Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar efenim.. Birkaç senedir gitar çalmıyorum, zaten öğrenme seviyesindeydim... Tekrardan başlamak istiyorum ve bütçem 1000 lira. Zorlarsam 1100 olabilir. İyi kötü çalışan kalitesiz bir amfim var. İkinci el seçeneğim yok öncelikle onu belirtmek isterim. Aşağıya şekillerini beğendiğim birkaç gitar koydum, acaba onlardan birini almam uygun mudur yoksa 350-400 liralık bir gitar alıp kalan parayla amfi mi almamı önerirsiniz?

1. Cort Cr200Bk Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
  2. Cort Aero-11 Bc Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
  3. Cort Kx5Tfbk Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
  4. Jay Turser JT-220-GT Elektro Gitar Fiyatı - Taksit Seçenekleri
  5. Esp Ltd Lmpackblks Elektro Gitar Fiyatı - Taksit Seçenekleri
  6. Stagg Seo30-Wh Elektro Gitar Fiyatı - Taksit Seçenekleri
  7. Cort X6Wsbk Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
  8. Sx Eh3 Elektro Gitar / Gold Top Fiyatı - Taksit Seçenekleri
İkinci el düşünürseniz eğer, bu bütçeye göre daha iyi gitarlar alabilirsiniz. Benim tavsiyem temiz bir ikinci el bulup onunla devam etmeniz yönünde olurdu. Bir de hepsiburada değil de yerel satıcılar aracılığla alırsanız nakitte güzel yardımcı oluyorlar.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar mesajlarınız için. İkinci el daha uygun oluyor evet lakin ne mağaza gezecek ne insanlarla buluşacak vaktim var. Birkaç ay çok yoğunum. Genelde metal türü çalmak istiyorum bu arada ilk mesajımda belirtmemişim. İkinci el bir alışveriş yapmadım daha önce o yüzden güven sorunlarım da var. Teşekkürler tekrardan.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar mesajlarınız için. İkinci el daha uygun oluyor evet lakin ne mağaza gezecek ne insanlarla buluşacak vaktim var. Birkaç ay çok yoğunum. Genelde metal türü çalmak istiyorum bu arada ilk mesajımda belirtmemişim. İkinci el bir alışveriş yapmadım daha önce o yüzden güven sorunlarım da var. Teşekkürler tekrardan.
Selam, Dolar gerçekten çok yüksek, mutlaka ikinci el almanızı tavsiye ederim. Dolandırıcı tipleri zaten burada ifşalıyoruz, burada da güzel gitarlar var o yüzen çok sorun çıkacağını sanmam. Zaten en iyisi elden almak.

Neyse, ikinci elde güzel Schecter'lar bulunabilir. Yine LTD'nin de gitarları var. Tavsiyem bu markaları araştırmanız.

Selam, Dolar gerçekten çok yüksek, mutlaka ikinci el almanızı tavsiye ederim. Dolandırıcı tipleri zaten burada ifşalıyoruz, burada da güzel gitarlar var o yüzen çok sorun çıkacağını sanmam. Zaten en iyisi elden almak.

Neyse, ikinci elde güzel Schecter'lar bulunabilir. Yine LTD'nin de gitarları var. Tavsiyem bu markaları araştırmanız.
Haklısınız gerçekten neredeyse ikiye katlıyor fiyatları. İkinci el araştırmakta fayda var. Pek anlamıyorum gitar sahte mi gerçek mi, o tarz şeyleri buraya sorarım.

Haklısınız gerçekten neredeyse ikiye katlıyor fiyatları. İkinci el araştırmakta fayda var. Pek anlamıyorum gitar sahte mi gerçek mi, o tarz şeyleri buraya sorarım.
1000 liralık gitarların sahtesi yapılmaz pek. Fender, Gibson'ların sahteleri piyasada bir hayli mevcutken diğerlerine şahsen rastlamadım. Şehir durumuna bağlı olarak gönüllü gitar deneyicileri başlığına bakıp forumdan yardım rica edebilirsiniz.

Herkese merhaba
Gitar almak istiyorum ama kararsız kaldım fikirlerinizi almak istiyorum. Daha önce epiphone standart kullandım fakat klavyesi biraz dolgun olduğu için pek rahat edemedim. Ton olarak epiphone'den bir tık daha sert ama clean tona geçtiğimde crunch ton vericek kadar sert olmayan klavyesi biraz daha ince olan en fazla 1500-1600 TL'ye kadar gitar önerisi yapan olursa çok memnun olurum. Schecter C-1 modeli hoşuma gitti ancak deneme imkanım olmadığı için tam emin olamadım. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Özellikle gitarın sap profilinin kendinize uygun olduğundan emin olmak için mutlaka almadan önce denemelisiniz. C-1'i ben de hiç denemediğimden bir yorum yapamıyorum fakat fırsatınız olursa Ibanez'in Wizard sapları deneyebilirsiniz. Belirttiğiniz fiyat aralığına bulmak mümkün. Misal RG1570 1200 liraya satılmakta, 2550ler ise 1700 civarı.

Özellikle gitarın sap profilinin kendinize uygun olduğundan emin olmak için mutlaka almadan önce denemelisiniz. C-1'i ben de hiç denemediğimden bir yorum yapamıyorum fakat fırsatınız olursa Ibanez'in Wizard sapları deneyebilirsiniz. Belirttiğiniz fiyat aralığına bulmak mümkün. Misal RG1570 1200 liraya satılmakta, 2550ler ise 1700 civarı.

O fiyata satılan Rg'lerin linklerini gönderir misiniz, ben bulamadım.

Arkadaşlar öncelikle merhaba sayfada yeniyim doğru yeremi açtım bilmiyorum yanlış olduysa kusuruma bakmayın başlangıç seviyesindeyim türkçe rock ve nu metal tonlar hoşuma gidiyor ama kafama esincede bulues çalabileceğim bi gitar almak istiyorum bütçem en fazla 2500 tl ve güzel sağlam bi gitar düşünüyorum ibanez jem jr rg 350dxz yada s470b olabilir diye düşündüm ama başka öneriniz var mı yada bunlardan hangisini önerirsiniz çok fazla bilgim olmadığı için yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar öncelikle merhaba sayfada yeniyim doğru yeremi açtım bilmiyorum yanlış olduysa kusuruma bakmayın başlangıç seviyesindeyim türkçe rock ve nu metal tonlar hoşuma gidiyor ama kafama esincede bulues çalabileceğim bi gitar almak istiyorum bütçem en fazla 2500 tl ve güzel sağlam bi gitar düşünüyorum ibanez jem jr rg 350dxz yada s470b olabilir diye düşündüm ama başka öneriniz var mı yada bunlardan hangisini önerirsiniz çok fazla bilgim olmadığı için yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkürler
Ikıncı el düşünmeniz daha hayırlı olur bence.

Öyle bir gitar bulursanız bize de haber verin de biz de alalım. :D

Şakası bir yana da her gitar ile istediğiniz tür müzik yapabilirsiniz ancak spesifik ton alamazsınız. Örneğin aktif manyetikli, 24 perde, cazur cuzur Metal çaldığınız bir gitarda Blues da çalabilirsiniz ancak bir SRV tonu alamazsınız.

Size tavsiyem önce ne istiyorsunuz onu bir kararlaştırın. FR tipi köprü mü istiyorsunuz yoksa vintage tipli bir tremolo mu, ya da sabit köprü mü? 24 fret mi istiyorsunuz, yoksa 22-21 fret bir gitar mı? Klavye radiusu ne olsun istiyorsunuz mesela? Ibanez'ler oldukça düzdür ancak Fender daha ovaldir.

Bunları bir anlayın önce, tonu olarak istediğinizi alacağınız bir gitar mutlaka bulacaksınızdır(gene de önerim HSS bir strat alınız).

Öyle bir gitar bulursanız bize de haber verin de biz de alalım. :D

Şakası bir yana da her gitar ile istediğiniz tür müzik yapabilirsiniz ancak spesifik ton alamazsınız. Örneğin aktif manyetikli, 24 perde, cazur cuzur Metal çaldığınız bir gitarda Blues da çalabilirsiniz ancak bir SRV tonu alamazsınız.

Size tavsiyem önce ne istiyorsunuz onu bir kararlaştırın. FR tipi köprü mü istiyorsunuz yoksa vintage tipli bir tremolo mu, ya da sabit köprü mü? 24 fret mi istiyorsunuz, yoksa 22-21 fret bir gitar mı? Klavye radiusu ne olsun istiyorsunuz mesela? Ibanez'ler oldukça düzdür ancak Fender daha ovaldir.

Bunları bir anlayın önce, tonu olarak istediğinizi alacağınız bir gitar mutlaka bulacaksınızdır(gene de önerim HSS bir strat alınız).
Aslında fr köprüden çekiniyorum akor sorunlarından dolayı vintage tipli tremolo ya biraz daha sıcak bakıyorum 24 perdeye o kadar çok ihtiyaç duyar mıyım onuda bilmiyorum zaten kaç tane 24. Perdede çalınan solo var diye düşünüyorum 22 perde yeterli diye düşünüyorum klavye radiusu hakkında bir bilgim yok

Aslında fr köprüden çekiniyorum akor sorunlarından dolayı vintage tipli tremolo ya biraz daha sıcak bakıyorum 24 perdeye o kadar çok ihtiyaç duyar mıyım onuda bilmiyorum zaten kaç tane 24. Perdede çalınan solo var diye düşünüyorum 22 perde yeterli diye düşünüyorum klavye radiusu hakkında bir bilgim yok

24 perde doğrudan tona etki ediyor basitçe söylemek gerekirse.

Dediğim gibi HSS bir strat bakının bence.

Metal çalacaksanız 24. Perdeyi gerektiren sololar olabiliyor ama ağırlık olarak rock falan çalınacaksa pek gerekli değil. Bilen birisiyle ikinci el almak çok daha mantıklı. 2500 liraya neler alabileceginize sahibinden de bir bakın isterseniz. Diğer ekipmanlar içinde daha çok para kalmış olur.

Selamlar, 6 aydır klasik gitar çalıyorum fakat duman falan çalmaya başladığımda beni tatmin etmiyor. Daha çok soloya ilgim var klasikde de genelde solo üstünde durdum. İlk elektro gitar deneyimim olacağından pek iyi bir şey almak istemiyorum e bide öğrenciyiz sonuçta. Şöyle söyleyeyim biraz araştırma yaptım ve gitar olarak squier bullet stratcoster amfi olarak da Marshall'ın 10w amfisinde karar kıldım evde çalacağım için 10w tercih ettim. Çılgınca sololar çok hoşuma gidiyor bıkana kadar solo çalmak istiyorum. Elektroda geliştiğimi farkettiğim zaman tabiki daha iyi bir gitara geçicem ama başlangıç seviyesi için sizce squier bullet stratcoster ve marshallmg10 10w beni tatmin eder mi?

Geri