Elektro Gitarlar Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda cavo tarafından 12 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. GÜNCEL

2. pistonofadown bunu beğendi.
  3. kardeşim eğer birazcık bluesa kayan bir tarzın varsa prs se custom ya da standard modellere bakabilirsin, ya da epiphone lp. ama sert tonlu bi tarzın varsa 2500 bütçesinde daha sert karakterli gitarlar bulabilirsin schecter gibi

4. Merhaba elektrik gitar almak istiyorum. Dinlediğim gruplar: İmagine Dragons, Artic Monkeys vb. Çalmak istediğim türler: Pop Rock, Blues Rock, Alternative Rock. Sevdiğim kasa tipi: Strat. Sevdiğim manyetik dizilimi: SSS. Bütçe: 350-400 TL (sadece gitar için). İkinci el alacağım. Şuana kadar SX, Jay Turser ve Squier gitarlara baktım. Önerilerinizi bekliyorum.

5. Bluesda seviyorum gerçekten. sanırım ilk aşamada dediğiniz gibi standart gibi şeylere bakmalıyım.

6. sx taklit işini squierden iyi yapıyor. jay turserdan uzaklaş.

7. Türüm için GRG150DXB uygun mudur?

8. değil sert karakterli bir gitar. ayrıca ibanezden uzak durmanı tavsiye ederim

9. SX olarak SST57 uygun mudur? SST62 ile arada çok fark var mıdır?

10. sx modelleri hakkında bir bilgiye sahip değilim maalesef :(

11. Neyse zaten Squier Affinity Strat buldum gayet uygun bir fiyata. Forum kullanıcıları zaten başta bana Affinity önermişti ama bütçem yetmiyordu. Yakın zamanda alacağım. Yardım için teşekkürler ;)

12. 2 tane Sx gitarım oldu, sonuncusunu (57) hala kullanıyorum. Sst57 modellerinin sap profili bana 62den daha ince, "thin u" gibi geliyor. Renk olarak beyaz gövdeli sst62 seviyorum ama denediğim bütün sst62lerin sapları 57'ye göre kalın geldi. Bunun dışında gövde ve elektronik olarak fark yok gibi geliyor.

Cihan Taşlı bunu beğendi.
  13. hala yardıma ihtiyacım var konu güncel

14. Arkadaşlar blues classic rock alternative rock ve bazı clean tonlar için bana 6000 lira bütçeye ne önerirsiniz
    Not:6000 in 10 lira üstüne bile çıkamam

15. 6000Tl'ye değil, 37TL'ye öncelikle bunu öneririm.
    Bütün Yönleriyle Gitarlar (Ciltli) - Les Paul 'ün Önsözüyle

Sonra Youtube'a girmeni öneririm, bu kitapta gördüğün gitarları dinlemeni öneririm, sonra beğendiklerini bir dükkanda denemeni öneririm, daha sonra zaten cebindeki para ile ne yapacağını biliyor olursun.

16. Çok teşekkür ederim :)

17. Elektro gitara başlamayı düşünüyorum çok hevesliyim bu konuda. Herhangi bir enstrüman çalmışlığım yok sıfırdan başlayacağım. 800-900 lira civarı bir bütcem var. Bu fiyata alınabilecek elektro gitar ve amfi önerisi istiyorum eğer bildiğiniz 2. el satan biri varsa düşünebilirim.

18. İyi günler. İki gitar arasında kaldım son olarak bu ikisinden birini alıcam. Çalmaya niyetlendiğim gruplar; metallica,rammstein,slash,guns and roses,ıron maiden,pantera,eric clapton layla xD, kısaca sert tonların yanında yumuşak tonlarda istiyorum demek daha doğru olur sanırım.
    Gitarlar;
    Epiphone Les Paul Standart Plus Top Pro
    Epiphone Les Paul Custom Pro,

Bu iki aletin fiyatları birbirine yakın. Birbirlerine karşı artıları eksileri ne olur söyleyebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler.

19. Ben hala gitar konusunda karar kılamadım.2000 tl kadar bütçem.Ton aralığım bu rock&blues crunch tonlarından megadeth gibi high gainli çınçınlı tonlara kadar olacak. Önerilerinize açığım prs düşünüyordum fakat prs le çok high gain alamam sanırım :/ Onun dışına epiphone les paul düşünüyorum, ama başka şeyler de önerebilirsiniz.

20. Prs Se Custom 24, kendim de kullanıyorum (ayrıca Les Paul ve Strat'ım da var), iyi bir setupla her tonu alırsın. Les Paul ve Strat'ın güzel bir karışımı diyebiliriz.

Son düzenleme: 18 Ocak 2018
    pistonofadown bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş