Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Manticore demiş ki:
SX yerine Stagg veya J&D Brothers gibi markalar bana daha iyi geliyor. J&D'nin bir Les Paul kopyasını çalmıştım geçenlerde, Epi Les Paul'ların alt modellerinden daha iyiydi J&D, fiyatı da daha ucuzdu hem de. Stagg'in de oldukça ağır bir telecaster'ını tıngırdatma şerefine erişmiştim, o da fiyatına göre hoş duran bir gitardı, kesinlikle o paraya gidip de Squier Tele falan almam, o Stagg dururken.

Böyle pat diye yazınca muhalefet yapıyor sanma da,

Ben J&D'yi de defterden silmek üzereyim... Çok berbat hardware vardı gördüklerimde... Köprünün üstünde çapaklar falan... :( Çok kalitesiz hardware boyası vs...

Benim çaldığım iki J&D'de de hardware sağlam görünüyordu, ya senin gördüklerin ya da benimkiler istisna, hangisi bilmiyorum. Boya konusunda katılıyorum ama, renk konusunda güzel işler çıkarsalara da zaten boyalı sap sevmeyen bir insan evladı olarak saptaki his hiç hoşuma gitmedi. Çok plastik.

Ben hardware boyasını kastetmiştim... Onu gördükten sonra gövde yada sap boyasını dikkatlice incelemedim bile...

Gerçekten çok berbattı gördüklerim... Hatta J&D konusunda iyi duyumlarla gitmiştim, en kötü modele bakınca farkettim bu durumu, mağazada benimle ilgilenen elemandan özellikle daha üst bir model istedim, fiyat iki katına çıksa da hardware aynıydı...

para:600-900ytl
istek:celean tonları çok güzel olsun.sert tonlarda gözüm yok
tarz:replikas ın ilk albümleri gibi diyelim basitinden..

epiphone les paul lara güven olmaz deniyor(uzakdoğu üretimleri olduğu için).her ne kadar baştan beri bu markayı düşünsemde,bu yüzden korkum var

düşündüklerim:ibanez ar300,ibanez ARC300 ,Squier Deluxe Stratocaster QMT, Squier OBEY Graphic Telecaster, Squier Standart Telecaster, Epiphone LP 100, Epiphone Dot Studio, Epiphone LP Studio, Cort CL1000 , Cort Z44

biliyorum çok fazla oldu ama çok kararsız bi adamım:) "işte aradığın budur ,bunu çaldım beğendim" diyen çıkacak mı acaba?

merhaba arkadaşlar ben daha önce iki gitar kıyaslama yapmanızı istemiştim. jackson dkmg dinky ile jackson dk2m. bunlar arasında kararı verdim. şimdi gözüm ikinci gitarda acaba ne alsam diyorum.şu iki gitardan dkmg yi alacağım ikinci gitar oalrak yanına dk2m koysam mı yoksa ibanezden bi kaç model var onları mı alsam.

cucuncu33 demiş ki:
para:600-900ytl
istek:celean tonları çok güzel olsun.sert tonlarda gözüm yok
tarz:replikas ın ilk albümleri gibi diyelim basitinden..

epiphone les paul lara güven olmaz deniyor(uzakdoğu üretimleri olduğu için).her ne kadar baştan beri bu markayı düşünsemde,bu yüzden korkum var

düşündüklerim:ibanez ar300,ibanez ARC300 ,Squier Deluxe Stratocaster QMT, Squier OBEY Graphic Telecaster, Squier Standart Telecaster, Epiphone LP 100, Epiphone Dot Studio, Epiphone LP Studio, Cort CL1000 , Cort Z44

biliyorum çok fazla oldu ama çok kararsız bi adamım:) "işte aradığın budur ,bunu çaldım beğendim" diyen çıkacak mı acaba?

Cort M600 sanırım sana uyacaktır. Eğer locking tremolo'lu bir gitar düşünürsen de Ibanez S470'i tavsiye ederim.

arkadaşLar harmonik gitardan anLayanLarın görüşLerini bekLiyorum :: özeLLikLe x ytL oLsun demiyorum da çok pahaLı oLmaması yeterLi.(sonuçta amfisi biLmemneyi var daha).hangi marka ve modeL tavsiye dersiniz?

