Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

650 TL bütçen varsa bence X-6 ya hiç bakma. İkinci elde o fiyata çok çok daha iyi gitarlar bulabilirsin. O paraya ikinci el eski seri Japon bir Ibanez bulabilirsin. Ya da Japon üretimi Jackson'lara da bakabilirsin Performer serisi. Ya da forumda bir tane RGT42DX var, 600 TL. Kesinlikle sonuna kadar tavsiye edebileceğim bir gitardır kendisi (sahibini tanımıyorum). Forumu bir araştır derim ben, o paraya gerçekten güzel gitarlar var çünkü..

PeeeDeee demiş ki:
650 TL bütçen varsa bence X-6 ya hiç bakma. İkinci elde o fiyata çok çok daha iyi gitarlar bulabilirsin. O paraya ikinci el eski seri Japon bir Ibanez bulabilirsin. Ya da Japon üretimi Jackson'lara da bakabilirsin Performer serisi. Ya da forumda bir tane RGT42DX var, 600 TL. Kesinlikle sonuna kadar tavsiye edebileceğim bir gitardır kendisi (sahibini tanımıyorum). Forumu bir araştır derim ben, o paraya gerçekten güzel gitarlar var çünkü..

ikinci el rgt42 dx çok iyi bir tercih olur.bu arada cort x6nın floyd roseu sorun çıkarmıyor.floyd rose elektroya yeni başlayanlar için sorun teşkil edebiliyor.sabit köprüye göre akord etmesi ayarlanması biraz zahmetli.

halilpazarlama demiş ki:
PeeeDeee demiş ki:

ikinci el rgt42 dx çok iyi bir tercih olur.bu arada cort x6nın floyd roseu sorun çıkarmıyor.floyd rose elektroya yeni başlayanlar için sorun teşkil edebiliyor.sabit köprüye göre akord etmesi ayarlanması biraz zahmetli.

Evet genel olarak sorunsuz floyd'u, ancak kolu ile oynamaya başladığınızda salabiliyor kendini X6'nın köprüsü. 3 farklı X6 denedim, üçünde de birkaç dive bomb'dan sonra akord hatrı sayılır bir şekilde bozulmuştu. Gerçi tremsetter gibi bir nimet varken sorun olmaz diye düşünüyorum. Eğer floyd ile pek numara yapılmayacaksa, sabit durduğu yerde çalmayla akordu bozulmuyor, ama floyd'la oynamayacaksam niye floyd'lu bir gitar alayım? ;)

Monster_YGT demiş ki:
Schecter c1 fr ve ibanez rg 320fm...
Yardım edin artık şu kardeşinize :D Ne zaman interneti açıp gitar arasam aklım başka yerlerer kayıyor...

Geçenlerde de ltd m200 fm ve c1 fr yi sormuştum :LOL:

Aslında ibanez özellikleri olarak daha düşük görünüyor ama, klavyedeki bindingi bitirdi beni :D

kullananlar bir yardım ediverin lütfen c1 fr mı rg320 fm mi...
İhtiyacım var yorumlarınıza yoksa kafayı kıracağım bu gidişle.

edit: rg320 dx fm olacakmış

dükkandaki adam bana 320 fm demişti. birde mydukkan.com da rg320 dx fm switch 5 yollu görünüyor ama ben mantığını kavrayamadım o işin
:)

Evet, rg320'nin switch'i 5 yollu :) Ibanez'in sitesinde şeması vardır diye tahmin ediyorum.

Bu yazdığın gitarları sıfır olarak mı alacaksın, ikinci el mi? M200, RG320 ve C1-FR, birbirlerine benzeyen gitarlar. Tavsiyem deneyerek alman, çünkü sapları baya farklı birbirinden. Ben olsam C1-FR alırım, tabi çok clean düşkünlüğüm yoksa :) 400 serisinin altı LTD'leri pek tutmuyorum, işçilikleri o fiyata satılan gitarlar için başarısız bence. Bence git dene, en içine sinen hangisiyse onu al :) ama dediğim gibi ben olsam C1-FR alırdım :)

PeeeDeee demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:
Schecter c1 fr ve ibanez rg 320fm...
Yardım edin artık şu kardeşinize :D Ne zaman interneti açıp gitar arasam aklım başka yerlerer kayıyor...

Geçenlerde de ltd m200 fm ve c1 fr yi sormuştum :LOL:

Aslında ibanez özellikleri olarak daha düşük görünüyor ama, klavyedeki bindingi bitirdi beni :D

kullananlar bir yardım ediverin lütfen c1 fr mı rg320 fm mi...
İhtiyacım var yorumlarınıza yoksa kafayı kıracağım bu gidişle.

edit: rg320 dx fm olacakmış

dükkandaki adam bana 320 fm demişti. birde mydukkan.com da rg320 dx fm switch 5 yollu görünüyor ama ben mantığını kavrayamadım o işin
:)

Evet, rg320'nin switch'i 5 yollu :) Ibanez'in sitesinde şeması vardır diye tahmin ediyorum.

Bu yazdığın gitarları sıfır olarak mı alacaksın, ikinci el mi? M200, RG320 ve C1-FR, birbirlerine benzeyen gitarlar. Tavsiyem deneyerek alman, çünkü sapları baya farklı birbirinden. Ben olsam C1-FR alırım, tabi çok clean düşkünlüğüm yoksa :) 400 serisinin altı LTD'leri pek tutmuyorum, işçilikleri o fiyata satılan gitarlar için başarısız bence. Bence git dene, en içine sinen hangisiyse onu al :) ama dediğim gibi ben olsam C1-FR alırdım :)

Evet şemayı buldum ibanezin sitesinden :D

Galiba bende c1 fr yi alacağm. Zaten ibanez in 5 yol switchi olması olayı bitirdi. :D sevmiyorum öyle gitarları. karmakarışık :D

Teşekkürler bu arada :D schecter forever :LOL:

Selam arkadaşlar ben hard rock trash tarzı çalıcam 500 TL. ile sınırladım şimdilik kendimi işimi görücek elimi yormuycak bir gitar önerebilir misiniz?

ErenimooO demiş ki:
arkadaslar benim köprü manyetiğine ihtiyacım var artec marka sıfır humbucker lar var 15 liraya falan hakkında olumlu yorumlar var öte yandan forumda bi arkadaşımız paraya ihtiyacı olduğu için cort x-6 dan çıkma manyetiklerini satıyor tanesi 15 liraya sizce hangisi?
artec humbucker mı cort x6 çıkması mı?

not: sert tonlara ihtiyacım var.

artec marka manyetik bu linkte;http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1586&gid=519

2 manyetiktende sert tonlar alabilecegini düşünmüyorum Artec manyetik kullanmadım ama x6 kullandım. Banada sert tonlar lazım öyle olsa niye 200 liraya bi mantetik seti almaya çalısalım, 30 liraya alırız kapatırız. Sonuçta onları alcaksan yanında da sert tonlar veren pedal alman gerekecek yani karar senin... :)

Re: Dolar ve Planlarım...

CposeidonS demiş ki:
İbanez GRG170DX---> Bu Gitarı İstanbul'da en ucuz nerden alabilirim arkadaşlar... :x Dolar bütün hesaplarımı mahvetti... :cry: Lütfen yardımcı olun...

Yönetici Uyarısı: Mesajınız düzenlenmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır.Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Zuhal müzik ibanez ürünlerinin distribütörü..Sanırım en ucuz ve en garantili ordan bulursun... ;)

leadx666 demiş ki:
ErenimooO demiş ki:
arkadaslar benim köprü manyetiğine ihtiyacım var artec marka sıfır humbucker lar var 15 liraya falan hakkında olumlu yorumlar var öte yandan forumda bi arkadaşımız paraya ihtiyacı olduğu için cort x-6 dan çıkma manyetiklerini satıyor tanesi 15 liraya sizce hangisi?

artec marka manyetik bu linkte;http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1586&gid=519

2 manyetiktende sert tonlar alabilecegini düşünmüyorum Artec manyetik kullanmadım ama x6 kullandım. Banada sert tonlar lazım öyle olsa niye 200 liraya bi mantetik seti almaya çalısalım, 30 liraya alırız kapatırız. Sonuçta onları alcaksan yanında da sert tonlar veren pedal alman gerekecek yani karar senin... :)

şimdi durumu şöyle özetliyeyim aslında yeni gitar almak istiyorum ama bu aralar maddi sıkıntı içindeyim o yüzden elimdeki gitardan biraz daha verim almak istiyorum boss md-2 analog distortion pedalm gayet sert ama strat kasa s-s-s manyetikli bi gitarla pek gitmiyor,heba oluyor resmen :D. jackon dinky alıcak parayı toparlayana kadar idare etsin yeter.
manyetik başına 15-20 lira verebilrm gerçekten yolsuzum bu aralar :S

Arkadaşlar 1500tl bütçe var.Aslında 2000 ama bir de GT-8 alacağım. Death,thrash gibi sert müziklerle uğraşıyorum ve yeni , Floyd Rose'lu bir gitar almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.2.el de olabilir önerileriniz.

ErenimooO demiş ki:

bulabilirsen duncan designed manyetiklere bakmanı öneririm (genelde jacksonlardan çıkıyor). 2. el ederi 40 lira civarıdır.

450-500 TL civarı param var var elimde. Klasik gitar çalıyorum. elektro gitar a geçmeyi solo ağırlıklı çalışmayı ama ritm den de vazgeçmemeyi düşünüyorum..

Fakat ne manyetik biliyorum ne efekt nede elektro aksamlarını..
450-500 TL ile elektro gitar alınca 1 yıl kadar başka bir elektro alamayacağım...

Öğrenmek için alıyorum ucuz elektrolar da var 150-200 TL ye.
ama 450-500 TL ile iyi birşeyler alabileceğimi düşünüyorum...

2. el değilde 0 gitar ile başlamak istiyorum.
İlerde en iyi gitarı ve ekipmanları alacağımı biliyorum ama sıfır olsun isterim...

extreme 10 watt anfi hediye aldım bir yerden...
yani 1 yıllık anfimde var Smile

Bazıları;

cort X2 gitar öneriyor bazıları
Ibanez GRG170DX

bana klavyesi rahat tonu kaliteli ve en önemlisi 450-500 TL ye alınabilecek bir gitar önerirmisiniz...

grupminor demiş ki:
450-500 TL civarı param var var elimde. Klasik gitar çalıyorum. elektro gitar a geçmeyi solo ağırlıklı çalışmayı ama ritm den de vazgeçmemeyi düşünüyorum..

Bak arkadaşım öncelikle şunu belirteyimki linkini verdiğim ilanların sahipleri ile uzaktan yakından ilgim yoktur sadece sana yardımcı olması fikir göstermesi acısından veriyorum linkleri

2 seçeneğin var. örnek olarak: 1 - 500 milyona sıfır bi gitar alacaksın
2- 500 milyona aldıgın gitarın ikinci elini 350 ye alıcaksın :) sıfır gitar alacaksan ki dolar yükseldi fiyatlarda uctu alacagın gitar 1 yıl sonra satarken cok cok zorluk yaşayacaksın.

Sana fikir vermesi acısından iki link veriyorum
http://www.turkrock.com/ftopic102258.html
http://www.turkrock.com/ftopic99929.html

Bana kalırsa ben cort kx5 i tafsiye ederim adam hazır manyetik te taktırmış sende kalan 150 miyon ile bir pedal alır oldukca verimli şekilde kullanırsın gitarını

Dediğim gibi Bu ilanların sahipleri beni tanımaz bende onları forumda gezerken rastladım bu iki ilana.

ve bir tafsiye; eğer ucuz gitar alacaksan yani senin bütcendeki gitarlarda floyd rose li gitarları cogunluk tafsiye etmez cunku eminim buradaki herkes floyd rose sorunu yaşamıştır
Bu yuzden kücük bütçeli gitarlarda floyd roseli gitarları tafsiye etmiyorum

Arkdaşlar 2100 Liraya Bir Jackson Kevin Bond alıcaktım faka tonları verirmi gibi bi çok sıkıntıya düştüğüm içt bu gitar benim istediğimin bu konuyu açtım...

gitarda 2500 Tl gibi bi fiyat a kadar çıkabilirim önemli olan istediğim tonları vermesi...
amfim randall RG75
pedal olarakta gitardan sonra wah pedalı almayı duşunuyorum..

istediğim tonlar : tüm metal tonları...

slow bir parçada gitar istediğimi vermiyebilir fakat Sert parçalarda gerçekten aynı tonu yakalayabilmem önemli... beni doyurmalı yanı...

Sizinde Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

önereceğiniz Gitar JAckson Veya Esp olursa sevinirim...

Geri