Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Daha öncede yazmıştım tekrar yazıyorum.
Elimizde 5.000 Ytl var kendimize çok iyi bir gitar almak istiyoruz tarz genel olarak metal ama blues filan da takılıyoruz.Yani drive alalım derken cleanler de çok kötü olmasın.
Baktığımız gitarlar :
Jackson Soloist
ESP SV
ESP Viper

Amfi ve prosesör de alacağız.Prosesör olarak Gt-10 u beğendik yanına birde güzel bir amfi almak istiyoruz.Gitar ve amfi önerileriniz nelerdir acaba ? Belki de gt10 haricinde amfi&prosesör uyumu daha iyi olan başka bir alet önerirsiniz..
Teşekkürler iyi günler..

alpburak12 demiş ki:
Elimizde 5.000 Ytl var kendimize çok iyi bir gitar almak istiyoruz tarz genel olarak metal ama blues filan da takılıyoruz.Yani drive alalım derken cleanler de çok kötü olmasın.
Baktığımız gitarlar :
Jackson Soloist
ESP SV
ESP Viper

Amfi ve prosesör de alacağız.Prosesör olarak Gt-10 u beğendik yanına birde güzel bir amfi almak istiyoruz.Gitar ve amfi önerileriniz nelerdir acaba ? Belki de gt10 haricinde amfi&prosesör uyumu daha iyi olan başka bir alet önerirsiniz..
Teşekkürler iyi günler..
abi çokluk valve takıntın yoksa roland jc120 ye bir bak derim
LINK:http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=249&ParentId=57
Saygılarımla
plaROCK

Valla ben B.C. Rich Bronze Series Warlock kasa kullanıyorum gayette memnunum . Klavyesine kalın diyenler olmuş bence bunu söyleyenler önce ellerine bir Ibanez alsınlar diyorum .Ayrıca BC RICH sahneye çok yakışan bir gitar tavsiyem hiç durma bir BC RICH warlock al . Solocu değilsen hiç bir sorun yok ama soloda atacağım diyorsan bu gitarın üzerinde Vibrato kolu girişi yok canını birtek o sıkar ben bu gitarı digitech rp80 ile kullanıyorum ve gayet memnunum ama dediğim gibi illa vibrato koluda olsun diyorsan başka modellerine bakabilirsin ama BC RICH için tekrar söylüyorum fiyatı bakımından oldukça makul ve verdiğin paraya da değer ..

Kolay gelsin..

Arkadaşlar merhaba..Param 245 lira..Su an için sadece gitar almayaı,1 ay sonrada amfi almayı düşünüyorum..245 lira ya tavsiye ettiğiniz gitar var mı?Benim aklımda şunlar var...

-Washburn WI 14
-Cort G200
-Ibanez GAX-30...

Ya da amfi alımın erteleyip daha yüksek fiyatta bir gitar mı alayım...Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

alpburak12 demiş ki:
Baktığımız gitarlar :
Jackson Soloist
ESP SV
ESP Viper

Teşekkürler iyi günler..

musicman gitarlarına bakmanı öneririm her tarza giden çok kaliteli işçiliği olan gitarlar.birde fender sambora strat var buda çok kullanışlı ve güzel bir gitar.neckteki hm sayesinde sert tonlar alabilmekte mümkün.

yeni bir gitar alıcam 800-1400 ytl arası
Baktıklarım:
KH202
LTD M200
LTD M400
Jackson olarak ne önerirsiniz?
Ve Türkiye'de nerden Jackson alabilirim?

metallica99 demiş ki:
yeni bir gitar alıcam 800-1400 ytl arası
Baktıklarım:
KH202
LTD M200
LTD M400
Jackson olarak ne önerirsiniz?
Ve Türkiye'de nerden Jackson alabilirim?

Türkiyeden Jackson almayı unut bi kere abi :D KH202 iyi gibi ama tonu biraz kısıtlı olabilir zira gitar Kirk Hammettin zevkine göre yapıldığından tonal olarak çok çeşitli olmayabilir.

Arkadaslar Romanyada oturuyorum Jackson warrior wrmg almayı dusunuyorum. Ama rr3 mü alsam wrmg mi alsam kararsız kalım.
Bide amphi olarak kararsız kaldım line 6 spider3 30watt burda 350 YTL civarında roland cube 30watt da aynı fiyat amphi olarak cube ümü tavsiye edersiniz yoksa spider3 midersiniz?
Yani çok kararsız kaldım Burda deneyip öyle karar werme gibi bir şansıda yok o yüzden Ustalarıma danşıyım dedm.
Bunlara yakın fiyatlarda Baska amphi ve gitarda tavsiye edebilirsiniz.
Şimdiden ÇooK Tesekkürler

Geri