Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Elektro gitara başlamayı düşünüyorum çok hevesliyim bu konuda. Herhangi bir enstrüman çalmışlığım yok sıfırdan başlayacağım. 800-900 lira civarı bir bütcem var. Bu fiyata alınabilecek elektro gitar ve amfi önerisi istiyorum eğer bildiğiniz 2. el satan biri varsa düşünebilirim.

İyi günler. İki gitar arasında kaldım son olarak bu ikisinden birini alıcam. Çalmaya niyetlendiğim gruplar; metallica,rammstein,slash,guns and roses,ıron maiden,pantera,eric clapton layla xD, kısaca sert tonların yanında yumuşak tonlarda istiyorum demek daha doğru olur sanırım.
Gitarlar;
Epiphone Les Paul Standart Plus Top Pro
Epiphone Les Paul Custom Pro,

Bu iki aletin fiyatları birbirine yakın. Birbirlerine karşı artıları eksileri ne olur söyleyebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Ben hala gitar konusunda karar kılamadım.2000 tl kadar bütçem.Ton aralığım bu rock&blues crunch tonlarından megadeth gibi high gainli çınçınlı tonlara kadar olacak. Önerilerinize açığım prs düşünüyordum fakat prs le çok high gain alamam sanırım :/ Onun dışına epiphone les paul düşünüyorum, ama başka şeyler de önerebilirsiniz.

Ben hala gitar konusunda karar kılamadım.2000 tl kadar bütçem.Ton aralığım bu rock&blues crunch tonlarından megadeth gibi high gainli çınçınlı tonlara kadar olacak. Önerilerinize açığım prs düşünüyordum fakat prs le çok high gain alamam sanırım :/ Onun dışına epiphone les paul düşünüyorum, ama başka şeyler de önerebilirsiniz.

Prs Se Custom 24, kendim de kullanıyorum (ayrıca Les Paul ve Strat'ım da var), iyi bir setupla her tonu alırsın. Les Paul ve Strat'ın güzel bir karışımı diyebiliriz.

Son düzenleme:
Slash=LP
Hala bu hangisini alayim muhabbetini anlamis degilim. Hangi muzisyeni muzik grubunu begeniyorsaniz onlarin kullandigi enstrumanlari alet edavatlari alacaksiniz. Tamamen birebir olmayabilir ama yakin iste.
Binbir tane rig rundown var. Yine binbir "sound like" busting masting videosu mevcut. Seyredin bakin neler kullanmislar

Kalbim Epiphone standart plustop PRO desertburst diyor
maxresdefault.jpg

Namussuz öyle bir açı ve ışıkla çekmiş ki baktıkça bakasım geliyor.
Mantığım ise Gibson manyetikli ve daha kaliteli ağaca,elektroniğe sahip Epiphone les paul tribute plus diyor.Ne kadar hiçbir rengini sevemesem de.
Eğer standart plustop pro alırsam manyetik ve bazı diğer parçaları değiştirmem gerekecek. Eğer tribute plus alırsam hiçbir parçasını değiştirmeden muhteşem tonlara boğulsam da rengi hiç hoşuma gitmeyecek. Size soruyorum değerli forum sakinleri, kalbimi mi dinleyeyim mantığımı mı?

Kalbim Epiphone standart plustop PRO desertburst diyor
maxresdefault.jpg

Namussuz öyle bir açı ve ışıkla çekmiş ki baktıkça bakasım geliyor.
Mantığım ise Gibson manyetikli ve daha kaliteli ağaca,elektroniğe sahip Epiphone les paul tribute plus diyor.Ne kadar hiçbir rengini sevemesem de.
Eğer standart plustop pro alırsam manyetik ve bazı diğer parçaları değiştirmem gerekecek. Eğer tribute plus alırsam hiçbir parçasını değiştirmeden muhteşem tonlara boğulsam da rengi hiç hoşuma gitmeyecek. Size soruyorum değerli forum sakinleri, kalbimi mi dinleyeyim mantığımı mı?
hocam seninle aynı durumu yaşıyorum ben de ikisi arasında kaldım. bence tribute plusın renkleri çok çok kötü değil. ama bu fotoğraftaki gerçekten çok vintage efsane :) param olursa tribute plus alacağım olmazsa da plustop açıkçası. ben bir de pickguard sevmiyorum o var.

Hocam Megadeth ile GnR ekipman olarak tek ortak noktası Marshall amfi kullanmaları (Dave Mustaine-Slash). Bana sorarsan gitardan çok sana Marshall amfi lazım. Gain gitardan alınmaz, amfiden alınır ki Prs marka bir gitar ile metalin ağlasını yaparsın.

Herkese merhaba, iyi akşamlar

Greenday, GnR, Sex Pistols, ACDC, Metallica tarzı çalarken kullanmak için bir gitar almak istiyorum. Bütçem 550 600 lira civarında ve 2. El düşünüyorum. Bulduğum 2 gitar yamaha rgx121z ve Washburn win std goldtop

Fiyatları arasında 50 tl bir fark var. Haftaya izmir e gidiyorum ancak şu an afyon da bulunduğum için deneme şansım olmadı. Hangi gitar daha başarılıdır kullanan deneyen varsa yorumlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

Greenday, GnR, Sex Pistols, ACDC, Metallica tarzı çalarken kullanmak için bir gitar almak istiyorum. Bütçem 550 600 lira civarında ve 2. El düşünüyorum. Bulduğum 2 gitar yamaha rgx121z ve Washburn win std goldtop

Fiyatları arasında 50 tl bir fark var. Haftaya izmir e gidiyorum ancak şu an afyon da bulunduğum için deneme şansım olmadı. Hangi gitar daha başarılıdır kullanan deneyen varsa yorumlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler
Yamaha Rgx121z superstrat biçiminde bir gitar,ıhlamur gövde, oynar köprü. Washburn Win Std ise singlecut Les Paul benzeri bir alet, maun gövde sabit köprü, hissiyatları ve soundları tamamen farklıdır. Temizlik durumuna göre eğer seçeneklerim bunlar olsaydı ben Washburn seçerdim.

Merhaba arkadaşlar elektro gitar alıcam 500 (biraz daha arta bilir) liraya kadar
SX SST62 mı yoksa Cort G100 mü karar veremedim sizinde bir öneriniz varsa çok müteşekkir olurum.

Şimdiden teşekkürler
Washburn.

Geri