Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Son bişey sorucam. Benim istediğim bu RGA42 mydukkan stoklarında yok su anda.

Gitarı mydukkan yerine hepsiburada'dan alsam bi sorun yaratır mı acaba?

Ne dersiniz ?

gitar almaya karar verdim iki gitar arasında kaldım biri prs se torero diğeri dean vendetta 4v özelliklerine gelicek olursak ikisi de orjinal floyd rose neck thru gitarlar prs de emg 81-85 ikilisi var dean de kendi marka manyetikleri var birde prs nin klavyesi abanoz dean gül sizce hangisi daha iyidir (dean de daha sonra manyetik değişikliğine gidebilirim)
DEAN
Quilt Maple Top / Back
Mahogany Body
25.5” Scale
Thru Maple Neck
Rosewood Fingerboard
Pearl Evil Eye Inlays
Grover Tuners
Black Nickel Hardware
3 Way Blade Pickup Selector Switch
Floyd Rose Original Trem. Bridge
USA Dean DMT “Time Capsule” Pickups

PRS

SE TORERO MODEL SPECS
BODY
Body Wood Bound Mahogany Body with Flame Maple Veneer
NECK
Number of Frets 24
Scale Length 25 1/2"
Neck Wood Maple
Fretboard Wood Ebony
Neck Shape Wide Thin
Fretboard Inlays No Inlay
HARDWARE/ELECTRONICS
Bridge Floyd Rose Tremolo
Tuners PRS Designed Tuners
Truss Rod Cover "PRS"
Hardware Type Nickel
Treble Pickup EMG 81
Bass Pickup EMG 85
Pickup Switching Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector

umutdemirel demiş ki:
gitar almaya karar verdim iki gitar arasında kaldım biri prs se torero diğeri dean vendetta 4v özelliklerine gelicek olursak ikisi de orjinal floyd rose neck thru gitarlar prs de emg 81-85 ikilisi var dean de kendi marka manyetikleri var birde prs nin klavyesi abanoz dean gül sizce hangisi daha iyidir (dean de daha sonra manyetik değişikliğine gidebilirim)
DEAN
Quilt Maple Top / Back
Mahogany Body
25.5” Scale
Thru Maple Neck
Rosewood Fingerboard
Pearl Evil Eye Inlays
Grover Tuners
Black Nickel Hardware
3 Way Blade Pickup Selector Switch
Floyd Rose Original Trem. Bridge
USA Dean DMT “Time Capsule” Pickups

PRS

SE TORERO MODEL SPECS
BODY
Body Wood Bound Mahogany Body with Flame Maple Veneer
NECK
Number of Frets 24
Scale Length 25 1/2"
Neck Wood Maple
Fretboard Wood Ebony
Neck Shape Wide Thin
Fretboard Inlays No Inlay
HARDWARE/ELECTRONICS
Bridge Floyd Rose Tremolo
Tuners PRS Designed Tuners
Truss Rod Cover "PRS"
Hardware Type Nickel
Treble Pickup EMG 81
Bass Pickup EMG 85
Pickup Switching Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector

PRS hem daha iyi işçilik hem de ileride satarsan satılabilir bir gitar olarak görünüyor.

Arkadaşlar elektro gitara başlıyıcam. Parmaklarım biraz kısa o nedenle askerden önce cort x-2 kullanmıştım bir süre ama ağır geliyordu gerek kasa olarak gerek klavye olarak. Şimdi düzenli bir çalışma ile yeniden başlıyıcam, önerebileceğiniz bir elektro var mı? Bütçe olarak 600 tl ye kadar düşünüyorum.

Mrb Arkadaşlar..500 tl'ye kadar cleani iyi,kullanımı kolay ve her tarza gidebilen,önerebileceğiniz en iyi gitar hangisidir acaba ? 5'li ve 7'li akorlarda bozmayacak endustriyel metal ve metal tarzım..2.el de olabilir 500e kadar...

Mrb Arkadaşlar..500 tl'ye kadar cleani iyi,kullanımı kolay ve her tarza gidebilen,önerebileceğiniz en iyi gitar hangisidir acaba ? 5'li ve 7'li akorlarda bozmayacak endustriyel metal ve metal tarzım..2.el de olabilir 500e kadar...

Arkadaşlar;Grubum var alt eşiğimiz punk rock üst eşiğimiz ise hard rock a geliyor bende evde arada duman,kurban,simple plan,coldplay,green day çalıyorum elimde bir miktar para var ve haftasonu gitar almam gerekli iki gitar arasında kaldım güzel ve biraz sert ton en azından kurban için yakalayabileceğim gitar hangisidir;

-Epiphone les paul standard plain top
-Fender Standard Telecaster Mexico

Diğer grup elemanıda LP alıcak grupta 2 lp komik gözükmesin birde :D fikirleriniz?

Selamlar,

Arkadaşlar Ibanez rg 1527 veya Schecter Jeff Loomis C7 modeli arasında kararsız kaldım, çalacağım şeyler; Megadeth, Nevermore, Metallica vs. ancak bunun yanında clean tonlarında tatmin edici olmasını istiyorum. Bu durumla ilgili görüş, fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

crestfallen14 demiş ki:
Selamlar,

Arkadaşlar Ibanez rg 1527 veya Schecter Jeff Loomis C7 modeli arasında kararsız kaldım, çalacağım şeyler; Megadeth, Nevermore, Metallica vs. ancak bunun yanında clean tonlarında tatmin edici olmasını istiyorum. Bu durumla ilgili görüş, fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Ikisinin sap profilleri cok farkli, her ikisini de denemeden burda duyduklarinla sakin karar verme. RG'nin sapi C7'den cok daha ince, eger alisik degilsen agriya sebeb olabilir.

1527'nin manyetikleri de v7 ve v8 7 versiyonlari sanirim, degil mi?. Eger oyleyse cok kotu degiller ama bir sure sonra en azindan kopru manyetigini degistirmek isteyebilirsin. EMG'lerin cleanleri de gitarin sesini biraz kisarsan cok kotu degil aslinda.

Materyal farki var hocam.Flemenkocular gitarin govdesine tempo tutmak icin vururlar falan.Bu tarz hareketlerin zarara neden olmamasi icin materyal kullanilir.Tonal acidan bakarsak da agac farki olabilir.Burgular da farkli ayrica:)

Merhaba,gitara yeni başladım ve 400-500tl arasında bir gitar arıyorum.Mor ve ötesi,incubus,linkin park tarzı çalmak istiyorum.Birkaç gün bakındım modellere,yorumlara ama bilen birilerine sormak daha mantıklı geldi,önerebileceginiz gitarlar var mı?Les paul severim ama olmazsa olmaz da degil ilk gitarım icin.Ephiphone les paul special 2 ye karar vermistim,o gitar hakkında yorum yapabilecek birileri var mı ve de?

Dostum dusundugun gitardan satilik var forumda arama yaparak bulabilirsin.Ben bir arkadasim adina acmistim ilani telefonu yaziyor Ankarada isen deneyip karar verebilirsin...

yedincitel demiş ki:
Merhaba,gitara yeni başladım ve 400-500tl arasında bir gitar arıyorum.Mor ve ötesi,incubus,linkin park tarzı çalmak istiyorum.Birkaç gün bakındım modellere,yorumlara ama bilen birilerine sormak daha mantıklı geldi,önerebileceginiz gitarlar var mı?Les paul severim ama olmazsa olmaz da degil ilk gitarım icin.Ephiphone les paul special 2 ye karar vermistim,o gitar hakkında yorum yapabilecek birileri var mı ve de?

Mor Ve Ötesi filan çalacaksanız 2. el Kore Stratocaster alabilirsiniz bu fiyata sizi bayağı götürecektir.

Epiphone Special 2 sıfır almayın bence, 2. el daha düzgün birşeyler bulabilirsiniz.

selam arkadaşlar. yurt dışından 2.el elektro gitar buldum MARLİN STİNGRAY amerikan el yapımı olduğu söyleniyor ama elime alma şansım olmadığı için pek güvenemiyorum. manyetik kombinasyonu SSH aradığım tarzda. daha önceden duyan varsa veya görüşü olan yardımcı olabilirmi ? gitar 300€ aynı gitarın sıfırı 1250€ civarı bunuda göz önünde bulundursamda içim rahat etmiyor acil görüşlerinizi bekliyorum

Geri