Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

İyi akşamlar, ilk stratocaster için manyetik modifiyesi ve bir ihtimal de scallop yapılma ihtimalini göz önüne alırsak, Sx almak mı mantıklı yoksa Squier Vibe mi?
Teşekkürler.

Bence SX almak daha mantikli bu modlari yapacaksaniz. Squier Vibe daha vintage karakterli bir gitar ve manyetikleri de SX'lere gore daha kaliteli diye dusunuyorum. Yapmayi planladiginiz modlar SX'e daha uygun gibi gorunuyor benim acimdan.

Merhabalar,

Solağım ve öyle öğrendim klasik gitarda, haliyle solak max 1000-1200 TL lik elektro alıp rocksmith ile öğrendiğimin üzerine katmak amaçlı önerilere açığım.
2.ele hiç sıcak bakmıyorum hem güvenemiyorum hem de kendim alacağım ilk gitar olacağı için sıfır olsun istiyorum.

Merhabalar,

Solağım ve öyle öğrendim klasik gitarda, haliyle solak max 1000-1200 TL lik elektro alıp rocksmith ile öğrendiğimin üzerine katmak amaçlı önerilere açığım.
2.ele hiç sıcak bakmıyorum hem güvenemiyorum hem de kendim alacağım ilk gitar olacağı için sıfır olsun istiyorum.

Solak için 1000 TL civarına ve sıfır olarak zaten çok fazla seçenek yok. Squier Affinty'nin solak modelleri var. Daha sert işler için LTD 50 serisinin (MH-50 gibi) solak modelleri var ama e nihayetinde bunlar yurtdışında 150 200 dolara satılan gitarlar.

Şimdi bi baktımda Cort X-6'ya bile 1100 TL diyorlar :) Öyleki alıp eve gelsen, 10 dk önce aldım beğenmedim satıyorum diye ilan açsan 400 TL'ye dahi satamazsın. O yüzden kendi adıma 150 dolarlık gitara burda 1100 TL verilmesinin pek akıl karı olmadığını belirteyim.

Merhaba öğrenci olduğum için bütçem çok sınırlı elektro gitarda özellik hollow body gitarlara çok ama çok ilgim var çok hoşuma gidiyolar gitar ikinci ilgi alanım olduğu için daha çok görüntüye önem veriyorum bildiğiniz önerebileceğiniz hollow body kasa varmıdır?

Epiphone Sheraton II ler harika gitarlar. İkinci elini temin edebilirsiniz. @Halilozz ün de dediği gibi Ibanezler de düşük bütçelerde özellikle hollow-body gitarlarına bakarsak çok iyi performans veriyorlar fiyatlarına göre. Düşük bütçede Gretsch'lerin yeni bir serisi çıktı Streamliner diye geçiyor, Türkiye'ye geldi mi bilmiyorum ama onlarda oldukça iyi performans veriyorlarmış Rob Chapman'ın dediklerine göre.

Streamliner Türkiyede bir süredir var, ben kullanıyorum, fiyatına göre performansı gayet iyi. Ufak birkaç upgrade ile (manyetik,akord burguları vs) çok daha iyi hale rahatlıkla getirilebilir.

Merhaba

Bir strat almaya karar verdim :)

3 Seçeneğim var ;

-Meksika standart
-Squier classic vibe serisi
-Squier Standart (Buna önerebileceginiz bir manyetik modifiyesi yapabilirim)

Kararsızım

Fikirlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..

Yok mu aydınlatabilecek ?

Meksika Standart ve Squier Standart çalma şansım oldu geçmişte ve Meksika'nın belirgin şekilde daha üstün olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu söylediğim tüm gitarlar için genel geçer bir durum değil tabii ki kesinlikle, sadece kendi çaldıklarım için konuşuyorum. Squier'ın tuşesi biraz sıkıntılı gelmişti, tel yüksekliğini istediğim seviyeye indiremiyordum, fazla fret cızlaması yapıyordu. Fret işçiliği Meksika'ya göre daha özensizdi. Meksika'nın tonları da daha dolgun geliyordu. Fakat bu söylediklerim aradaki fiyat farkına değer mi tartışılır, çünkü o parayla bu sorunları çok rahat çözebilirsin.

Ayrıca Squier Deluxe denemeni de tavsiye ederim denk gelirse. 2 tanesini çalma şansım oldu, birisi grup arkadaşımındı, bol bol çalma şansım olmuştu. O gitarı çok beğenmiştim, ki akçaağaç tuşeyi bana sevdiren de o olmuştu. Güzel kısmı ise diğer Deluxe ile aralarında fark hissedememiştim, yani en azından belli bir standart yakalanmış gibime geliyor o seride.

Başta da dediğim gibi, sınırlı tecrübem oldu bu gitarlarla, o yüzden uzmanı gibi konuşamam. Verebileceğim en sağlıklı tavsiye, eğer gitardan biraz anlıyorsan, imkan bulunca gidip farklı Squier Standart'lar denemen yönünde olur. Düzgün ve içine sinen bir tane bulursan fazla para vermene gerek kalmadan olayı çözmüş olursun.

Merhaba

Bir strat almaya karar verdim :)

3 Seçeneğim var ;

-Meksika standart
-Squier classic vibe serisi
-Squier Standart (Buna önerebileceginiz bir manyetik modifiyesi yapabilirim)

Kararsızım

Fikirlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..

Para-çokomel eğrisi ;) Squier CV stratlar en iyi Squier stratlar ve sapı, klavyesi, işçiliği manyetiklerle çok başarılılar. Hatta mağazada elime alıp denediğim birkaç Fender Meksika strat daha ucuz gitar hissi vermişti bana. Ama çok güzel Meksika Fenderler de çaldım. Ne var ki Meksika Fender de Squier CV de bir Amerika Fender değil, yine de kendibaşlarına başarılı gitarlar.

Geri