Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar Öncelikle Mrb... Ben Elektro Gitar Almayı Düşünüyorum. 500 Ytl Civarında Param Var. Arkadaşım Ibanez RG321MH-WK Tavsiye Etti Sizinde Görüşlerinizi Almak İstiyorum Bu Model Hakkında. Yada Hangi Modeli Önerirsiniz?

cort x-6 alabilirsin. Baya bi kişi bu gitar hakkında akor kaçırıyo gofret gibi gitar diyo. Ben kullandım benimki hiç akor filan kaçırmadı yani bu durum da ben baya bi bi sanslı oluyorum heralde:D
Bide bahsettiğin modelde floyd rose yok. Bunuda göz önünde bulundurmalısın.
Benim tercihin Cort x-6 dan yana. Daha ii olabilir

merhaba arkadaşlar bugunlerde 7 telli bir gitar almak istiyorum...aslında ibanez almayı düşünüyodum ama floyd rose lu bi gitar aradığımdan ibanezin fiyatları fazla..

washburn 587v almayı düşünüyorum..bu gitarı kullanan arkadaşlar varmı..2. el piyasası ne kadardır..artıları ve eksileri nelerdir..yardımcı olursanız sevinirim..

şimdiden herkese teşekkürler .. iyi çalışmalar..

Ya bide bu işte biraz daha para biriktir diye bişey olmuyo bence.
Gecen gunlerde mp3 player almaya gittik. İçine bir albüm sığsa yeter diyoduk. 100 milyon civarı bişeydi. Sonra mağzaya gidince "aa bunda bu özellik var 50 milyon daha ver bunu al" sonra " aaa bu daha da guzel bunuda bu özelliği var 50 milyon daha ver" Böyle böyle diyerek sonunda 500 milyona 6 GB lik philips dokumatik tuşlu filan bişey aldık :D Paranın yetteği kadarını alcan bence. Bu işin sonu olmuyo :D almışken bunu almışken bunu filan uzuyo gidiyo :D

merhaba arkadaşlar tahmin ettiğiniz gibi ben de elektro gitar almayı düşünüyorum ve günlerdir tabiri caizse haywan gibi araştırıyorum heryerde ben model sormayacam daha farklı bi sorum olacak....sizce gitara başlayan biri ucuz bi sistem kurup öğrnedikten sonra mı sağlam bişey almalaı yoksa orta halli kaliteli bişey alıp öyle mi devam etmeli... önce klasik gitardan başlamayı tavsiye edenler bile oldu siz ne tavsiye edersiniz yeni başlayan biri için en uygun bütçe ve sistem nedir şimdiden teşekürler...

PS:set müzik yapmayı ve ikinci el almamayı düşünüyorum...

muratk21 demiş ki:
merhaba arkadaşlar tahmin ettiğiniz gibi ben de elektro gitar almayı düşünüyorum ve günlerdir tabiri caizse haywan gibi araştırıyorum heryerde ben model sormayacam daha farklı bi sorum olacak....sizce gitara başlayan biri ucuz bi sistem kurup öğrnedikten sonra mı sağlam bişey almalaı yoksa orta halli kaliteli bişey alıp öyle mi devam etmeli... önce klasik gitardan başlamayı tavsiye edenler bile oldu siz ne tavsiye edersiniz yeni başlayan biri için en uygun bütçe ve sistem nedir şimdiden teşekürler...

Bence alt - orta seviye bir gitarla işe başla. Ondan sonra bir bak eğer bu iş hoşuna gidiyorsa ve devam ettireceksen, zamanla gitarını değiştirir sağlam birşey alırsın. Şimdilik küçük bir ev anfisi (10-15 watt) yeterli olur. Ayrıca işin en başında olduğun için klasik gitarla başlasan fena olmaz, Klasik gitarı yutman gerekmiyor ama gitar nedir ne değildir onu klasikle öğrensen fena olmaz.

şimdi dostum öncelikle...

klasik gitar olayını boşver.klasik gitar ve elektro birbirimden bağımsız iki ayrı alet.ne çalmak istiyorsan onla başlamanı öneririm.bu yüzden direk elektro almanı tavsiye ediyorum.

yeni başlayan birini ucuz bir sistem önerilme sebebi genelde yeni başlayanların enstrumana zarar verme potansiyelinden kaynaklanır.yani kozmetik ve elektronik anlamda zararlar.ve tabi birde çalmak istediği türe uygun olan bir gitar tavsiye edilen kişi bu sefer uzun vadede tür değiştirmek isterse aldığı pahalı gitar elinde patlayabilir.bu nedenle ucuz gitar almak önerilir.

ama...

diyosanki ben gitara gözüm gibi bakarım kesinlikle çizik bile olmaz ayrıca çalacağım türden kesin eminim %100 metal head'im diyosan :))) o zaman ucuz değil ama daha potansiyelli sahne gitarları ile başlamanı öneriririm (japon jacksonlar,tercihe göre ibanezler ve üst model ltdler).