1- harmonik gitar ne?
2- o yazım tarzı ne? l'leri büyük yazınca daha mı karizmatik olduğunu sanıyorsun, ve forum kurallarını ihlal ettiğinin farkında değil misin?

KaRaBaSH demiş ki:
1- harmonik gitar ne?
2- o yazım tarzı ne? l'leri büyük yazınca daha mı karizmatik olduğunu sanıyorsun, ve Forum Kurallarını ihlal ettiğinin farkında değil misin?

1-Harmonik gitar ; akustikLe eLektronun karışımıdır.Sesi eLektro gitar gibi çıkar,6 teLLi oLması bakımından akustiğe benzetiLir.

2-Bunun açıkLamasını defaLarca yaptım.Karizmatik oLmak bir harfLe oLabiLiyorsa da ben biLmiyorum.Forum kuraLLarında,BiR BüYüK BiR KüçÜk yazmayın diyor;bense tek harfi büyük yazıyorum dikkat ettiysen. Ayrıca neden moderatör oLmadığın haLde karıştığını da merak ettim.Şurada yıLLardır edebiyat kuLübü başkanıyım ve doLayısıyLa yazım-anLatım kuraLLarına çok dikkat ederim.Bir tane harf de bunLarın yanında o kadar büyük sayıLmaz sanırım?

her kural için özel belirtilsin o zaman. "arada 1 harf büyük yazmak yasaktır" desinler.
karışıyorum çünkü rahatsız edici ve okumayı zorlaştırıcı olduğunu düşünüyorum. bunun için moderatör olmaya gerek yok takdir edersen. senin gibi kural delmeye niyetli herhangi biri GeLiyoruM yazıp "aa bak burda "y" ve "r" yi büyük yazmadım bir büyük bir küçük kullanmış olmuyorum. yuppi! kurallara uyuyorum" diyebilir.
bunu tartışmanın yeri bura olmasa da, merak ediyorum o l harflerini büyük yazmanın anlamı nedir? böyle rahatsız bir yazım tarzı kullanman için gerçekten gerek ve yeter koşul olan bir sebep var mı?
edebiyat kulübü başkanı olup böyle bir şeyde diretmen de bence ayrı bir şey.

KaRaBaSH demiş ki:
her kural için özel belirtilsin o zaman. "arada 1 harf büyük yazmak yasaktır" desinler.
karışıyorum çünkü rahatsız edici ve okumayı zorlaştırıcı olduğunu düşünüyorum. bunun için moderatör olmaya gerek yok takdir edersen. senin gibi kural delmeye niyetli herhangi biri GeLiyoruM yazıp "aa bak burda "y" ve "r" yi büyük yazmadım bir büyük bir küçük kullanmış olmuyorum. yuppi! kurallara uyuyorum" diyebilir.
bunu tartışmanın yeri bura olmasa da, merak ediyorum o l harflerini büyük yazmanın anlamı nedir? böyle rahatsız bir yazım tarzı kullanman için gerçekten gerek ve yeter koşul olan bir sebep var mı?
edebiyat kulübü başkanı olup böyle bir şeyde diretmen de bence ayrı bir şey.

konu benim yazım değiL,takdir edersen.Şurda senden başka kimse okumakta zorLanmadı şu ana kadar.kuraL deLmeye niyetLi fiLan değiLim,eLime ne geçecek ki kuraLLarı deLersem?! ben yıLLardır böyLe yazıyorum ve hiç de yadırganmadı şu ana kadar.Bu konuda bir gerekçeye ihtiyacım yok,kuraLLarı deLmek niyetinde de değiLim.rahatsız edecek biçimde de yazmıyorum.yaLnızca bir harf bu! o kadar rahatsız oLacak nesi var? ben L harfini seviyorum ve büyük yazıyorum => seni iLgiLendirmez.eğer moderatörLerde de "L" aLerjisi varsa bana söyLerLer,değiştirmeye çaLışırım ama başaramayacağımı düşünüyorum.ÖyLe bir durumda da forumdan çıkarım tabi.eğer bir harf insanLara bu kadar batarsa.

