Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar, 800 TL ye jackson dx10d buldum sizce bu fiyat pahalı mı yoksa değer mi? gitar japon malı. Duncan Design HH manyetikler var... Ya da önerisi olan varsa bu fiyata 2. el daha iyi neler alınabilir?

dark_Rider demiş ki:
arkadaşlar, 800 TL ye jackson dx10d buldum sizce bu fiyat pahalı mı yoksa değer mi? gitar japon malı. Duncan Design HH manyetikler var... Ya da önerisi olan varsa bu fiyata 2. el daha iyi neler alınabilir?

800 liraya Jackson olsun benim olsun mantığı çok yanlış. Alt model Jacksonlar kullanıcılarını memnun etmiyorlar. En aşağı Pro serisi düşünülmeli. Dk2 ve dk2m gibi

800 lira bütçe ile kore cort veya ibanezler bakılabilir. Hatta ve de hatta çok güzel rg550 tarzı efsane modeller düşürülebilir. Paranızı sokağa atmayın... Jackson kullanmış biri olarak söylüyorum

öncelikle teşekkürler... rg550 nerde bulabilirim ki?
cort kore malı hangi modeli öneriyorsun?

DK2M jackson hardcase dahil 1000 TL isteniyor fakat gitar biraz yıpranmış çizikler falan var...

Ibanez RG Fixed RGR-321EX BK nasıldır?

ben aslında floyd istemiyorum köprüyü, tone pross yada fixed paramın karşılığını alabileceğim ve klavyesi çok rahat bir gitar arıyorum.

Not: şu an cort X6 var bende.

arkadaşlar bişey sorucam cort evl x4 rock müzik yapmaya uygun mudur genelde metal müzik için uygun diyolar ama... ben birde yeni başlayacağım elektro gitara ona göre beni baya bi idare etmesini istiyorum bu arada evanescence-linkin park türü müzikler dinlerim eğer bu gitarı önermezseniz başka önereceğiniz bir gitar var mı cevaplarınız için teşekkürler :)

Yukarıda da bahsedilmiş hem de senin soruna da cevap olması açısından. Sert karakterli ya da metal, rock gitarı vs diye gitar yoktur. Her gitarla eğer uygun ekipman ve donanımın varsa her müziği yaparsın.

tonu ve tarzı bütün olarak gitar(ağacı, manyetiği)+anfi+pedallar+çalış biçimi yaratır.

Ses tınısı olarak bakarsak işe bazı ağaçlar bazı tonları verir. Mesela daha dolgun tonlar istiyorsan maun(mahogany) yada daha her yola gelir daha tizleri midleri olan tonlar istiyorsan kızılağaç(alder). Bu ağaçlar + kullanıcağınız manyetikler de olayı etkiler.

Cort Evl x4 e gelince güzel gitar ama yeni başlayacak birine floyd rose olan (oynar köprü) bir gitar önermem. Kurcaladıkca akort kaçırır,tel takması zordur, ince ayar ister vs. Bu bakımdan bunun yerine Cort Evl Z4 alabilirsin.Z4 Maun bildiğim kadarı ile.

arkadaşlar ben 7 telli elektro gitar almaya karar verdim fakat buldugum bir ibanez gitar var ama hem fiyatı 1 milyardan asagıda olamsını istiyorum ehmde iyi bir gitar olamsını istiyorum.sizin bana önerebileceğiniz gitar varmı :D lütfen acil

1000 TL den aşağı 2. el olur. Başka bir iki marka var ama ülkede satılmıyor, gümrük derken almaya değmez. Birtek RG73321 var 860 TL. o da sound olarak tatmin eder mi bilmem.

Merhaba Arkadaşlar.
Bilgisayar Dışında Farklı Bir Etkinlik Olsun Diye Bir Müzik Aleti Çalmaya Karar verdim.Ve Gözüme Elektro Gitarı Kestirdim:D

Günlerdir Araştırma Yapıyorum.Yeni Başlayacağım Araştırmalarım Sonucu x6 ve grg170dx Arasında Kaldım. Forum Forum Gezdim ama Hala Karar Veremedim.Her Forumda Hatta Aynı Forumda Bile Çok Zıt Cevaplar Görüyorum.

