Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

sevgili arkadaslar ;
öncelikle sunu soyleyeyim floyd rose ile alaklaı herhangi bir problemim yok .. sadece baslıgı acarken her ne kadar solo icinde kullanılabilir desemde özellikle ritim için uygun gitarları one cıkarttım .. bunun tek sebebi daha once bir arkadasımın alt.rock grubunda ufakta olsa akustik gitar ile ritim gitaristlik deneyimim olmustu ..

2.olaraktansa deneyimsizim kabulumdur .. bu forumda benı katlayacak insanlar oldugunu kabul ediyorum .. ama suda bir gercekki ibanez denilen aletler samimiyetsiz ruhsuz be abi .. nedenmi ? cunku herbirinin üzerinde nerden baksan orta capta bir ogrencı evini boyayacak kadar boya var ( en azından benım için 1. sebep bu )

eger çin malı olmayanlarından birine denk gelirsem ( mucize ) epi almaktan cekinmem .. cort'larda fena sayılmazlar su anda benım için ..

dostum o parayı ona verme ya yazık etme sen en güzeli ikinci el bir jackson al.foruma bak birisi 900 liraya dkmg satıyordu al babalar gibi kullan derdin tasan da olmasın

mikemccready demiş ki:
sevgili arkadaslar ;
öncelikle sunu soyleyeyim floyd rose ile alaklaı herhangi bir problemim yok .. sadece baslıgı acarken her ne kadar solo icinde kullanılabilir desemde özellikle ritim için uygun gitarları one cıkarttım .. bunun tek sebebi daha once bir arkadasımın alt.rock grubunda ufakta olsa akustik gitar ile ritim gitaristlik deneyimim olmustu ..

2.olaraktansa deneyimsizim kabulumdur .. bu forumda benı katlayacak insanlar oldugunu kabul ediyorum .. ama suda bir gercekki ibanez denilen aletler samimiyetsiz ruhsuz be abi .. nedenmi ? cunku herbirinin üzerinde nerden baksan orta capta bir ogrencı evini boyayacak kadar boya var ( en azından benım için 1. sebep bu )

eger çin malı olmayanlarından birine denk gelirsem ( mucize ) epi almaktan cekinmem .. cort'larda fena sayılmazlar su anda benım için ..
söylesem tesiri yok , sussam gönül razı değil :D

arkadaşlar bu hafta içerisinde aşağıdaki iki gitardan birisini alıcam, görünüşten performansa herşeyiyle hangi gitar diğerinden iyidir? bir türlü karar veremedim yardımlarınızı bekliyorum yoksa yazı tura atıcak hale geldim :(

567191.jpg[img]
http://img246.imageshack.us/img246/1959/1643766800.jpg

Arkadaşlar hangisini alsam başlığına yazdıklarım yanıtlanmıyor o yüzden birde buraya yaziyim dedim herkes buraya konu açıyor, şimdi benim sizin görüşlerinize ihtiyacım var, epiphone les paul standart red flake(limited edition) ve epiphone les paul 56 goldtop arasındayım bu iki gitar arasında kalite olarak her yönü ile ele aldığınızda hangisi diğerinden daha iyi bir gitardır?

ben gitarların ilgili linklerinide veriyim;
epiphone lp standart red flake;
http://www.thomann.de/de/epiphone_les_paul_standard_red_flake.htm
epiphone 56 goldtop;
[/url]
http://guitars.musiciansfriend.com/product/Epiphone-Les-Paul-1956-Goldtop-Electric-Guitar?sku=518320

Epiphone standart denedim fakat goldtop denemedim o yüzden pek bir şey söyleyemem.Denediğim standart kore yapımıydı yanlış hatırlamıyorsam.İşçiliği çok hoşuma gitmişti.Klavyesi gayet rahat ve tonları da ( blues ve hard rock tercihimdir ) kulağıma hoş gelmişti.Klavyeye gelirsek rahat olduğunu söylemiştim ama rahatlık göreceli bir kavram olduğu için yine gidip bu gitarları denemeni tavsiye ederim.

Linkini verdiğin Goldtop'ta Alnico V P-90 single-coil manyetikler var.

Standart red flake'te ise iki adet humbucker manyetik var.

Bu gitarlar genetik olarak ayrı dünyaların gitarı gibi.

Evet manyetik farklılıklarını biliyorum, olaya şu açıdan baksak? p-90 yani goldtop ile ne derece iyi rock tonları yakalarım, buna paralel olarak humbuckers yani standartta ne derece iyi blues tonları yakalarım. Çünkü ben grubumuzun solo gitaristiyim, tarzımız ise bildiğiniz rock, yani istediğim tam olarak ne metal nede slow blues tarzı tonlar.
Kısacası anlatmak istediğim arkadaşlar bana her iki yönden hangisi daha faydalı olur?

Arkadaşlar merhaba..
Ben suan floyd rose bir gitar kullanıyorum gene floyd rose almak istiyordum RR3 alıcaktım ama floyd o kadar canımı sıktı ki bezdirdi artık sabit köprü alıcam LTD EC-500 uzun süredir istediğim bir model ancak hiç denemedm nasıldır rahat mıdır tonları iyidir ben ibanez den bile istediğim tonu alıyorsam bunlada alırım diye düşünüyorum birde şimdi yaklaşık aynı fiyata LTD EX-401 var aynı özellikleri taşıyor 401 in sap maple ec500 ün maun birde perde farkı var bu benim için sorun teşkil etmiyor....

Birde özellikle solo performansları nasıldır hiç sabit köprü gitar kullanmadm tel yüksekliği floydlardaki gibi ince ve istedğimiz gibi ayarlanabiliyor mu gitarları ayrıntılı olarak öğrenmek istiyorum(artısı- eksisi vb)..

""Mutlaka çalmış denemiş kişiler yorum yaparsa bana yardımcı olursa sevinirm denemedn tipine bakarak yorum istemiyorum teşekkürler herkese"" :)

Geri