Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Üstadlarım, 1500-1600 Tl limitim var.

1. Epiphone Les Paul Custom almak
2. Epiphone L.P. Starndart alıp modifiye yapmak
3. İkinci el Epi. L.P. Cstom alıp modifiye yapmak

Modifiyeden kastım gibson burgular ve seymour duncan alcino 2 pro manyetiklerdir.

Yahut Les Paul kasa başka bir gitar...

Aklımda bu fikirler var, yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Ben 750-850TL arası bir elektro gitar arıyorum aradığım tonlar death metal ve heavy metal tarzı şuan aradığım kriterlerde 3 gitar bulabildim

İbanez RG08LTD

İbanez RG350Dx

Cort VX-4V

sizce hangisi daha uygun olur, veya bunların dışında önerebiliceğiniz bir gitar varmı?
Herhangi bir marka takıntımda yoktur aradığım şeyler sadece tatmin edici ton ve 2-3 yıl götürebilecek bir elektro gitar...

Merhaba,

Almak üzere olduğum 2 gitar var bir tanesi Fender standanrd telecaster mexico(seymour duncan JB jr köprü, seymour duncan vintage stack 1 neck manyetiği ile) diğeri ise fender standard strat mexico fabrikasyon. Fiyat performans sormayacagım öncelikle;

Ben çok büyük ihtimalle sürekli eric clapton çalacağım ama bir yandan da bir grupta alternatif müzik yapacağım çok fazla distortion falan olmadan.

Önceliğim grup olduğu için o konuda sıkıntı çekmeyecegimi düşünüyorum şimdi sormak istediğim;

Ben o tele ile güzelce eric clapton, pink floyd, jimi hendrix çalabilir miyim?

Bu adamların hepsi de stratla bütünleşmiş adamlar ya neyse :)

zahmet olmazsa fikrinizi ö.m. atarsanız çok makbule geçer.

FORA demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. Ben 750-850TL arası bir elektro gitar arıyorum aradığım tonlar death metal ve heavy metal tarzı şuan aradığım kriterlerde 3 gitar bulabildim

İbanez RG08LTD

İbanez RG350Dx

Cort VX-4V

sizce hangisi daha uygun olur, veya bunların dışında önerebiliceğiniz bir gitar varmı?
Herhangi bir marka takıntımda yoktur aradığım şeyler sadece tatmin edici ton ve 2-3 yıl götürebilecek bir elektro gitar...

rg350 dx uygun olacaktır sanırım. Hatta bulabilirsen kore üretimlerden al.

envyboy demiş ki:
Sabit kopru dusunursen Cort X-Custom HT de bakabilirsin. O fiyata uzerinde '59 ve JB Seymour Duncan var.
RG350Dx almayı aklıma takmıştm ama 1-2 yıl sonra RG2550 almayı düşünüyorum o yüzden daha farklı tonlarda gitar bakıyorum şuan RG350 2. planda. Bu arada gitarda yenide değilim 5 yıldır elektro gitar çalıyorum.

sabit köprü düşünmüyorum. clean tonlarında tatmin edici olması yeterli. şuan aklıma Cort Vx-4V yattı. ama cort daha önce kullanmadım daha çok mayetikleri ve ağacı bana uygun, ama ne derece kalitelidir bilemiyorum. beni 2-3 yıl idare edebilecek bir gitarmı? Cort kullanan varsa bi yardım ederse sevinirim

X2 mi Z40 mü?

Başlangıç için gitar bakıyorum ve 280 lira bütçem var.2. el almayacağım. Tarzım punk ve metal. Z40 'ın kasasına ağır diyorlar ama problem olacağını düşünmüyorum. Başka bir forumda arkadaş "Z 40ı denemedim. X2 tarzın için iyi bir gitar dedi" Ben bir de buraya soracağım. İki gitarı da çalmış olanlar bilirler heralde. Sizce hangisi daha uygun olur? Teşekkürler.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5108&gid=111
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=617&gid=111

Re: X2 mi Z40 mü?

dnjgh2007 demiş ki:
Başlangıç için gitar bakıyorum ve 280 lira bütçem var.2. el almayacağım. Tarzım punk ve metal. Z40 'ın kasasına ağır diyorlar ama problem olacağını düşünmüyorum. Başka bir forumda arkadaş "Z 40ı denemedim. X2 tarzın için iyi bir gitar dedi" Ben bir de buraya soracağım. İki gitarı da çalmış olanlar bilirler heralde. Sizce hangisi daha uygun olur? Teşekkürler.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5108&gid=111
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=617&gid=111

Bence 2. el alın, bu limit ile tatmin olacağınız bir gitar bulmanız oldukça zor. İkisinin arasından birisini alacağım dersenizi Z 40... Kolay gelsin.

Selam arkadaşlar... 300-450 TL bütçem var, başlangıç için alternatif rock tarzında bir elektro gitar alacağım.Önerebileceğiniz gitarları yazar mısınız? Teşekkür ederim şimdiden...

Üstadlarım, ilk elektro gitarımı alıcam ... Fakat 5 yıldır klasik gitar çalıyorum elektro gitarı sağdan soldan elime geçtiğinde çalıyorum . Ama bi gitar almaya karar verdim . Pek bi başlangıç gitarı olsun istemiyorum o seviyelerde değilim pek ama param gereği o seviyelerde almam gerekicek sanırım . Gitar için maximum 450-500 tl ayırabiliyorum . Amfi olarak Roland Micro Cube veya 1-2 üst modelini almayı düşünüyorum . Zuhal(tünel)'de ibanez grg 170 di sanırım roland micro cube ile denedim ve gayet hoşuma gitti . Sizce napmalıyım ? 2. el bi gitarda olabilir alacağım ...

semizotu25 demiş ki:
Ibanez grg 170' e o kadar para vermeyiniz, daha temiz 2. el Ibanez satanlar var, mesela Ibanez rg 321 olabilir.

Teşekkür ederim . Yazdığım günden beri foruma girip kontrol ediyorum hep bi hareket yokta o yüzden atarlandım :p

Vallahi ben Japon Jem' lere bile çok para verilmesi taraftarı değilim

İllaki Kore - Endonezya farkı olacaktır ama dağlar kadar değildir.

Genel olarak endonezya yapımı jem'lerde klavyenin biraz kalınlaştığı ve köprünün başarısızlığından bahsediliyor. Kore Jem'ler için hiç böyle birşey okumamıştım..

Geri