Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Elektroda ton işi amfi ve prosesörle ilgilidir tabi ki fakat elektro gitarın amfi ve prosesörden bağımsız kendine has tonları vardır.Prosesör dediğimiz alet zaten efekt verir.Gitarın manyetikleri ne kadar güzel ve ağacı ne kadar kaliteliyse amfiye ve prosesöre o kadar uyum sağlar.Washburnlere bakmışsın.Tonları sana çok iyi gelmiş.Washburn deneme şansın varsa git dene eline rahat gelirse al derim.Bakarsın o washburn bi gibsondan daha rahat gelir sana.Bu işler hiç belli olmuyor.Bu arada ben profesyonel olarak uğraşıyorum.Bence hevesliysen devamı gelir zaten.Şimdilik hafife alıyorsun gibi gelebilir sana ama bi sar bak nasıl götürüyo :) Dediğim gibi deneme şansın varsa deneyebildiğin kadar fazla gitar dene bakarsın en çok beğendiğin 100 lira çıkıverir :)

Bi soruya çözüm getirmediğimi farkettim.Gitarın genellikle akort burgularının olduğu yerin arkasında üretim yeri yazar.Burda yazmıyor ise bir de gitarın klavyesini gövdeye bağlayan kısma bak.Tabi ki arka tarafına ordada yazabilir.Orda da yazmıyor ise güvenebileceğin bir esnaf ise esnafa sorabilirsin bunun üretim yeri neresidir diye :)

sndrk demiş ki:
Çin işi zaten her şeyde sakat :) Üretimin neresi olduğunu nasıl anlarım? Gitarın üzerinde "Made in USA" gibi bir yazı mı oluyor?

Elektroda ton işi amfi ve processor'lerle ilgili değil mi? Washburn'ün ucuz modellerine Youtube'dan baktım, beni gayet tatmin eden tonları yakalamışlar. İyi markanın kasası sağlam olur, darbeye dayanır onu biliyorum ama zaten gitarla ev dışında bir performans yapmayacağım.

Elektroya 200 liranın üzerinde para ayıramam. Zaten klasik alsaydım 40 liralık bir şey alırdım. Siz mi çok profesyonel ve geleceğe yatırım olarak düşünüyorsunuz, ben mi çok hafife alıyorum?
200 liraya japon veya amerikan bi gitar bulman imkansız :D
genelde amerikan ve japon gitarlar 1000 doların altında değildir
kore lerde fena değil.
ama endonezya ve cin üretimi gitar biraz daha kalitesiz bir işçiliği var
ne yazıkkı globalleşen dünyada bir cok markanın üretimi cin endonezya ve hindistana dayalı.

Cok cok profösyonel değiliz hiç birimiz. araştıra aşartıra öğreniyoruz
Ayrıca Gitar işi çok farklı bir mevzu. geleceğe yatırım değil ama sürekli daha iyisini istiyorsun. kendini alı koyamazsın bu durumdan :D

benim ilk gitarım 50 liralık klasik bi gitardı sonra 120 liraya bi elektro daha sonra 200 liraya bi cort x6 aldım tabi bu süre içinde 50+300 olacak şekile 2 amfi de değiştirdim
şimdi bir ibanez amfi ile yine ibanez bi gitarım var. eger zamanında aklım olsaydı bu kadar gitar ve amfi alacagıma paramı biriktirir yeni sahip oldugum ekipmanları alırdım. cok gereksiz masraf yaptıgımı fark ettim. :)

Kesinlikle katılıyorum.İlk klasik gitarım sanırsam 50 lira idi.Daha sonra antonio sanchez deneme fırsatı buldum.Adama aynen şöyle sordum.Bu klasik gitar mı :D O kadar çok farkediyor ki kalite farkı.Kaliteli bir gitar aldığında eskisi hakkında şöyle düşünüyosun ; "Lan keşke senin ne sap ayarını yaptırsaydım ne de tellerini değiştirseydim." :)

pedallar için 2 seçenek önerebilirim ya eq dist ovrdrv gibi ekipman alırsın anlog olur yada biraz paraya kıyıp güzel bir processor alabilirsin boss gt8 yada 10 yada rp500 gibi yada zoom g serisi gibi :)

gitar olarak ltd'nin üst modellerinide bakabilirsin.Geriye kalan paraya amfi-prosesör-analog pedal ne bulursan alabilirsin :) bu arada bi arkadaş mxr zakk önermiş.Denedim hatta alıcaktım.Çok sert bir overdrive pedalı değil ama heavy metal için başka analoglarla desteklersen olabilir.Amfi olarak bende marshall mg15dfx var.Analog pedal almayı düşünürsen bu amfi sana yetmez daha doğrusu pedalların tonunu alamazsın.Ve de bir analog distortion pedalından da fayda göremezsin

arkadaşlar merhaba,
3 yıl washburn x-12 kullandıktan sonra 3 ay önce marshall mg10cd amfimle birlikte sattım... şimdi yaz sonuna kadar gitar almak istiyorum... amfi büyük ihtimalle roland micro cube olacak... metal müzikle ilgileniyorum alacağım gitarda bu müziğe yatkın olmalı...kızıl ağaç veya maun ağacı olan(ıhlamur modele göre olabilir belki) kore veya japon yapımı bir elektro gitar arıyorum... en fazla 600 tl ayırabilirim gitar için 2.el ne önerirsiniz???

