Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Herkese selam, 1500 tl bütçe ile güzel bir öneride bulunabilir misiniz? Daha çok pentagram tarzında grupları dinlemekten hoşlanıyorum. İstanbulda oturuyorum, ikinci el tavsiyelere sonuna kadar açığım.. (ibanez grx20 model gitarımı yaptığı dip ses yüzünden satıyorum, beni çok soğuttu. Onun yerine önereceğiniz gitarı alacağım.)

Herkese selam, 1500 tl bütçe ile güzel bir öneride bulunabilir misiniz? Daha çok pentagram tarzında grupları dinlemekten hoşlanıyorum. İstanbulda oturuyorum, ikinci el tavsiyelere sonuna kadar açığım.. (ibanez grx20 model gitarımı yaptığı dip ses yüzünden satıyorum, beni çok soğuttu. Onun yerine önereceğiniz gitarı alacağım.)
Hocam nasıl bir dip ses önce onu çözelim, ayarları iyi yapılmamıs her gitarda cızlama bızlama olur. Veya lehimlemesinde, topraklamasında shieldinginde hata olabilir. Onlara baktırmadan gitarı feda etmemek lazım. Grx20 iyi bir başlangıc gitarı, ayarı bakımı yapılmadıkça 30 bin bütçe de ayırsaniz bu tarz sorunlar olabilir.
Dip ses amfiden de olabilir.
Dip ses genelde evdeki topraklama hatasından olur. Eviniz kaç yıllık, prizlerin durumu nedir?

Hocam nasıl bir dip ses önce onu çözelim, ayarları iyi yapılmamıs her gitarda cızlama bızlama olur. Veya lehimlemesinde, topraklamasında shieldinginde hata olabilir. Onlara baktırmadan gitarı feda etmemek lazım. Grx20 iyi bir başlangıc gitarı, ayarı bakımı yapılmadıkça 30 bin bütçe de ayırsaniz bu tarz sorunlar olabilir.
Dip ses amfiden de olabilir.
Dip ses genelde evdeki topraklama hatasından olur. Eviniz kaç yıllık, prizlerin durumu nedir?
Hocam konu başlığı bu: '' Sizce bu kadar dip ses normal mi? (Videolu) ''

merhabalar
elektro gitara yeni başlayacağım ve hangi gitar ve amfiyi almam gerektiğini bilmiyorum
biraz araştırınca Yamaha pasifica 012 ve blackstar ID core 10 ikilisi bana mantıklı geldi ancak hss mi hh dizilim mi almalıyım emin olamadım
bulunduğum şehirde birkaç müzik markete gittim ve Yamaha yerine cort'u tavsiye eden kişiler de oldu
ben de cort modellerine baktım fakat aklıma yatan bir model bulamadım henüz
gitar ve amfi için toplam bütçe 2000-2500 arası belirledim
bu aralıkta olup elektro gitarı cort markası sececek olursam önerileriniz nelerdir?

Cort g250 dxtb aldım çok memnunum.Fiyatının üstünde performans gösteren bi gitar.1880 TL’ye aldım üç gün önce.Id core da alıp güzel bi ikili oluşturabilirsin bence.

• Beğen
Tepkiler: ece
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler