Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hocam başlangıç seviyelerinde iseniz temiz bir cort m200 ve blackstar id core alarak 1000 tl'den az bir paraya sizi en uzun süre götürecek setubu kurmuş olursunuz. Ben olsam böyle yapardım

Gitar altyapım var akustikten dolayı. Akor vs için herhangi bir uğraşım olmayacak kısaca. Fakat elektro hakkında pek bilgim yok her model gitar ile her tarz çalınıyor mu yoksa metal için ayrı, blues için ayrı, rock için ayrı mı seçmek gerekiyor bilmiyorum. O yüzden sevdiğim tarzları yazdım ilk postta. Bu önerdiğiniz gitar arayışımı karşılar mı?

Gitarla her şey çalınır ama belli kalıplar da vardır. 3 single coil bir gitarla metal yapılmaz mesela. Sizin belirttiğiniz kişi ve gruplarda çift humbucker gitar kullanılıyor. Hatta Slash ve Gary Moore, Les Paul kullanıyor ama Andy James daha shred tarzı superstrat kullanıyor. Dediğiniz gitarı tavsiye etmem. Gövde ve sapta adını ilk defa duyduğum garip bir ağaç kullanılmış ve LP gitarda bolt-on bağlantıya oldum olası karşıyım. :)

Bilgisayara ses kartı olmadan bağlarsanız güzel ses alamazsınız ve yeni başlayan birisi için uğraştırıcı olabilir. Başlangıçta amfi öneririm.

Bütçenizi söylerseniz daha rahat öneri verebiliriz.

Gitar altyapım var akustikten dolayı. Akor vs için herhangi bir uğraşım olmayacak kısaca. Fakat elektro hakkında pek bilgim yok her model gitar ile her tarz çalınıyor mu yoksa metal için ayrı, blues için ayrı, rock için ayrı mı seçmek gerekiyor bilmiyorum. O yüzden sevdiğim tarzları yazdım ilk postta. Bu önerdiğiniz gitar arayışımı karşılar mı?
Alabilirsiniz hocam, sizi bir yıl götürür bu ekipman. Ben 1000 USD ve üzeri ekipmanlara ilerlediğim sırada elime cort x2 geçmişti, gayet rahattı. Bence cort x2 + blackstar id core gayet uygun ve işinizi görür. Ama hafif ve yumuşak tonlar için single manyetikli strat önerilir, ama burası benim alanım olmadıı için tavsiyede bulunamam. Ek olarak, bir gitar alayım çok yönlü olsun hem yumuşak hem sert tonlarda aksın istiyorsan o tip versatil gitarlar daha üst fiyat düzeylerinde bulunabilir ancak.

Andy james ve Gnr arasında çok fark var iyice karar vermen lazım ama en önemli olan şey humbucker olması.Andy james gibi bir tür istiyorsan aktif manyetikli gitar sana uyar yanınada Blackstar çaktınmı yıllarca götürür.Benim önerim İbanez serisi olur.

Gitarla her şey çalınır ama belli kalıplar da vardır. 3 single coil bir gitarla metal yapılmaz mesela. Sizin belirttiğiniz kişi ve gruplarda çift humbucker gitar kullanılıyor. Hatta Slash ve Gary Moore, Les Paul kullanıyor ama Andy James daha shred tarzı superstrat kullanıyor. Dediğiniz gitarı tavsiye etmem. Gövde ve sapta adını ilk defa duyduğum garip bir ağaç kullanılmış ve LP gitarda bolt-on bağlantıya oldum olası karşıyım. :)

Bilgisayara ses kartı olmadan bağlarsanız güzel ses alamazsınız ve yeni başlayan birisi için uğraştırıcı olabilir. Başlangıçta amfi öneririm.

Bütçenizi söylerseniz daha rahat öneri verebiliriz.

İkinci el almayı düşünüyorum malum fiyatlar uçuk olduğu için. İkinci elde 1000tl ye kadar çıkacağım daha sonra model yükseltebilirim. Andy James farklı tarzsa ona daha sonra bulaşayım derim, gary moore abimizin tarzı daha çekici şu an

İkinci el almayı düşünüyorum malum fiyatlar uçuk olduğu için. İkinci elde 1000tl ye kadar çıkacağım daha sonra model yükseltebilirim. Andy James farklı tarzsa ona daha sonra bulaşayım derim, gary moore abimizin tarzı daha çekici şu an
Schecter veya SGR'nin, Cort'un ve Ibanez'in LP kasalarına bakabilirsiniz. Fiyatının hakkını veren gitarlardır. Epiphone'un ucuz gitarlarını tavsiye etmiyorum, ağaçları gofretten hallice.

Schecter'ın Solo 6 veya 2 serisi, Cort'un Z serisi veya CR serisi olabilir, Ibanez'de ART serisi olabilir. Bu modellerin ucuz olanlarına bakabilirsiniz.

Schecter veya SGR'nin, Cort'un ve Ibanez'in LP kasalarına bakabilirsiniz. Fiyatının hakkını veren gitarlardır. Epiphone'un ucuz gitarlarını tavsiye etmiyorum, ağaçları gofretten hallice.

Schecter'ın Solo 6 veya 2 serisi, Cort'un Z serisi veya CR serisi olabilir, Ibanez'de ART serisi olabilir. Bu modellerin ucuz olanlarına bakabilirsiniz.

SX LP EH3 CS modeli nasıldır peki ya da genel olarak SXler nasıldır? Bu gitar seçiminde tam olarak nelere dikkat etmek gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkürler

SX LP EH3 CS modeli nasıldır peki ya da genel olarak SXler nasıldır? Bu gitar seçiminde tam olarak nelere dikkat etmek gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkürler
Gitar seçiminde düzgün işçiliğe ve özelliklerine bakılır. İşçiliği anlamak tecrübe gerektirir. Bir Gibson kötü işçilik ile üretilmiş olabilir ama bu düşük ihtimaldir, SX'de ise kötü işçilik olma ihtimali daha fazladır. SX strat deneyerek güzel gitar bulup modifiye eden de çok mesela ama denemek lazım. Bu yüzden işçiliği daha tutarlı olan modelleri önerdim.

Sx ile andyjames çalmayı unut.İbanez art almanı öneriyorum ama 1000 tl ye zor bulursun ayrıca aktif manyetikli tam senlik.
Gitar seçiminde düzgün işçiliğe ve özelliklerine bakılır. İşçiliği anlamak tecrübe gerektirir. Bir Gibson kötü işçilik ile üretilmiş olabilir ama bu düşük ihtimaldir, SX'de ise kötü işçilik olma ihtimali daha fazladır. SX strat deneyerek güzel gitar bulup modifiye eden de çok mesela ama denemek lazım. Bu yüzden işçiliği daha tutarlı olan modelleri önerdim.

Teşekkürler cevaplar için. Yukarıdaki modellerden bulmaya çalışacağım o zaman

Almayadadan gelecek olan birisi var mı ?

bu arkadaşı ne kadar ücrete türkiyeye getirir ? pm atarsa sevinirim.

IBANEZ PS40-BK Paul Stanley Signature
IBANEZ GRG121DX BKF GIO
Banshee-6 FR SGR

Bu gitarlardan birini almayı düşünüyorum. Fakat hangisini almam daha mantıklı olur.
Bu fiyat aralığında başka gitarlarda önerebilirsiniz. Amfi önerisi de iyi olur.
Genel olarak 80's metal ve blues tarzı çalmak istiyorum.

İbanez GIO yu kesinlikle almanı tavsiye etmem . Schecter tavsiye ederim ama sanırsam bu endonezya yapımı olanı git bir dene . İbanez ps40 ı daha önce deneme fırsatım olmadı.

PS40 çin üretimi sanırım. Fakat bu fiyat aralığında japon vs. üretim olan görmedim. PS40 tonları bana çok hoş geldi aslında ama netten dinlediğim kadarıyla.

1000tl bütçe ile amfi ne önerirsiniz ben orange 20W olan amfiyi almayı düşünüyorum.
Blackstar id core 10 v2 yi tavsiye ederim. Üzerinde 4 distortion 2 clean kanalı ve yanında reverb , delay ve 4 tane farklı mod var. Ek olarak insiderdada bass mid trible kanalları var. Başlangıç olarak bence başka amfi düşünme.Ben şuan kullanıyorum, aşırı memnunum.

Seni paklayacak tek gitar Jackson JS11'dir. Kelimenin tam anlamıyla fiyat/performans gitarıdır.

Sıfır olarak 1100-1300 Tl arasında bulmak mümkün birçok sitede.

Bu gitarı alsam mı diye konu açıp çok kısa zamanda bu gitarı önermeniz tuhaf oluyor. Deneyimlerimize göre paylaşım yaparsak okuyan kişiler daha iyi kararlar verebilirler.

Geri