Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hayır, AX50 AX serisi gitardır, fakat AX50 düşük model bir gitardır, eğer imkanın varsa daha yüksek modellere bakmanı öneririm. (AX250 AX2E AX400 gibi...)

Çok kötü değl ama ileride mutlaka değiştirme isteği hissedeceksin, diğer söylediğim gitarlar hem seni daha çok tatmin eder hem de satmak istediğin zaman daha rahat satarsın. Eğer paran kısıtlı ise 2. el gitarlara bakmanı öneririm.

merhabalar.

elektro gitar almak istiyorum epeydir ama hala nasip olmadi. :?

simdi dinledigim tür olarak bi children of bodom diyecegim. bi alexi gibi calma hayalim var ve degismez bi secenek benim icin yani gitarim uzun ömürlü kullanima uygun olmali.

gitar hakkinda bir bilgim yok elimde 300 lira para var biraz daha biriktirmek mantikli galiba..:)

ama yinede 2.el olarak bi ortalama verirseniz (mesela:jackson icin) ona göre bir birikim olusturabilirim amfide dahil olursa iyi olur.

simdiden tesekkürler...

cort evl k4 bütcene göre iyi bir gitar oldugunu düşünüyorum ama yinede 300 lira ya ikinci elini bulamazsın
400-450 civarı olması lazım onun piyasası
Ama aklıma gelen ilk şey bu değil
Gitar çalmaya yeni başlayacaksan children of bodom ile başlamak pekte mantıklı gelmiyor bana

Tarzi olarak örnek vermek istedim yoksa direk cob calacak durumda degilim :) Gitar olarak önerinizi dikkate alacagim. Baska ne tür seyler gerekli pedal olsun amfi olsun bunlara göre parami biriktirmeye devam ederim ve de ilerde bir gitar daha almam zor olacagi icin bu gitarimin güzel olmasini istiyorum..

Tesekkürler :)

Arkadaşlar artık birde floyd u olmayan beni yıllarca götürecek üst düzey bir gitar alma kararını verdim yaza kadar ne kada birikirse artık plan da olsa yinede aklıma takılanları sormak istedim.
Kafamda birkaç model var ve amerikadan alma ihtimalim var.
:arrow: GIBSON LES PAUL STANDARD:Maddi olarak zor olsada ihtimallerim arasına girmekte.
:arrow: GIBSON LES PAUL STUDIO:Fiyatı cok asırı omasada yinede pahalı bir gitar.
:arrow: GIBSON DARK FIRE:Çok çok zor bulunan bir gitar zaten fiyatıda yüksek ama ihtimaller.
:arrow: GODIN LGXT:Bu gitar hakkında fazla bilgim yok fakat özellikleri ve sesi çok ilgimi çekti.
Tarzım:steve vai,dream theater,carlos santana tarzı seyler calıyorum zaten ibanezim floydlu hareketleri fazlasıyla karşılıyor.
Kafam epeyce karıştı bu gitarlar hakkında yorumunuzu yaparsanız sevinirim hangisi daha uygun acaba.[/b]

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar artık birde floyd u olmayan beni yıllarca götürecek üst düzey bir gitar alma kararını verdim yaza kadar ne kada birikirse artık plan da olsa yinede aklıma takılanları sormak istedim.
Kafamda birkaç model var ve amerikadan alma ihtimalim var.
:arrow: GIBSON LES PAUL STANDARD:Maddi olarak zor olsada ihtimallerim arasına girmekte.
:arrow: GIBSON LES PAUL STUDIO:Fiyatı cok asırı omasada yinede pahalı bir gitar.
:arrow: GIBSON DARK FIRE:Çok çok zor bulunan bir gitar zaten fiyatıda yüksek ama ihtimaller.
:arrow: GODIN LGXT:Bu gitar hakkında fazla bilgim yok fakat özellikleri ve sesi çok ilgimi çekti.
Tarzım:steve vai,dream theater,carlos santana tarzı seyler calıyorum zaten ibanezim floydlu hareketleri fazlasıyla karşılıyor.
Kafam epeyce karıştı bu gitarlar hakkında yorumunuzu yaparsanız sevinirim hangisi daha uygun acaba.[/b]

:arrow: GIBSON LES PAUL STANDARD: Bol bol denemen şart. Fakat ülkemizde seçenek olmadığı için sabretmen şart. En azından para biriktirirsin o arada. :)
:arrow: GIBSON LES PAUL STUDIO: Yukarıdaki deneme süresini 10 ile çarp.
:arrow: GIBSON DARK FIRE: Yukarıdaki ihtimalleri 100'e böl. :)
:arrow: GODIN LGXT: Alakasız bir gitar. Sırf single cutaway olduğu için bir LP gibi tınlıyacağını düşünme.

Ayrıca:

:arrow: PRS MCCARTY: Diğer PRS'lere göre nispeten LP tonlarına daha yakın olduğunu söyleyebilirim. DO-RE Müzik'e danışabilirsin.
:arrow: HERITAGE: Bu ise tam anlamıyla bir LP. Hem de sıfır Gibson Standart fiyatına bir üst sınıf gitar alma imkanın olur.

Cevabın için çok sagol taka söylediklerini yaza kadar yapmaya çalışıcam.PRS lere kaçıncıdır gözüm gidiyor zaten de biraz tırsıyorum tarzıma uymazsa diye

Rica ederim. PRS Gibson karşılaştırması çok yapılır ama ben ikisinin de farklı gitarlar olduğunu savunuyorum. Bence LP tonuna en yakın PRS ise McCarty. Diğer modeller biraz daha uzak. Ama çok yönlü gitarlardır. Kaliteleri de üst düzeydir. Keşke Goldtop PRS'yi satmasaydım derim pek çok kez.

Dediğim gibi, Heritage ise bildiğin dümdüz LP. :) Hatta vaktiyle karşılaştırdığımız Standart ve Studio Gibson LP'lerden daha iyi tınıya sahipti (o sırada 25 senelik Gibson Les Paul Custom gitarı baz almıştık).

3374933989_1f58e7a232.jpg

2500264244_5160265e7b.jpg

arkadaşlar elektro gitar almak istyrm fiyat sorun diil daha çok eski grupları dinlerim nirvana,pink floyd,the beatles,Queen vs vs herneyse bi gitar önerirseniz sewerim bu tarz parçaları çalarım genelde tşk...

Geri