Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bütçen varsa da yoksa da ikinci el stratocaster bence. Sıfır ürüne para vermek yerine git o parayla kendine amfi al, pedal al, olmadı cep telefonu al, borsa da oyna, altın yap... :D

:) Bana marka ve seri olarak önerirseniz memnun olurum. Benim acemiliğimi atabileceğim orta seviye ve 3 - 4 yıl en azından götürebilecek bir gitar olsun istiyorum.

Fender Meksika Stratlara bakabilirsin. İleride de rahatlıkla kullanabileceğin bir gitar. Hele ki elektronik aksamı ile manyetikleri ileride zevkine göre değiştirirsen değil 5 sene evladiyelik gitar olabilir, ağaç belli olmuyor çünkü ;)

grunger_312 demiş ki:
Selamlar Millet
400-900 lira arasında saglam bir grunge gitarı arıyorum .. genel olarak grunge calsamda sadece tek bi ture takılıp kalmak istemiyorum bu yuzden gerektiginde trash/heavy/progressive metal - hatta bazen black/death ( cok uctugumun farkındayım :D ) - yapılabilecek bir alet istiyorum

2.olaraktansa ögrenciyim ve bütcem kısıtlı amfi ve diger giderlerden sonra elimde kalan para sadece 700 milyon .. borç harc 900 milyona tamamlıyorum denebilir ..

Herkeze Yardımları İçin Simdiden Teşekkür Ederim

Anfi ve pedal ollarak ne kullanmayı düşünüyorsun bilmiyorum.Telecaster, Mustang vb. diyenler haklı ama bu kadar geniş bir tarz aralığı (trash, heavy, progressive hatta black death) ve bu gitar bütçesi ile tüm bu tarzları üç aşağı beş yukarı ancak Epiphone LP, (eğer LP'lere bütçen yetmezse) SG karşılayabilir bence. Hem grunge için az çok vintage bir soundu hem de efekt pedallara bağlı olarak modern soundları da elde edebilirsin. Lakin, değiştireceğin tarza bağlı olarak zamanla manyetik takviyesine ihtiyaç duyabileceğini de unutma.

Genelde grunge gitarisatleri short scale denilen gitarlar kullanır mustang,jaguar,jagstang gibi ama malum bütçe yeterli değil:DSana tavsiyem 2. el hss meksika strat alıp köprü manyetiğini modifiye etmen,önerim s.duncan jb.Ama kesinlikle deniyerek al denemeden alırsan çok büyük hayal kırıklığıyla karşılaşabilirsin.
Squier alcaksan kore yapımı olsun 89-94 arası iyi gitarlar denedim parasına göre.Ama yine deniyerek almalısın aksamları çok çürük oluyo.

mesulid demiş ki:
Herkese merhabalar. Yaklaşık 4 senedir gitar çalıyorum ve artık şuan çaldığım gitarın bana yetmediğini fark ettim. Müzik tarzını göz önüne aldığımızda en uygun gitar Fender oluyor fakat fazla maddi imkanım olmadığı için Fender'in alt markası Squier alıcam. Rock/Alternatif yapıyorum. Elimde 2 seçenek var. Ya Squier Standart Telecaster alıcam ya da Squier Affinity Telecaster alıp üzerine orjinal Vintage manyetikleri takıcam. Hangisini önerirsiniz?

ilgilenirseniz sevinirim :)

arkadaşlar Gibson Epiphone Goth G-400 Amerikan malı mıdır ? yani amerika fabrikasından çıkan gitarlar mı bunlar ? sağlamlıkla problem çıkarmaz umarımm :S

Merhaba arkadaşlar yakın bir zamanda kesenin ağzını açıp gitar almayı düşünüyorum şu an bir ibanez grg 270 im var.2000 lira kadar bütçem var.thrash metal vb türlerden hoşlanıyorum.Megadeth Slayer bunun yanında Nevermore gibi gruplar ilgimi çekiyor. Tarzım aşapı yukarı bu. Bana ne tavsiye edersiniz. 2000 liramla gitar mı alayım bana ibanez tavsiye ettiler.yoksa paranın bir kısmıyla gitar bir kısmıyla pedal flan mı alsam. he bi de amfi 10 watt marshall zoom g2 de processorum var. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaslar

mesulid demiş ki:
mesulid demiş ki:
Herkese merhabalar. Yaklaşık 4 senedir gitar çalıyorum ve artık şuan çaldığım gitarın bana yetmediğini fark ettim. Müzik tarzını göz önüne aldığımızda en uygun gitar Fender oluyor fakat fazla maddi imkanım olmadığı için Fender'in alt markası Squier alıcam. Rock/Alternatif yapıyorum. Elimde 2 seçenek var. Ya Squier Standart Telecaster alıcam ya da Squier Affinity Telecaster alıp üzerine orjinal Vintage manyetikleri takıcam. Hangisini önerirsiniz?

ilgilenirseniz sevinirim :)

selam,

pickup da original vintage diye yazıyorsa al...
öteki türlü kimse birşey farketmez...
göze hoş, sesinden anlaşılmaz...

kolay gelsin

CaGatay_Emre demiş ki:
Merhaba arkadaşlar yakın bir zamanda kesenin ağzını açıp gitar almayı düşünüyorum şu an bir ibanez grg 270 im var.2000 lira kadar bütçem var.thrash metal vb türlerden hoşlanıyorum.Megadeth Slayer bunun yanında Nevermore gibi gruplar ilgimi çekiyor. Tarzım aşapı yukarı bu. Bana ne tavsiye edersiniz. 2000 liramla gitar mı alayım bana ibanez tavsiye ettiler.yoksa paranın bir kısmıyla gitar bir kısmıyla pedal flan mı alsam. he bi de amfi 10 watt marshall zoom g2 de processorum var. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaslar

Ya kardeş yanlış anlamada 2000 liralık gitar almaktan bahsediyorsun yanında sen 10 wattlık marshall ve zoom g2'm var diyorsun.

2000 Tl'lik gitarla bu aletler aynı odada bile durması dogru değil :)

Ayrıca sana thrash metal için önerebileceğim bir sürü gitar var. Evvela sen bir kaçtane seç fiyatlarına bakarak. Gel onları tartışalım burda.

arkadaşlar bu 2 gitar arasında ne fark var acaba ? birinin sapında gibson yazıyor.. Hangi daha iyidir ..

saygılar..

gibsonds.jpg

selam,

İkiside aynı ...
renk, görüntü farkı var...
hangisiyle klasik rock-blues çalınır...
hangisiyle hardcore çalınır meselesi...
Bu gitarda 4 tane ses ayar düğmesi var...
düğmeler manyetiklerin etkinliğini ve ton ayarlarını yapmaya yarıyor...
işte elektrogitarda illa ton, ton önemli diye arayanlar için...
ama kimse bu ayarları için bu gitarı tercih etmez...

Hoşça kalın

arkadaşlar ikinci el gitar almayı düşünüyorum 800tlye ibanez rgt42dx ve 700tlye cort evl k6 buldum. rock/metal tarzı öncelikli. corttaki manyatikler emg 81/85 bayağı avantaj gibi, ama köprüsü sorunlu diyenler yada cok süper diyenler mevcut (mydukkan yorumları), ibanezdeki edge III floyd rose cok sorunlu diyorlar, manyetiklerde yetersiz deniyor. ikisininde gövde aynı, maun. sizce hangisi daha iyidir ?? hangisini önerirsiniz ??

Geri