Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

aklaşık 2-3 senedir elektro gitar çalıyorum fakat tonlar beni artık tatmin etmemeye başladı.

Gitarda orta seviyede olduğumu düşünüyorum ne çok iyi ne de kötüyüm.
Çalmak istediğim belirli müzik türü yok, yelpazem geniş. hard rock, heavy metal, thrash metal bazen blues jazz riffleri de çaldığım oluyor fakat ağırlıklı olarak metal türü grup olarakta megadeth / testament / jorn / dio örnekleri verebilirim.

Eski gitarım epiphone les paul 100 idi. her müzik türüne uyuyordu neredeyse bu yüzden çok memnun kaldım.
Şimdi istediğim gitar eski gitarım gibi her türe uygun olabilsin fakat solo tonlarım çok harika olsun, duygu yüklü olsun istiyorum. biraz hard rock, blues. yani tam olarak tür kestiremiyorum ama duygusallık ve yumuşak ton önplanda olsun istiyorum bunun yanınad yine metal türü de çalabileyim isterim. biliyorum aynı şeyin tek bir gitarda olması imkansız ama. buna yakın bir şey olabilir ama öncelik tabi ki duygusal solo tonlarında.

Epiphone les paul custom pro düşünüyorum o da çok mu yumuşak olur diye tereddütlerim var sonuçta bir yandan metal de çalacağım. Sizin önerileriniz ne olur?

Gitar tonum yavuz çetin benimle uçmak ister misin tarzı olabilir veyahttps://www.youtube.com/watch?v=k3wyPC4-veQ şu videodaki gibi bir şey olabilir.

Amfi olarak elimde line 6 spider 30w var ve ekstra olarak ses kartım var onda guitar rig, bias fx falan kullanıyorum.

3-4 senedir elektro gitar çalıyorum, thrash metal ile içli dışlıyım, kendim bir Dean Ml sahibiyim, geçen ucuz bir gitara denk geldim, Dean dave mustaine United Abominations, az çok biliyorsanız kendisi start seviye bir gitar sayılabilir, Megadeth delisi olduğum için almaya niyetlendim lakin emin de değilim gitar ikinci el ve çok cüzi bir fiyata satışta. Gönül ister ki Angel of death, Rust in peace, Korina, Metallic silver... Ama şuan bütçem united abominations'a yetiyor maalesef, sizce sırf dave ve mega düşkünlüğüm yüzünden o gitarı alayım mı? fikir verirseniz çok çok sevinirim, teşekkürler...

Herkese merhaba,24 perde, sabit köprülü, super strat gövdeli ,çift humbucker, rahat klavyeli bir gitar arıyorum.İki tane gitar buldum birisi Schecter Omen Extreme 6 diğeri ise Jackson dinky js32TQ. Schecter ile ilgili yazılarda aşırı kalın klavyeli ve tellerinin yüksek olduğundan bahsediyolardı.Siz ne düşünüyorsunuz? 1500 tlye kadar bütçem var .Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka gitar var mı?

3-4 senedir elektro gitar çalıyorum, thrash metal ile içli dışlıyım, kendim bir Dean Ml sahibiyim, geçen ucuz bir gitara denk geldim, Dean dave mustaine United Abominations, az çok biliyorsanız kendisi start seviye bir gitar sayılabilir, Megadeth delisi olduğum için almaya niyetlendim lakin emin de değilim gitar ikinci el ve çok cüzi bir fiyata satışta. Gönül ister ki Angel of death, Rust in peace, Korina, Metallic silver... Ama şuan bütçem united abominations'a yetiyor maalesef, sizce sırf dave ve mega düşkünlüğüm yüzünden o gitarı alayım mı? fikir verirseniz çok çok sevinirim, teşekkürler...
Aynı gitar bende de var.. İlk çıktığında yurtdışında sıfır satış fiyatı 400 dolardı (Dean sitesinde 499 dolar ilk fiyatı ama o şimdiki fiyatı cazip kılmak için yoksa orada da 399 dolardı), sonra 300 dolara indi.. Kargo, gümrük vs düşünürsek Türkiye'de de mağaza satış fiyatı en az 450-500 dolar bandındaydı.. Eğer gitar temizse ilandaki fiyat gayet uygun.. Ben de satacağım ama 750 lira civarı fiyata vermeyi düşünüyorum mesela, Türkiye satış fiyatının yarısı.. Thrash için ""fiyatına göre"" fena gitar sayılmaz, action (tel yüksekliği) ayarı istiyor, o da kolay, kendin yapabilirsin.. Ritmleri gayet keyifle çalarsın ama iş melodilere, solo rifflere gelince madem gitar çalıyorsun, elinize uygunluğu ayrı mesele, hangi neck profili sana uygun tecrübe ile öğrenilecek bir şey.. Görüntüsü de güzel, dikkat çekiyor..

Son düzenleme:
Herkese merhaba,24 perde, sabit köprülü, super strat gövdeli ,çift humbucker, rahat klavyeli bir gitar arıyorum.İki tane gitar buldum birisi Schecter Omen Extreme 6 diğeri ise Jackson dinky js32TQ. Schecter ile ilgili yazılarda aşırı kalın klavyeli ve tellerinin yüksek olduğundan bahsediyolardı.Siz ne düşünüyorsunuz? 1500 tlye kadar bütçem var .Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka gitar var mı?
Ikıncı el bakın

merhabalar.
ibanez rg2550
ibanez rg2570
ibanez rg3250

bu üç gitarı kıyaslayar mısınız ?
bu ayarlarda diğer bildiğiniz rg serisi tavsiyeniz var mı ?

çok teşekkürler.
Bahsettiğin 3 gitar arasinda rg3250'yi tavsiye ederim hatırladığım kadarıyla Tone Zone - True Velvet - Air Norton var manyetik olarak. Diğerleri ya Ibanez Ve serisi ya da DiMarzio IBZ. Ayrıca benim için köprü manyetikten daha kritik, çünkü manyetik değişimi nispeten daha kolay. Benim tercihim Edge Zero olan köprü olurdu.

Bir yerde shecter klavyelerinin çok kalın ve tellerinin yüksek olduğunu okumuştum o yazı kafamı karıştırdı siz hiç shecter çaldınız mı nasıl klavyesi?
Klavye spesifik bir şey. Hemen hemen tüm Schecter modellerini çaldım ve hepsinin klavyesi de birbirine yakın, rahatsız edici bir durum yok ama LP kasaya benzeyen modellerin klavyesi daha etli.

Tel yüksekliği ayarlanabilir bir şey, takmayın.

MyDukkan yorumlarını da önemsemeyin.

Ikıncı el o fiyata çok güzel jackson schecter ltdler var. Sarı sitede görüyorum. Epiphone fender gibi gitarları yüksek fiyattan satmaya çalışıyorlar ama sert gitarlarin piyasası düşük. Ben jackson kullanıyorum eğer eskişehirde iseniz deneyebilirsiniz gitarı, çaldığım en rahat klavyelerden birisi. Aynı şeyi ltd ec 1000 içinde söyleyebilirim. Schecter biraz daha kalın oluyor genelde ama kesinlikle rahatsız edici değil. Ibanezler ise çok ince ama biraz uzun oluyor. Benim ellerim küçüktür mesela o yüzden ilk tercihim değil ama hayran olduğum gitarlar. Tel yüksekliği ise tamamen sap ve tel yükseliği ayarı ile alakalı. Her gitarda düşük olabilir ya da yüksek olabilir kişisel zevk meselesi. @Batuhan_yilmaz

Aynı gitar bende de var.. İlk çıktığında yurtdışında sıfır satış fiyatı 400 dolardı (Dean sitesinde 499 dolar ilk fiyatı ama o şimdiki fiyatı cazip kılmak için yoksa orada da 399 dolardı), sonra 300 dolara indi.. Kargo, gümrük vs düşünürsek Türkiye'de de mağaza satış fiyatı en az 450-500 dolar bandındaydı.. Eğer gitar temizse ilandaki fiyat gayet uygun.. Ben de satacağım ama 750 lira civarı fiyata vermeyi düşünüyorum mesela, Türkiye satış fiyatının yarısı.. Thrash için ""fiyatına göre"" fena gitar sayılmaz, action (tel yüksekliği) ayarı istiyor, o da kolay, kendin yapabilirsin.. Ritmleri gayet keyifle çalarsın ama iş melodilere, solo rifflere gelince madem gitar çalıyorsun, elinize uygunluğu ayrı mesele, hangi neck profili sana uygun tecrübe ile öğrenilecek bir şey.. Görüntüsü de güzel, dikkat çekiyor..
tek problemi manyetik vidalarında pas olmasıymış halen kararsızım sizce sorun olur mu?

Selamlar öncelikle
Evde Line6 Spider IV 30W amfi var ve ekstra olarak ur22 ses kartı var guitar rig, bias fx, amplitube gibi programlar da kullanıyorum.

Epiphone les paul 100 şuan ki gitarım.
Epiphone Les Paul Custom Pro alsam tonlarım baya değişir mi? Etki eder mi yani gözle görülür bir şekilde? Başlangıç seviyelerinden iyi seviyeye geçmek istiyorum artık yeteri kadar iyi olur mu bu gitar? İleride lambalı amfi falan alabilirim belki.

Geri