İlk Defa Bir Müzik Aleti Çalacağım. Elektro Gitar adına Hiçbirşey Bilmiyorum. Notaymış şuymuş buymuş falanda filan.. Hiçbir Bilgim yok. Bu nedenle Beni Gitardan soğutmayacak Tonları Tatmin Edici Gitar Arıyorum.

Aslında x6 Gözümde Ön Planda Ama Floyd Rose Endişesini Kafamdan Silip Atamıyorum. Bıktırır usandırır Diyorlar. Bu Kadar Kötü Olan Nedir. Floyd Rose'u da biraz araştırdım ancak pek birşey anladığımı söylemem.
Bana Max. 450'TL ye Kadar Bir Gitar Önerin Lütfen Yardımcı Olun.

Lütfen Ömründe Elektro Gitar Kullanmamış Arkadaşlar Yorum Yapmasın.

Dostum elimden dediğin modellerin hepsi gecti.
Sağda solda arkadaşlarımda yeni başlayanlarda denedim.
450 lira diyosan sadece ben değil burdaki coğu gitarist 2.el diyecektir.
170dx gayet kalitesiz bir gitar.
x6 daha iyi ona göre.Ama ben yerinizde olsam evl x4-z4-k4 denerim.
kat kat daha iyi onlardan.(Herkese aynı tavsiyede bulunuyorum ama cidden daha iyiler)
drive tonlarda da daha üstünler.
Ama 0 alıcam derseniz drive isterim derseniz b.c rich alın arkanıza bakmayın.Drivelerı 2sinden de daha iyi.Ama evl serisi bunların arasında en mantıklısı.
Pacificalar da fena değil.
Tabi tarz önemli
Sabit köprü mü Floyd Rose mu size kalmış..

KoNt87 demiş ki:
Dostum elimden dediğin modellerin hepsi gecti.
Sağda solda arkadaşlarımda yeni başlayanlarda denedim.
450 lira diyosan sadece ben değil burdaki coğu gitarist 2.el diyecektir.
170dx gayet kalitesiz bir gitar.
x6 daha iyi ona göre.Ama ben yerinizde olsam evl x4-z4-k4 denerim.
kat kat daha iyi onlardan.(Herkese aynı tavsiyede bulunuyorum ama cidden daha iyiler)
drive tonlarda da daha üstünler.
Ama 0 alıcam derseniz drive isterim derseniz b.c rich alın arkanıza bakmayın.Drivelerı 2sinden de daha iyi.Ama evl serisi bunların arasında en mantıklısı.
Pacificalar da fena değil.
Tabi tarz önemli
Sabit köprü mü Floyd Rose mu size kalmış..
Aslında bilinenin aksine cort x6 lar kullanılan ağaçlar bakımından iyi gitarlardır.(Tabi bendeki ya 2005 yada 2004 modeldi) Manyetikleri ise çok kötü değildi hani bir jackson ps4 ün manyetiklerine nazaran daha iyiydiler.(Çok ciddiyim) Tek handikap floyd rose u ki acayip dandikti. Gitarın boyasını bile söktüm o derece incelemiştim zamanında tabi berbat hale getirene kadar gitarı neyse eski mevzu. Bu sebeplerden dolayı x6 adam olacak gitardır fakat yeni başlayan birisi için felaket sorun çıkartabilir, tavsiye etmem.

İbanez 170dx ise kont un dediği gibi pek iyi değil daha doğrusu iş yapar ama zamanla anlayacaksın bunu tatmin etmez.

Exam05 demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar.
Bilgisayar Dışında Farklı Bir Etkinlik Olsun Diye Bir Müzik Aleti Çalmaya Karar verdim.Ve Gözüme Elektro Gitarı Kestirdim:D

Günlerdir Araştırma Yapıyorum.Yeni Başlayacağım Araştırmalarım Sonucu x6 ve grg170dx Arasında Kaldım. Forum Forum Gezdim ama Hala Karar Veremedim.Her Forumda Hatta Aynı Forumda Bile Çok Zıt Cevaplar Görüyorum.

İlk Defa Bir Müzik Aleti Çalacağım. Elektro Gitar adına Hiçbirşey Bilmiyorum. Notaymış şuymuş buymuş falanda filan.. Hiçbir Bilgim yok. Bu nedenle Beni Gitardan soğutmayacak Tonları Tatmin Edici Gitar Arıyorum.

Aslında x6 Gözümde Ön Planda Ama Floyd Rose Endişesini Kafamdan Silip Atamıyorum. Bıktırır usandırır Diyorlar. Bu Kadar Kötü Olan Nedir. Floyd Rose'u da biraz araştırdım ancak pek birşey anladığımı söylemem.
Bana Max. 450'TL ye Kadar Bir Gitar Önerin Lütfen Yardımcı Olun.

Lütfen Ömründe Elektro Gitar Kullanmamış Arkadaşlar Yorum Yapmasın.
450 TL gibi bir bütçe ile alacağın gitar 300 TL olsun ki max. yanına birde ufak çaplı amfi alasın. O yüzden 300 TL gibi miktar ile elinden geldiğince x6 daki gibi bu resimde gösterdiğim kollu düzeneği olan floyd rose lu gitarlardan alma, uğraştırır seni.

fi645kc1.jpg

Bu şekilde olanlardan beğendiklerin olursa tekrar bu konu altında sor aralarından seçelim. ( bu arada bahsettiğim x6 nın manyetiklerin altındaki o kollu oynak zımbırtı gitarın köprüsüdür. Bazı gitarlarda olmaz yani o zamanda sabit köprü olmuş olur. Senin için en sağlıklısı sabit köprü.)

Bu arada bu resimdeki gitarı almanı tavsiye ederim.
cort-kx5.jpg

Bir Kaç Kişiye Sordum Onlarda Floyd Rose'un Beni Uğraştıracağını. Elimdeki Paraya Alacağım Gitarlarlarn Hemen Hemen Hepsinin Aynı Özelliklere Sahip Oldugunu Belirttiler. 0 Gitar Almak istiyorum. Yani 2. El Alırsam Yanımda Götürücek Tecrübeli Bir Tanıdığım. Yok ve Amfi Hariç 450 TL gibi Bir Bütceye Sahibim.Neyse Kısacası Bana grg170dx i Önerdiler. O Gitara İyi Demediler. Zatne Bende İyi Oldugunu Savunmuyorum İleride İhtiyaclarım doğrultusunda Daha İyi Modellere Gözümü Dikeceğim :). Şimdilik Aşırı İyi Bir gitar almak gibi Amacım Yok.

0 Düşündüğüm İçin EVL Serisi Gitarları Bana Pahalı Geldi.

grg170 ' in Klavyesi Rahatmış Başlangıç için yeterli olabileceğini düşünüyorum

Exam05 demiş ki:
Bir Kaç Kişiye Sordum Onlarda Floyd Rose'un Beni Uğraştıracağını. Elimdeki Paraya Alacağım Gitarlarlarn Hemen Hemen Hepsinin Aynı Özelliklere Sahip Oldugunu Belirttiler. 0 Gitar Almak istiyorum. Yani 2. El Alırsam Yanımda Götürücek Tecrübeli Bir Tanıdığım. Yok ve Amfi Hariç 450 TL gibi Bir Bütceye Sahibim.Neyse Kısacası Bana grg170dx i Önerdiler. O Gitara İyi Demediler. Zatne Bende İyi Oldugunu Savunmuyorum İleride İhtiyaclarım doğrultusunda Daha İyi Modellere Gözümü Dikeceğim :). Şimdilik Aşırı İyi Bir gitar almak gibi Amacım Yok.

