FR-II
Gövde: Beyaz şeritli Alder, Quilted Akçaağaç kaplama
Sap: Beyaz şeritli akçaağaç
Klavye: Abanoz
Yapı: Neck-thru-yapı
Scale: 25.5"
Burgular: Gotoh
Köprü: Orjinal Floyd Rose
Donanım Rengi: Siyah, Krom
Fretler: 24 / XJ
Sap Manyetiği: Seymour Duncan SH-1n
Köprü Manyetiği: Seymour Duncan TB-4
Kontroller: 1 ses, 1 ton(push-push Tap özellikli) , 3 yollu

2.097,43 euroyu hak edermi? parayı denkleştirdim eğer daha iyi ve daha kaliteli bi öneri kafama yatarsa beklerim yoooooooooook
herhangi bi sonuc çıkmassa forumdan. alacam gitarı....

ReLoad demiş ki:
ESP Horizon FR-II

2.097,43 euroyu hak edermi? parayı denkleştirdim eğer daha iyi ve daha kaliteli bi öneri kafama yatarsa beklerim yoooooooooook
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=3579&gid=398

ReLoad demiş ki:
ESP Horizon FR-II

çok bence, yurtdışı olaylarını bi araştır. o parayı bu gitara vereceğine daha ucuz bi gitar alıp, setup yapardım yerinde olsaydım.

Geri