Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar ben geçen sene çin malı bi squier aldım fiyatı çok uygundu temizdi. .neyse. ona bi sap ayarı çektim klavyesi dokunatik oldu. hatta bi arkadaş , arkadaşının amerikan fenderi denemiş benim gitarımın klavyesinin daha rahat olduğunu söyledi. bi süre sonra elime para geçti. digitech the weapon aldım bi tane sustain aldım, konserlerde de arkadaşın korg toneworks ile birlikte bağlıyorum. walla taş gibi tonlar geliyo.. ama bi süre sonra para kazanmaya başlıcam ibanez RG2570 alıcam. yani yeni başlayan arkadaşlara squieri tavsiye ederim baya ucuz bi gitar tonları da güsel klavyesi de rahat.

lacrimasband demiş ki:
arkadaşlar ben geçen sene çin malı bi squier aldım fiyatı çok uygundu temizdi. .neyse. ona bi sap ayarı çektim klavyesi dokunatik oldu. hatta bi arkadaş , arkadaşının amerikan fenderi denemiş benim gitarımın klavyesinin daha rahat olduğunu söyledi. bi süre sonra elime para geçti. digitech the weapon aldım bi tane sustain aldım, konserlerde de arkadaşın korg toneworks ile birlikte bağlıyorum. walla taş gibi tonlar geliyo.. ama bi süre sonra para kazanmaya başlıcam ibanez RG2570 alıcam. yani yeni başlayan arkadaşlara squieri tavsiye ederim baya ucuz bi gitar tonları da güsel klavyesi de rahat.
squier gibi fender kopyası bi gitardan sonra ibanez adama çok ters geliyo.aynı şeyi bende yaptım.meksika fenderim vardı sonra sattım ibanez rgr 480 aldım.alışmam uzun sürdü.ama şimdi sorsan bana fenderin rahatlığı çok az gitarda var.RG 2570 alacağıma temiz ikinci el bi amerikan fender alırım.sonra bide modifiye canavar gibi.birde sna söyleyim ibanezler ikinci ele düşünce çok değer kaybediyo.Fenderde sözkonusu değil.

haklısın arkadaşta jem var ona aldım elime çok farklı geliyo fretleri felan yüksek geldi .
diğer konu. walla sen ii hoş demişsin ama fendere gücüm yetmez benim en aşşa 2500 ytl felan . bi de benim yaptığım tarza pek gitmiyo bu fender ya.. humbucker olsa daha ii olcak . zaten bu ibanez alacağım son gitar olur.. tavsiyeler için saol ama durum ortada :)

floydrosesuz, 850 - 900 ytl ye kadar metalcore, hardcore (as i lay dying, hatebreed,throwdown, poison the well falan..) türlerine uygun hangi gitarları tavsiye edersiniz? ikinci el falan da düşünüyorum..

yan demir demirkanın gitarı nekadar güsel line variax , hasta kaldım yüksek seste dinlerken :)

variax700-sb.gif

Ben tam tersine Demir Demirkan'ın ihanet ettiğini düşünüyorum. Oldum olası sevmem şu simulasyon işlerini. Mis gibi Ibanez vardı elinde; nereden çıktı Line6 Variax kullanmak, bir sürü sinyal simule etmek?

taka demiş ki:
Ben tam tersine Demir Demirkan'ın ihanet ettiğini düşünüyorum. Oldum olası sevmem şu simulasyon işlerini. Mis gibi Ibanez vardı elinde; nereden çıktı Line6 Variax kullanmak, bir sürü sinyal simule etmek?
ibanezden sonrada bi gitar kullanıyodu ama modelini hatırlamıyorum :) line da şuanki yaptığı tarz için güzel bi gitar bence.

Fender Strat Jeff Beck Signature bi de Usa Series var galiba onda. =) Bi de Almanya'dan aldığı markasız siyah Les Paul kopyası ve de Ibanez RG570 var, öyle işte. =)

Merhaba arkadaşlar,

Ben elektrik gitar almayı düşünüyorum.
Bugüne kadar hiç gitar çalmadım bilgisayar üzerinde reason programını kurcalamıştım (yaptığım basit bir iki bölüm fakat istediğim müzik türleri değiller bir türlü istediğim tonları alamadım programı kurcalayarak bunlarda davul ve gitarlar bana ait;http://www.fistby.com/reason/edbp.mp3 http://www.fistby.com/reason/fkdk-yv.mp3)
Bu arada müzik ve gitar bilgim sıfıra yakındır. 5 Yıldır rock müzik dinliyorum. 1 yıldan bu yanada gitar alma hevesi var içimde fırsat bugünlereymiş...

Etkilendiğim ve yapmak istediğim müzik türleri; blues, heavy metal, hard rock
Sevdiğim ve şarkılarını çalmak istediğim grup ve sanatçılar; Tibet Ağırtan, Mavi Sakal, Pilli Bebek, Turgay Asan, Serdar Öztop, Orhan Atasoy, Yavuz Çetin, Kramp, Hasret, Bora Uslusoy, Iron Maiden, Megadeth, Gun's N Roses, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Jimi Hendrix

Bütçem 1000 ytl. Bu para ile hem yapacağım türe uygun bir gitar hemde uygun bir anfi ve gerekiyorsa wah pedalı alabilmem gerekiyor ama para yetmiyorsa biraz daha bekleyebilirim. alacağım ekipmanı uzun vadede kullanmak istiyorum yani en küçükten başlayıp büyüğe doğru gitmeyi düşünmüyorum. ortalardan başlayabilirim bu işe 2-3 yıl sonra yetersiz kaldığına inanırsam aldığım ekipmanın ancak o zaman değiştiririm.

Verdiğim bilgilere göre önermelerinizi bekliyorum ve yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgiler,

Cort EVL-X4 - 626 YTL
Jim Dunlop Crybaby 95Q - 297 YTL
Laney LX-20R - 212 YTL

Toplamda 1135 YTL oluyor.

Daha uygun bir kombine nasıl olabilir ?

*Fiyatlar müzik market'e ait.

vox ad 50vt - 700 ytl
Squier Affinity Strat- 350 ytl

örnek için
http://www.youtube.com/watch?v=CY42F_5mgBE

gitar zamanla değiştirirsin ama amfin güsel olsun :)

hatta bunları ikinci el daha ucuza bulabilirsin.çok uygun fiyata fender singlellar var heryerde.üzerine bide taktınmı fender manyetikleri koç gibi olur setup.zamanla bikaç pedal eklersin.gitarı yükseltirsin.bence fiyat performans açısından çok ii bi setup.

Solak İbanez grg 170 dxl mi yoksa fender squier stratcoster?

Arkadaşlar iki gitar buldum ama hangisini alcağımı bilmiyorum biri ibanez grg 170 dxl biride fender squier stratcoster ibanez 200 fender 280 ytl 2.el hangisini alcağımı bilmiyorum tarz olarakta alternatif çalcam yeni başlıyacamda öneriniz nedir aralarındaki fark nedir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Geri