Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Abi yukarıda yazdım zaten bütçemi nasıl istediğimi soft tonlar daha çok hoşuma gidiyor diye belirttim bu kadar kaba olmanıza gerek yoktu. Teşekkürler.
Kötü niyetin yok zaten ama şunu anlamanız lazım (başka yapanlar da var), bizim bu forum dışında da hayatımız, işimiz gücümüz var. Ben senin attığın mesajı bulmak zorunda değilim ki.

Neyse, neden HSS dizilim? Sıfır mı, ikinci el mi?

Kardeşim bak en yakın müzik mağazasına gidiyorsun bilen biriyle deniyorsunuz beraber sana iyi tınlayan bir gitarı alıp çıkıyorsun.

Tabii öncesinde youtube a DARRELL BRAUN GUITAR diye bir kanal var orada farklı gitar tınılarını dinliyorsun. Sonra sana uygun geleni seçip aklına yazıyorsun.

Bundan sonra sana uygun gelen gitarı önce sahibinden den buluyorsun hangi markaysa, ikinci el piyasasına bakıyorsun. Sonra en yakın mağazaya gidip deniyorsun sonra pazarlık kısmı başlıyor bu kadar basit.

Arkadaşlar yeni gitara başlıyorum yaşım 26 , elimde köşede duran ibanez rg370 var bununla devam mı etmeliyim yoksa satıp sxlere mi bakayım ( duman vs turk rock tarzı şarkılar çalmak istiyorum )

merhaba arkadaşlar,
elektro gitara başlamak istiyorum. Daha çok dire straits,scorpions,deep purple, pink floyd, metallica vs dinliyorum. Bütçem anfi hariç 1300 civarı. Bu tarzlara hangi dizilimli bir gitar önerirsiniz. İkinci el olabilir fakat çevremde hiç bilgili insan yok, haliyle alacağım gitarı da nasıl deneyeceğim bilmiyorum. Forumdan satan vs varsa istanbul içi buluşabiliriz. 1 haftadır bakıyorum fakat kafam çok karıştı buraya yazayım dedim.
Önerileriniz için teşekkürler.

merhaba arkadaşlar,
elektro gitara başlamak istiyorum. Daha çok dire straits,scorpions,deep purple, pink floyd, metallica vs dinliyorum. Bütçem anfi hariç 1300 civarı. Bu tarzlara hangi dizilimli bir gitar önerirsiniz. İkinci el olabilir fakat çevremde hiç bilgili insan yok, haliyle alacağım gitarı da nasıl deneyeceğim bilmiyorum. Forumdan satan vs varsa istanbul içi buluşabiliriz. 1 haftadır bakıyorum fakat kafam çok karıştı buraya yazayım dedim.
Önerileriniz için teşekkürler.

strat kasa h-s-s dizilimli bir gitar bakabilirsin veya coil split olan 2 humbuckerlı klavyesi rahat bir gitar bakmanı öneririm 2.el, direk model ismi veremiyorum malesef solak olduğum için sadece solak gitarları biliyorum :D

Ama şunu diyebilirim, yerinde olsam Prs alırdım 2.el bütçemi biraz daha zorlayıp. Fretleri erimemiş sağlam durumda bulabilirsen baya hoşuna gider heralde. Bir bakın araştır istersen, bende çok anlamam ama elbet daha iyi tavsiye verebilecek forum üyeleri çıkacaktır.

Arkadaşlar Elektro alıcağım bütçem 1000tl ikinci el almayı düşünüyorum cort evl x4 veya squier affinity stratocaster hss almayı düşünüyorum başlangıç için hangisi daha iyi olur. Hard Rock ve heavy metal çalıcağım.(iron maiden, Guns n roses)

Geri