Dean veya schecter öneririm.Bulursan kaçırma derim metal müzik bazında seni sonuna kadar götürür.Jacksonda önericem fakat bulman zor olur 600 liraya.Sen dean ve schecter bak.Forumda olması lazımdı hatta bir tane dean.

600 tl ye niye zor olsun kardes 2.el bakıyorum sonuçta cort z64 ü merak ediyorum ama hiç bi yerde 2.el ilanını görmedim bunun hakkında bilginiz var mı? dean 600 tl ye v kasaları olur ama üst seviyeler kadar olmaz tabiki ama schecter düşünebilirim gerçekten

X-TH ın 2. eli çok nadir düşüyor zaten. 600 lirayada veren hiç görmedim, he ben 580 liraya aldım forumda başka bir arkadaştan. Ama o milyonda bir olcak bir olaydı, gitarın üzerindeki jelatinler duruyordu daha, mağazaya koysan 0 diye satılırdı, 0 fiyatıda 1400 civarıydı. Bana satan arkadşın para kazanma gibi bir derdi olmadığı için ve elinde başka gitar olduğu için böyle komik bir fiyata bırakmıştı.

Onun dışında bugüne kadar gördüğüm en uygun fiyatlı X-TH , yine bu forumda (yanlış hatırlamıyorsam) 650 liraya satılıyordu. Ama gitarın hiç bir ayarı yok, telleri yok, ve baya hırpalanmış bir halde idi. "600 liraya zor" dememin sebebi bu..

yutup123458 demiş ki:
X-TH ın 2. eli çok nadir düşüyor zaten. 600 lirayada veren hiç görmedim, he ben 580 liraya aldım forumda başka bir arkadaştan. Ama o milyonda bir olcak bir olaydı, gitarın üzerindeki jelatinler duruyordu daha, mağazaya koysan 0 diye satılırdı, 0 fiyatıda 1400 civarıydı. Bana satan arkadşın para kazanma gibi bir derdi olmadığı için ve elinde başka gitar olduğu için böyle komik bir fiyata bırakmıştı.

Onun dışında bugüne kadar gördüğüm en uygun fiyatlı X-TH , yine bu forumda (yanlış hatırlamıyorsam) 650 liraya satılıyordu. Ama gitarın hiç bir ayarı yok, telleri yok, ve baya hırpalanmış bir halde idi. "600 liraya zor" dememin sebebi bu..

anladım kardeşim önerin güzel yine de ben X-TH için söylemiyorsun sandım sıfırı 1200 tl miş şuan 700 den aşağı satılmaz yani...

Cort hiçbir zaman önermem kardeşim.Alırsan cort olursun mort.Cort uzun süreli bir gitar değil.Schecter veya dean alırsan ömürlük gibi gelir cayır cayır metal tonlarını alırsın...

Fader demiş ki:
Cort hiçbir zaman önermem kardeşim.Alırsan cort olursun mort.Cort uzun süreli bir gitar değil.Schecter veya dean alırsan ömürlük gibi gelir cayır cayır metal tonlarını alırsın...

Mühim olan marka değil.Dean inde abuk subuk gitarları var ve cort unda güzel gitarları var.He ben ikisinide kullanmam o ayrı.

izzzyy demiş ki:
Fader demiş ki:

Mühim olan marka değil.Dean inde abuk subuk gitarları var ve cort unda güzel gitarları var.He ben ikisinide kullanmam o ayrı.

Cortunda güzel modelleri var evet katılıyorum fakat ben ton olarak değerlendirmemiştim cortu.Çok güzel tonlar alabilirsin fakat dediğim gibi sağlamlık göremiyorum ben cortlarda.Dean gitarların ben kasalarını sevmiyorum tabi orasıda tarz meselesi.Biraz daha para katabilirsen 2.el sağlam bi jackson bul derim.Ama schecter da çok iyi gitarlar üretiyor.Para biriktirme imkanın varsa sabret bence al bi jackson.Yoksa al bi dean o da götürür seni :)

Fader demiş ki:
izzzyy demiş ki:
Fader demiş ki:

Cortunda güzel modelleri var evet katılıyorum fakat ben ton olarak değerlendirmemiştim cortu.Çok güzel tonlar alabilirsin fakat dediğim gibi sağlamlık göremiyorum ben cortlarda.Dean gitarların ben kasalarını sevmiyorum tabi orasıda tarz meselesi.Biraz daha para katabilirsen 2.el sağlam bi jackson bul derim.Ama schecter da çok iyi gitarlar üretiyor.Para biriktirme imkanın varsa sabret bence al bi jackson.Yoksa al bi dean o da götürür seni :)

cort kx1q katanayı denemişliğim var gerçekten çok güzel tonlar veriyor ama işçilik berbat ses düğmeleri ve jak giriş yeri çok dandik 2 arkadaşımda var ikiside jak yerinden sorun yaşadı civatası düşüp duruodu hep,evil serisinin k6 x6 z6 sı güzel deniyor ama hiç denemedim...dean razorback tipi olanlar dışında bence fıs alt modelleri alınmaya değmez görünüşleri çok güzel gitarlar orası ayrı,jackson ı bekleyecek param yok öğrenciyim bu yüzden 2.eli 600 ü geçen gitar alamam schecter güzel gitarlar gerçekten ama 2.eli ne ölçüde bulabilirim türkiyede bilemiyorum aksi takdirde cort kx1q katana alıcam galiba görünüş açısından çok iyi bulmasamda

Geri