Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

? İki ayrı enstrüman. Elektro gitar alacaksınız, elektro akustik gitar adı üstünde standart bir akustik gitarın eşik altı sistemle elektrikli çalışabilenidir. Yani bir ampli veya PA vasıtasıyla yükses ses gereken ortamda rahatça kullanabiliyorsunuz.
çok teşekkür ederim cevabınız için, anladım fakat benim bu almayı düşündüğüm ya da genel olarak elektrik-akustik gitarların telleri akustik tellerle aynı olduğu için mi elektrik gitardan ayrılıyor? okuduklarım kadarıyla manyetik rezonansla amp ye göndererek ses oluşturuyor elektrik gitarlar. peki bu akustik gitarın elektrik gitardan farklı olarak gövde deliği var, elektro akustiğin de var bunların yanı sıra elektro akustiğin, elektro işlevi görmemesini sebebi tellerin cinsi midir? o yüzden mi elektro almalıyım? bi şey iddia etmiyorum, dediğini anladım sadece aklımda bu sorular var

çok teşekkür ederim cevabınız için, anladım fakat benim bu almayı düşündüğüm ya da genel olarak elektrik-akustik gitarların telleri akustik tellerle aynı olduğu için mi elektrik gitardan ayrılıyor? okuduklarım kadarıyla manyetik rezonansla amp ye göndererek ses oluşturuyor elektrik gitarlar. peki bu akustik gitarın elektrik gitardan farklı olarak gövde deliği var, elektro akustiğin de var bunların yanı sıra elektro akustiğin, elektro işlevi görmemesini sebebi tellerin cinsi midir? o yüzden mi elektro almalıyım? bi şey iddia etmiyorum, dediğini anladım sadece aklımda bu sorular var

Akustik gitarı amfiye bağlarsan elektro gitar sesi de elde edersin, tek başına kullanırsan akustik ses elde edersin. İkisi arasında ki fark, elektro gitar sesi manyetikler sayesinde yükseltir ve amfiye ihtiyaç duyar. Elektro akustiği 2 şekilde de kullanırsın. Ortasında ki delik bu farkı sağlıyor.
Tel farkı da mevcut, elektro gitar gereken güç açısından akustik gitara göre çok daha kolay, çünkü hızlı çalıma elverişli olması için ona göre yapılmış. Telleri daha ince, tel yüksekliği daha az. Hızlı bir şeyler çalmak istiyorsan elektro gitar ile başlaman daha uygun olur, yoksa gitarı fırlatırsın bir yerden sonra. O videoda ki adamın ilk gitarı telleri 2 santim yükseliğinde bir akustik gitarmış mesela, bir röportajında öyle demişti. O yüzden onun gücüyle kendini kıyaslayıp bende çalışır, öyle hızlı çalarım deme, bu kadar imkanın olduğu dönemde kıçını o kadar sıkıp çalışacak adam zor çıkar.

Sen bana özelden cebini yaz da; yarın bir güzel anlatayım ben sana.

Hocam peki ben epiphone ile kendimi geliştirsem caz anlamında yarın öbür gün caz kafede çalmak istesem epiphone u yani les paul kasa tipini kabul ederler mi

epiphone les pamuk standart plus top pro
Epiphone les paul standart
Epiphone les pamuk custom pro
Bu gitarlar arasından hindini almalıyım
Klasik gitar
çalıyorum
İlk elektro gitarım olacak
Çaldığım tarzlar rock caz Blues pop

Hocam yalnız custom pro nun üst kapak maun standart pronun ki akçaağaç. Biliyorum biraz fazla soru sordum ama para biriktiriyorum o yüzden iyi bişey almaya çalışıyorum bir de custom proda locktune diye köprü var

Hocam yalnız custom pro nun üst kapak maun standart pronun ki akçaağaç. Biliyorum biraz fazla soru sordum ama para biriktiriyorum o yüzden iyi bişey almaya çalışıyorum bir de custom proda locktune diye köprü var

Köprüler de aynı. HERŞEY aynı. O flame akçaağaç üst kapak da milimetreden ince, görüntü amaçlı, tona etkisi olmaz. İllaki sıfır olacak ve Epiphone les paul olacaksa ben plustop pro şeklini yeğlerim şahsen. Ama bana sorarsan yakınından geçmem o parayla ikisinin de. Çok deneyimim oldu bunlarla, artık bana bu Çin malı epiphone les paul ler customundan prosuna plastik ve ruhsuz oyuncaklar olarak geliyor elime her aldığımda. İkinci El mis gibi gitarlar var. Sabredip zorlasan Gibson les paul Studio alınır ki en kötüsü en iyi epiphone dan çok daha iyi.

Geri