Elektro Gitarlar Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda cavo tarafından 12 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. Hocam millet bıkmış floyd rose'dan sabitlemenin bir yolu yok mudur şu mereti veya tremolosuz bir elektro yok mudur madem hh manyetikli gitarlar metalciler icin tremolosuz hss hsh elektro yok mudur

2. Squier de ki köprü tremolo sistemi ama floyd rose değil. Daha stabil bir sistem şahsi görüşüm. Sorun yaratmaz.

Ahmetozcan bunu beğendi.
  3. Bu öğrendiğiniz şey, bu başlığın kapanmasına bile neden olabilir...

Son düzenleme: 4 Ekim 2017
  4. Hocam floyd rose lisansı olmayanlardan uzak durun şeklinde duymuştum bunlarin sistemi 3-4 ay sonra yerine oturup alisiyormuş ilk aylarda küfür ede ede dururuz sonra da sistem alışınca akor kaçırmamaya başlarmis eskisi gibi dogru mudur bu

5. @Ahmetozcan onun bunun dediğine kulak asma. Tremolo demek FR demek değil.

En başta dediğimi diyorum, gerçi arkadaşlar daha güzel bir öneride bulunmuşlar benim aklıma gelmemişti. İkinci el güzel bir Squier HSS strat işini fazlasıyla görecektir. Amfin de yeter. Gerisi çalışmak.

6. @Ahmetozcan dostum ilk gitarın için bu kadar kasmana gerek yok cidden. Daha eline elektrogitar almadan bir sürü kaygıyla doldu için, koyver gitsin beyaa :) İnan çok çok azımız Gibson Les Paul ya da Fender stratla başlamışızdır bu naneye...Önemli olan rahat sapı, klavyesi olsun da gerisi çok önemli değil. Zaten Micro cube GX denen fındık amfinle HH olsa n'oolur HSS olsa n'oolur? Sen temiz güzel bir makul ikinci el gitar bul kendine. Baktın beğendin, köprüsünü manyetiğini boşver. İnan bana o dinlediğin grupların tonlarının şöyle iki sokak yakınından bile geçemeyeceksin uzun süre. Bilindik bir ikinci el gitar al ki sonra satar daha iyisini alırsın. Olay bu kadar basit dostum...Önce çalış, ton filan hikaye yani :)

7. Arkadaşlar bende Dean Dimebag Darrell Concrete Sledge almayı düşünüyorum ama herkes bana Dean firmasını kötüledi (ünlü gitaristler para, reklam vs. gibi nedenlerden dean firmasına geçiş yaptı) gibisinden. Arkadaşlar merakım şu ki bu kadar kötülenecek bir firma mı gerçekten? Ayrıca ürettiği gitarların rahatlığı kalitesi hakkında bilgileri olanlar paylaşabilir mi?

8. Merhabalar , yaklaşık 1 senedir gitar çalıyorum ve artık olayı yavaş yavaş kavramış durumdayım.
    Uzun süredir abimin gitarı olan Ltd Ec1000 model (modifiyeli pasif seymour duncan manyetikli) gitarı kullanıyordum ancak artık abim yanımda bulunmadığı için kendime yeni bir gitar almaya karar verdim.Alacağım gitar ikinci el olacak ve bütçem 1500 TL gibi birşey. Güzel bir amfim var o yüzden amfi konusunda bir sıkıntım yok. Almayı düşündüğüm gitar Ibanez RG350DXZ modeli ancak sizden de öneri bekliyorum. Çaldığım müzik genelde Hard Rock ve Heavy Metal , çalma stilim lead tarzında o yüzden sololara çok önem veren biriyim.Görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

9. Bilmem beğenir misin ama yine de kendilerini bi inceleticek birkaç gitar önerisi yapacağım ikinci el olmaları şartı ile;
    -Jackson Phill Demmel Signature PDX (1650TL)
    -LTD KH-202 (1700)
    -LTD Alexi 600 (1700)
    -Schecter Hellraiser C1 FR BCH (Sahibinden de 1700TL kendisi ancak floyd rose'unda ufak bir çatlak varmış sıfırı 4000TL nin üstünde diye biliyorum)
    -Schecter C1 Platinium (1600TL)

10. Biraz gitar bilgim var ve elektroya geçiş yapmak istiyorum başlangıç için hangisini önerirsiniz

- Squier Bullet HSS-SSS

- Cort G110

- Cort X-1

- Kozmos KST-57HSS GMN 57

11. Music Man JP11.

Cclef bunu beğendi.
  12. hsh hss sss yani genelde elektro gitara başlarken "s " manyetiği öneriyorlar sesleri daha temiz duyulması için
    Saydığın gitarların hepsi başlangıç gitarı
    Aralarında fazla fark yoktur

13. ibanez grg170dx fiyat 325 tl doğrumu bilmem ama sahibinden .com da istanbulda olanların ilgisini çekebilir belki

14. cce

cce

Son düzenleme: 21 Ekim 2017
  15. klasik gitar ve akustik gitar çalıyorum elektro gitar a geçmek istiyorum aklında 5 model var yardımcı olursanız sevinirim
    Çalmak istediğim Türler rock pop Blues ve caz
    1.epiphone les paul standart plustop pro
    2.squier vibe 50 s stratocaster
    3.squier vibe 60s stratocaster
    4.squier vibe 50s tekecaster
    5.godin session

Amfi almayacağım bir süre i rig ile gideceğim 6 ay kadar

16. eğer ikinci ele karşı bi yargın yok ise mex. fender stratocasterlar bulunuyor 1500 3000tl fiyat aralığında onlara bakmanı öneririm sunduğun seçenekler arasından da plustop pro diyebilirim kendimce

17. Hocam ikinci el alamam ailem sıfıra izin veriyor ama neden les paul benim gönlüm Strattan yana yani ağırlık lı Blues rock pop belki caz

18. Les Paullerin ton yelpazesi daha geniş strata göre ama yine de bi '' strat tonu '' vermez ben biraz da les paul sevdalısı bi insanım biraz bencil bi öneri oldu les paul önerisi ancak yine de seçim sana kalmış

19. Hocam çok kararsızım peki caz yapılır mı les paylaşım ile yada Blues caz hangisi ile daha iyi yapılır

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş