Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Blindeath demiş ki:
EMG 81-60 aslında dinlediğin tarzlara 18V mod ile gidebilir. Volume %60 seviyesindeyken çok güzel tonlar alıyorum ben dediğim şekilde. Beğenmezsen zaten symour duncanlarla takasta edebilirsin sonrada.

hocam o zaman dedğim gibi hiç emg lere bulaşmadan baştan seymour duncan zebralıların 2.ellerine yada sonradan s.duncan modifiyesi görmüş eclipse lere bakiyim ben? Tekrardan uğraşmak istemiyorum manyetik takasıyla zaten elimde hiç para kalmayacak almayada :?

arkadaşlar ortalama 1000 tl bir bütçem olacak.sıfır olarak bu civarlara yani 800-1200 tl arası alınabilecek en iyi elektro gitar nedir sizce ? lütfen bana biraz daha para biriktir şunu şöyle yap gibi tavsiyeler vermeyin.ben ibanez S serisinden bişeyler düşünüyorum fakat gördüğüm kadarıyla şu an piyasada satılanlar endonezya yapımı.bu konudada düşüncelerinizi duymak isterim.çaldıgım tarzlar death,black,doom,thrash ve türevleri.şimdiden teşekkürler.

1400 civarına LTD M400 var onu tavsiye ederim. Yazdığın tarzlara ibanez anca manyetik modifiyesiyle gider. Üzerindeki manyetiklerle biraz zor. Endonezya yapımı da olsa 1000TL civarındaki gitarların işçilikleri iyi bence. Artık çoğu firma bütçe sıkıntısı gereği üretimini Endonezya- Çin gibi ülkelere kaydırdı. Örneğin Epiphone'nin çoğu gitarı Çin'de üretiliyor ama hem ton hemde işçilik bakımından bence çok iyi gitarlar. Zamanında goth explorerı almaya niyetlenmiştim ama washburn dime 333 için vazgeçmiştim :D

Nocturnal_Supremecy demiş ki:
arkadaşlar ortalama 1000 tl bir bütçem olacak.sıfır olarak bu civarlara yani 800-1200 tl arası alınabilecek en iyi elektro gitar nedir sizce ? lütfen bana biraz daha para biriktir şunu şöyle yap gibi tavsiyeler vermeyin.ben ibanez S serisinden bişeyler düşünüyorum fakat gördüğüm kadarıyla şu an piyasada satılanlar endonezya yapımı.bu konudada düşüncelerinizi duymak isterim.çaldıgım tarzlar death,black,doom,thrash ve türevleri.şimdiden teşekkürler.

ibanez rgt42 ye bir bak derim 1100 lira civarı
kore üretimi ve neck-thru sapı var cogu kişi ibanez manyetikleri sevmez
ama bence ibanezin inf1 inf2 manyetikleri gayet iyi

alper ve blindeath arkadaşlarım.ben ibanez s serisi bişiy alıp zaten köprü manyetiğini x2n ile değiştirmeyi düşünüyorum.genede teşekkürler tavsiyeler için.devamını bekliyorum ;)

Ibanez cok caldim ben bunaldim Ibanez'lerden acikcasi. Soundu versatil aletler gerci cok is goruyorlar ama degisik lezzetler lazim. O fiyata ben olsam 1200 Liraya gider guzel bir PRS alirdim Kore madem sifir alacaksin illa.

BC Rich WMD Warbeast Onyx bu gitar hakkında bilgi verirmisiniz.Gitar neck-thru.Emg manyetik modifikasyonuda yapıcam.Fiyatıda 1200 tl

ya aslında benim kafamda esp LTD viper modeli var fakat USA üretimleri aşırı derecede pahalı,düşük modelleride çok dandik çıkar diye korkuyorum açıkcası.PRS de çok severim opeth'den dolayı falak prs aldımmı custom alıcan 10 bin tl yi gözden çıkarmak lazım.ben hangi gitarı alırsam alayım manyetiği büyük ihtimal tatmin etmiyecek ve x2n takıcam yada seymour invader.o yüzden bana manyetiğinden daha çok ağacı,aksamı ve özellikle klavyesi çok rahat bir alet lazım.

Arkadaşlar rg1570 ve strat arasında hala gidip gelirken bunlara bir de washburn n2 eklendi. N2 hakkındaki görüşleriniz nelerdir?. Genelde clean tone'larının zayıf ama bill lawrance köprü manyetiğinin çok iyi olduğunu söyleyenler var internette ve de köprüsüde oldukça başarılı imiş. Eski modellerinde prestige sap'larından daha ince bir sap'a da sahip olduğu söyleniyor. Görüşleriniz nelerdir?..

eline alıp çalmadan gitar almak için o gitarlar hakkında çok fazla bilgi gerekir. Bilmek te sadece kişisel amaçlara hizmet eder. Sesi çok çok iyi olup eline oturmadığı için gitar almayan çok insan var, doğru da.

Strat ve RG lerin kaliteli denecek sesleri var ancak Washburn daha Jacksona benzeyen diğer iki gitardan daha sert ton verebilecek alder ağaca sahip. Klavyesi dert olmayacaksa ve sert ton arıyorsan Washburn gider.

Atalay demiş ki:
eline alıp çalmadan gitar almak için o gitarlar hakkında çok fazla bilgi gerekir. Bilmek te sadece kişisel amaçlara hizmet eder. Sesi çok çok iyi olup eline oturmadığı için gitar almayan çok insan var, doğru da.

Strat ve RG lerin kaliteli denecek sesleri var ancak Washburn daha Jacksona benzeyen diğer iki gitardan daha sert ton verebilecek alder ağaca sahip. Klavyesi dert olmayacaksa ve sert ton arıyorsan Washburn gider.

Atalay, söylediklerine %100 katılıyorum. Epi Les Paul std plus'ım var ama tonuna duyduğumda bayıla bayıla almıştım elime tam oturmamasına rağmen. Hala da alışabilmiş değilim klavyesine bana göre oldukça etli. Parmak ve el yapıma en uygun gitarı almak istiyorum. Aynı hataya iki kere düşmek istemiyorum kısacası.

Henüz bir washburn N2 deneyemediğim için klavyesi hakkında bir düşüncem yok ama internette karşılaştığım bilgilerde ince bir klavyeye sahip olduğu söyleniyor. İşin içinde ince klavye oldu mu en azından denemek isteyeceğim gitarlar arasına giriyor :)

arkadaşlar alternatif rock/punk türlerinde çalıyorum acaba şu iki gitar içinden hangisini önerirsiniz;epiphone sg g-400 -- epiphone les paul standard

Merhabalar arkadaşlar,

s470, s520, rgx620dz, rg 1570 Gitarları arasında tercih yapmak istiyorum. 2. el olarak düşünüyorum. Görüştüğüm kişiler var. Bu gitarlardan 1'i kesin 2.si yüksek ihtimal alacağım.

Bu gitarlar arasında kıyaslama yapabilecek arkadaş varsa ve bana yardımcı olabilirse sevinirim.

Çok fazla metalle işim olmaz daha çok rock, blues, vb çalmaya çalışırım.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

s470 ve s520 yi 1570 le kıyaslamamın sebebi köprüleri. S lerde zr tremolo var ve akor kaçırmaz diyorlar. 1570 teki tremolo ile sorun yaşayanları duydum.

TolgaG demiş ki:
Merhabalar arkadaşlar,

s470, s520, rgx620dz, rg 1570 Gitarları arasında tercih yapmak istiyorum. 2. el olarak düşünüyorum. Görüştüğüm kişiler var. Bu gitarlardan 1'i kesin 2.si yüksek ihtimal alacağım.

Bu gitarlar arasında kıyaslama yapabilecek arkadaş varsa ve bana yardımcı olabilirse sevinirim.

Çok fazla metalle işim olmaz daha çok rock, blues, vb çalmaya çalışırım.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

S serisi senin için daha uygun, diğerlerini boşver. farkı ne dersen; 22 perde klavye, stabil ve kullanışlı zr köprü, ergonomik dizayn.

Geri