Elektro Gitarlar Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda cavo tarafından 12 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. se custom 24 denemiştim gerçekten çok güzel ama o kadar bütçem yok ne yazık ki çevre illerde satan da yok :/ ben o slashın tonunu istiyorum daha çok prs sesinde onu bulamıyorum ne yazık ki

2. Slash=LP
    Hala bu hangisini alayim muhabbetini anlamis degilim. Hangi muzisyeni muzik grubunu begeniyorsaniz onlarin kullandigi enstrumanlari alet edavatlari alacaksiniz. Tamamen birebir olmayabilir ama yakin iste.
    Binbir tane rig rundown var. Yine binbir "sound like" busting masting videosu mevcut. Seyredin bakin neler kullanmislar

The_Nebula, Berke the boss ve gretschci bunu beğendi.
  3. Kalbim Epiphone standart plustop PRO desertburst diyor[​IMG]
    Namussuz öyle bir açı ve ışıkla çekmiş ki baktıkça bakasım geliyor.
    Mantığım ise Gibson manyetikli ve daha kaliteli ağaca,elektroniğe sahip Epiphone les paul tribute plus diyor.Ne kadar hiçbir rengini sevemesem de.
    Eğer standart plustop pro alırsam manyetik ve bazı diğer parçaları değiştirmem gerekecek. Eğer tribute plus alırsam hiçbir parçasını değiştirmeden muhteşem tonlara boğulsam da rengi hiç hoşuma gitmeyecek. Size soruyorum değerli forum sakinleri, kalbimi mi dinleyeyim mantığımı mı?

pistonofadown bunu beğendi.
  4. hocam seninle aynı durumu yaşıyorum ben de ikisi arasında kaldım. bence tribute plusın renkleri çok çok kötü değil. ama bu fotoğraftaki gerçekten çok vintage efsane :) param olursa tribute plus alacağım olmazsa da plustop açıkçası. ben bir de pickguard sevmiyorum o var.

Berke the boss bunu beğendi.
  5. Hocam Megadeth ile GnR ekipman olarak tek ortak noktası Marshall amfi kullanmaları (Dave Mustaine-Slash). Bana sorarsan gitardan çok sana Marshall amfi lazım. Gain gitardan alınmaz, amfiden alınır ki Prs marka bir gitar ile metalin ağlasını yaparsın.

pistonofadown bunu beğendi.
  6. Herkese merhaba, iyi akşamlar

Greenday, GnR, Sex Pistols, ACDC, Metallica tarzı çalarken kullanmak için bir gitar almak istiyorum. Bütçem 550 600 lira civarında ve 2. El düşünüyorum. Bulduğum 2 gitar yamaha rgx121z ve Washburn win std goldtop

Fiyatları arasında 50 tl bir fark var. Haftaya izmir e gidiyorum ancak şu an afyon da bulunduğum için deneme şansım olmadı. Hangi gitar daha başarılıdır kullanan deneyen varsa yorumlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

7. Yamaha Rgx121z superstrat biçiminde bir gitar,ıhlamur gövde, oynar köprü. Washburn Win Std ise singlecut Les Paul benzeri bir alet, maun gövde sabit köprü, hissiyatları ve soundları tamamen farklıdır. Temizlik durumuna göre eğer seçeneklerim bunlar olsaydı ben Washburn seçerdim.

SRV_Strat bunu beğendi.
  8. Merhaba arkadaşlar elektro gitar alıcam 500 (biraz daha arta bilir) liraya kadar
    SX SST62 mı yoksa Cort G100 mü karar veremedim sizinde bir öneriniz varsa çok müteşekkir olurum.

9. Washburn.

SRV_Strat bunu beğendi.
  10. Konuya tam hakim değilim ama Floyd Rose special serisinin sorun çıkardığını çok duydum. Dikkat etmek lazım. Birde Duncan designed manyetikleri Seymour Duncan manyetikler ile karıştırmamak lazım.Amerika dışı (çoğunlukla uzak doğuda) üretilen alt sınıf Seymour Duncan manyetiklerde

11. epiphone les paul prophecy plus hakkında görüşleriniz neler ?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş