Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Cort m200 yada viva serisi olabilir.
Ama senin yerinde olsam yamaha pacifica serisinden bütçeme uygun olanını alırdım. 2. El de olabilir yamaha.

Arkadaşlar 1000 liraya ibanez rg350dxz model gitar almayı düşünüyorum. Sizce almalı mıyım? Bir iki boya kırığı var ve fretler biraz tellerin değdiği yerler çukurlaşmış gibi olmuş. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Arkadaşlar 1000 liraya ibanez rg350dxz model gitar almayı düşünüyorum. Sizce almalı mıyım? Bir iki boya kırığı var ve fretler biraz tellerin değdiği yerler çukurlaşmış gibi olmuş. Fikirlerinizi alabilir miyim?
Çukur dediğiniz yerler için tesviye gerekecek kafadan 200 lira diyin. 1200 liraya rg350dxz bence gayet iyi. Boya kırıkları eğer aşırı büyük değilse lokal düzeltme ile 100 e halledilir. 1300 e iyi bence.

Bir şey soracağım yeni konu açmak istemedim bu konu geldi aklıma dalga geçebilirsiniz ama çok aklıma takıldı 😅

Signature gitarlar var ya hani virtüözlerin sanatçıların, signature imza gibi bir şey o sanatçıya ait bir gitar gibi.

Peki mesela signature gitarlarda o sanatçının bir imzası bir izi oluyor mu acaba ? Yani ben düşününce olması güzel ve mantıklı gibi geliyor ama aynı zamanda saçma gibi de geliyor merak ettim

Bir şey soracağım yeni konu açmak istemedim bu konu geldi aklıma dalga geçebilirsiniz ama çok aklıma takıldı 😅

Signature gitarlar var ya hani virtüözlerin sanatçıların, signature imza gibi bir şey o sanatçıya ait bir gitar gibi.

Peki mesela signature gitarlarda o sanatçının bir imzası bir izi oluyor mu acaba ? Yani ben düşününce olması güzel ve mantıklı gibi geliyor ama aynı zamanda saçma gibi de geliyor merak ettim
İmza ve silüeti olur genelde headstock önünde veya arkasında.

Sevdiğin sanatçının signature gitarlarında bulabilirsin. Gitarın markasına göre headstock onu, arkası veya plate kısmında oluyor.

Dosyalar

At10p de yok ama eğer duşkunseniz cidden çok güzel gitardır. Ben kullanırken baya memnun kalmıştım.
Ya çok mutlu oldum kullanan birini görünce :) Ben Andy Timmons hayranıyım şu anlık alıcak bütçem yok ama elektro gitara ilk electric gpsy ile ısındım. Sonra Andy Timmons ile tanıştım derken içimde ukte her zaman o gitar umarım bir gün :) Zaten çalmak istediğim parçalar için de yeterli bir gitar teknik olarak :) Keşke bir imzası olsaydı. Yorumunuz için teşekkür ederim :) Bir ara sahibindende beyaz bir at-10P vardı o sizin miydi acaba ?