0 Düşündüğüm İçin EVL Serisi Gitarları Bana Pahalı Geldi.

grg170 ' in Klavyesi Rahatmış Başlangıç için yeterli olabileceğini düşünüyorum
Tabiki başlangıç için yeterli bir gitar.

hocam bende aynı senin gibi bilgisayardan biraz uzaklaşayım başka uğraşlarım olsun dedim ve gitara başladım.kaderimiz aynı yani :D

aynen bende senin gibi x6 ve grg170 arasında kaldım hatta forumda konu açtım ''x6 yeni başlayan birine sorun çıkarırmı'' forumda eğer bu konuya bakarsan orada herşey açıklandı.direk sonucu söyleyeyim kimse önermedi almamı bende vazgeçtim.banada 2.el al dediler ama bende 2.el düşünmüyordum.en sonunda grg170dx aldım.HSH manyetiklerine sahip S manyetiği sayesinde clean lerde bayağı iyi.herkesin dediği gibi yeni başlayan için uygun bir gitar.çokta memnunum.gitar ayrıca çok rahat :)
amfi olarakta marshall alcaksan mg10 falan alma hiç bi numara yok o amfide banada forumdaki arkadaşlar yardım etti ve bende roland cube 15x aldım ondanda çok memnunum.marshall alcaksan iyi bi amfisini al.roland amfide overdrive,distortion,metal,metal stack efektleri var.yani yeni başlayan için harika bir amfi.pedala bile ihtiyaç duymucaksın :D ibanez in tbx15r amfiside fena değil
grg170dx piyasadada çok iyi gidiyor elden çıkarma probleminde olmaz ;) gitarı kullanan biri olarak tavsiye ederim :D bak kaderlerimizde aynı olmuş :D :D hangi gitarı aldığını burada bizimle paylaşırsın.şimdiden hayırlı olsun

smtzdmr Öyle bir Gitar düşünmüyorum Kasası Hoşuma Gitmedi + 2. El Almayacağım :) Yinede Önerin için Çok Teşekkürler.

Kevin Senin Konunu Baştan Sona Okudum Oradada İkilemler Gördüm. Oradada grg170dx Ağırlıklı yorumlar vardı. Onuda Gördüm. Birkaç yere daha sordum onlarda x6 sorun çıkarır dediler. Büyük ihtimal grg170dx Alacağım. Amfi Olarakda roland cube 15x Biraz pahalı geldi. Amfiyi 2. El mi Alsam Diye Düşünüyorum. 10W Sıfır Amfiler +150TL olarak Başlıyor Gördüğüm Kadarı ile Amfi Olarakda Sıfır Olursa Ibanez IBZ10G Düşünmüştüm. Şimdi ise 2. Elde Olabilir 15W Alabilirim diye düşünüyorum.

Aldığm Gitarı Burada Paylaşacağım Ancak Çok Uzun Zaman Sonra Alacağım. Şuan için Başka Alanda Bir kaç Satışım var Onlar Gerçekleşene Kadar Beklemek Zorundayım Bu Süre Zarfındada Gerek Video Olsun Gerek Makale Olsun Okuyup Birşeyler Öğrenmeye Bakcağım.

Vakip Ayırıp Cevap veren Herkese Sonsuz Teşekkürü Borç Bilirim :)

ne demek önemli değil
söylediğin o ibanez amfiside güzel ama ben yeni başladığın için roland cube önerdim.4 tane ton seçeneğiyle çok zevkli olur.yani kendim çok zevk alarak çalıyorum.bende yenİlerden olduğum için :D o söylediğin amfide overdrive ve clean var.roland da ise clean,overdrive,distortion,metal ve metal stack efektleri var.belki 2.el bi roland bulursun senin için daha iyi olur.önemli olan bütçen tabi.hangisini beğeniyorsan onu al ;)
bende marshall alacaktım ucuz diye ama hem forumdaki arkadaşlar hemde satın aldığım yerdeki adam roland ı önerdi ;) tabi yinede önemli olan senin beğenmen :)

Geri