Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hocam ikinci el alin, sifir o gitarin ederi 500liradir. Dolarin cok yuksek olmasindan kaynakli fiyatlar oyle. 1800liraya degmeyecektir. Icinde bulundugumuz sartlarda fiyati o 1800 ona verene kadar bir kac ay daha birikim yapip 2. El cok daha iyi gitarlar alabilirsiniz.

Herkese merhaba, yarından sonra yeni bir gitar alacağım ama 3 gitar arasında kararsız kaldım:
Gibson Les Paul Classic 2017 T
Ibanez RG1070PBZ
Ibanez Prestige RG65AHMFX
Hepsi cok farkli gitarlar ve iyi yönleri farkli ama ne yapacagima karar veremedim, yardimci olursaniz sevinirim.

Ibanez RG1070PBZ baya ilginç bir ağaç kombinasyonuna sahip. Kesinlikle deneyip alınması gereken bir gitar. Hatta denerken bütün ekipmanınız ile denemenizi tavsiye ederim.

Ibanez RG65AHMFX linki var mı? Bulamadım öyle bir model.

İlla ikisinden birisini seçeceksem RG652AHMFX alırdım çünkü ash gövde, maple sap tahminimce daha çok tarza hitap edecektir.

Gitar dışındaki ekipmanın bu iki gitar kalitesinde değilse ciddi hayal kırıklığına uğrayacağını ve harcadığın paraya acıyacağını söyleyebilirim.

İlla ikisinden birisini seçeceksem RG652AHMFX alırdım çünkü ash gövde, maple sap tahminimce daha çok tarza hitap edecektir.

Gitar dışındaki ekipmanın bu iki gitar kalitesinde değilse ciddi hayal kırıklığına uğrayacağını ve harcadığın paraya acıyacağını söyleyebilirim.
Su anki amfim Roland Cube 20XL ama gitarin yaninda aynanda Marshall MG102CFX ya da Peavey Bandit 112 alacagim, oyuzden sorun yasayacagimi sanmiyorum.

Gitardan önce amfi almanı tavsiye ederim. Amfini gitarı alacağın yere götürüp gitarla birlikte denemen ikinci tavsiyem. Üçüncü tavsiyem ise herhangi bir 1x12 kabin ve 1-5 watt arası lambalı amfi ile gitarı denemen. Son olarak amfi tarafını daha fazla araştırmanı tavsiye edebilirim.

ben 1070'den yana kullanırdım, basswood gövde ve enteresan bir sap seçimi var. Ayrıca manyetikleri de tone zone ve air norton, geniş yelpaze sunacak gibi duruyor. Fakat bu benim tamamen şahsi görüşüm, gibson severler tabiki gibson'ı seçecektir, saygım sonsuz.
Son olarak da denenmesi taraftarıyım, siz çalacaksınız sonuçta.

ben 1070'den yana kullanırdım, basswood gövde ve enteresan bir sap seçimi var. Ayrıca manyetikleri de tone zone ve air norton, geniş yelpaze sunacak gibi duruyor. Fakat bu benim tamamen şahsi görüşüm, gibson severler tabiki gibson'ı seçecektir, saygım sonsuz.
Son olarak da denenmesi taraftarıyım, siz çalacaksınız sonuçta.
Peki bu gitari sonradan Turkiye`de satmak istesem fiyat olarak sizce kaca satilir? (Degisik bi soru oldu ama ayni gitara sahip Turk biri bulamadim.)

satılamayabilir. Türkiyede satmak istiyorsanız 2. el strat-tele veya gibson almanızı tavsiye ederim. Ya da jem gibi daha bilindik modellerine yönelin ibanezlerin.
Suan Gibson`u eledim bu iki Ibanez model arasinda secim yapamiyorum. Tremolo kolu istiyorum ama locking nut ile ugrasmak isteyip istemedigimi bilmiyorum. Prestige modeli de Japon yapimi oldugu icin sanki daha saglammis gibi geliyor ama hic bilemiyorum.

Geri