eğer ben ucuz birşeylerle başlasam daha iyi diyorsan ortalama 500 - 700 ytl arası bir bütçe güzel bir amfi (cube 15 yada microcube öneririm) ve orta düzey bir gitar (cort x11 gibi) için yeterlidir.

ama diyosanki kardeşim dedik ya iyi bakıcaz diye adamı hasta etme.. o zaman 1000/1500 ytl arası bir bütçe ile ömürlük bir gitar ve yanında gene güzel bir amfi alabilirsin.

tabi ki bu dediklerim 2.el üzerinden.2.el almayı planladığını söylemişsin çünkü.

kolay gelsin ve hoşgeldin ;)

güzel söylemişsin zaten başlıktaki tespitlerini çok beğendim ama ben ikinci el almamayı demiştim neyse sanırım orta halli bişey her ihtimale karşı değiştirme durumu da göz önüne alındığında daha mantıklı duruyor ama işte o orta halli gitarı bulmak biraz zor oluyor cort üzerinde duruyorum her ne kadar çamur atılsa da ama modeli tutturamadım bi türlü x6 iyi diyen de çok kötü diyen de evl serisi de düşündürüyor ya sadece şekil çıkarsa diye ayrıca x11 in sıfır fiyatını da bulamadım işte bu kafa karışıklıkları içerisinde karar vermek zorlaşıyor ibanez jackson ihtimalleri de war emin olmak zor emin olduğum tek şey war o da metal head'im :)

teşekürler hoşbulduk...

bence o kadar üst modele gerek yok. Çünkü yeni başladığın için bütün gitarların sesi sana aynı gelir. Bence burda önemli olan klavyedir. Klavyesi rahat olan falza pahalı olmayan bi gitar senin işini 1-2 sene rahat görür(Arkadaş tavsiye etmiş Cort x-11 veya x-6 da olabilir)

Bide bu gitara biraz daha rahat davranırsın. Yani çizilme korkun pek olmaz. Bu gitarı nasıl kullanman gerektiğini öğrenebilirsin.Pahalı gitarda "aman çilimesin aman böyle olmasın aman sakın manyetiklere filan dokunmayayım" gibisinden seyler olabilir.

Ama tabiki diyorsan benim para sorunum yok. O zaman bi japon jackson filan alabilirsin..

oncelikle merhaba,

fender 60th anniversary serisinin telecaster modeli hakkinda bilgi sahibi olan veya kullanan arkadaslar varmi, fiyat olarak 52 vintage ile arasinda 400 ytl fark var, o fiyati hakeden bir gitarmidir ogrenmek isterim..

tesekkurler herkese ..

muratk21 demiş ki:

gitara yeni başlayacağın için alacağın gitarın marka modelinden önce klavye olayı üzerinde yoğunlaş.telleri 1cm yüksekte bi gitar adamı gitardan soğutur :) bol bol egzersiz yapacağın için ton mon hiç kafana takma zaten bunları zamanla yakalayabilirsin.cube amfiler güzel.dediğim gibi gitar alırken klavyesine dikkat et.artık ucuz gitarlar arasında bile çok güzel klavyesi olan gitarlar var.

Arkadaşlar elemanın birinden marshall g 15rcd aldım ama daha gelmedi sadece çalışma amfisi olarak. park serisi hoparlör falan filen gain1 ,gain 2 +reverb var amfide daha önce hiç denemedim yarın falan elimde olucak alet türkiyede yokmuş sanırım eleman amerikadan almış hiç çalanınız varmı veya park serisi çalanınız varmı.

strinzi demiş ki:
Arkadaşlar elemanın birinden marshall g 15rcd aldım ama daha gelmedi sadece çalışma amfisi olarak. park serisi hoparlör falan filen gain1 ,gain 2 +reverb var amfide daha önce hiç denemedim yarın falan elimde olucak alet türkiyede yokmuş sanırım eleman amerikadan almış hiç çalanınız varmı veya park serisi çalanınız varmı.

g30rcd var bende park serisi, ikinci el aldim, 9 sene oldu ben alali. gain kanali yamuldu ne yazik ki zamanla, tamir ettirme imkani da bulamadim. clean kanalindan gt6 ile caliyorum bunu kullandigim zaman. calisma amfilerinin en iyilerinden, kesinlikle memnun kalirsin. dinamikleri gayet iyi, headroom'u da hic fena degil kendi sinifindaki transistorlu amfilere gore.

strinzi demiş ki:
ben çaldım, mg serilerinden biraz daha iyi denilebilir. Ama arada abartılı farklar yok. Sesi açtıkça hafifçe gain artırma gibi bir olayla karşılaştım çalarken. Çalışma amfisi olarak gayet iyidir. Türkiyede yok olayına gelince, mg serisinden önce onlar vardı, yani mg serisi piyasaya sürülmeden marshall tarafından, Türkiyede de vardı o amfi.

Geri