dostlar elimde b.c rich bronze mockingbird var bide cort earth-70(akustik) var ikisinide sıfır almıştım ikiside çok temiz özellikle cort sıfırdan farksız bu ikisini satıp ikinci el CORT EVL-K4 veya jackson js30 almak istiyorum acaba elimdeki gitarları satsam bu gitarlardan birini almaya yetermi? biraz yardımcı olursanız çok sevinirim

daha önce sert tonlarda gözüm olmadığını ve clean tonları çok iyi bi gitar aradığım sölemiştim.araştırmalarım neticesinde bir marka duydum.godin.sitesine baktım inceledim.ancak türkiye de bu markanın fiyatlarını bulamadım.bu marka yı bilen kullanan var mı?tonları nasıldır?klavyesi rahatmıdır?.nette fiyatlarını gösteren bi link bilen var mı?

eğer istanbuldaysan taksimde pera müzik var.orası getiriyo godin leri.ve evet godin oldukca kaliteli bir firma.biraz pahalı ama 2 humbucker ve piezzo manyetikli bir modelini denerken dinlemistim.kesinlikle mükemmeldi.

Lacey demiş ki:
konu benim yazım değiL,takdir edersen.Şurda senden başka kimse okumakta zorLanmadı şu ana kadar.

...

Yazım tarzını iğrenç buldum, rahatsız oldum, tekrar tekrar aynı harfleri okumamak için es geçmiştim. Edebiyat Kulübü başkanı imişsin, Türkçe Kulübü değil, karıştırmamak lazım ama yine de Türkçe'ye dikkat etmek lazım... Keramet olsaydı M.K. Atatürk "L" harflerini büyük yazardı...

Konu bu değil...

Harmonik gitar? İlk defa duydum... Muhtemelen az bilgili insaların uydurması kelimelerdendir...

Bence o kelime yerine modeller üzerinde yoğunlaş.

http://www.musiciansfriend.com/guit...ar?N=100001+306251+202897&Ne=1419+1422&page=1

gogostar demiş ki:
Lacey demiş ki:
konu benim yazım değiL,takdir edersen.Şurda senden başka kimse okumakta zorLanmadı şu ana kadar.

...

Yazım tarzını iğrenç buldum, rahatsız oldum, tekrar tekrar aynı harfleri okumamak için es geçmiştim. Edebiyat Kulübü başkanı imişsin, Türkçe Kulübü değil, karıştırmamak lazım ama yine de Türkçe'ye dikkat etmek lazım... Keramet olsaydı M.K. Atatürk "L" harflerini büyük yazardı...

Konu bu değil...

Harmonik gitar? İlk defa duydum... Muhtemelen az bilgili insaların uydurması kelimelerdendir...

Bence o kelime yerine modeller üzerinde yoğunlaş.

http://www.musiciansfriend.com/guit...ar?N=100001+306251+202897&Ne=1419+1422&page=1

harmonik gitar uydurma fiLan değiL.çaLan bir arkadaşım var.onun harmonik gitarı cort.gördüm de konuşuyorum. (+ artık yazım hakkında yorum istemiyorum)

Gogostar zaten "harmonik gitar" tabirini ilk defa duyduğunu belirtiyor, bu tür gitarlar için kullanılan başka bir tabir varken "harmonik gitar" gibi bir tanımlama yapılmasını eleştiriyor kanımca. Anladığım kadarıyla şöyle bir gitar arıyorsun sen:

Godin Multiac Series: The Multiac Series instruments are nylon and steel strung acoustic guitars designed to meet the demands of modern performing and recording. Designed to be plugged in, these guitars feature the very best acoustic guitar electronics impeccably integrated in these new concept instruments

Godin A Series: The A-series instruments produce very authentic acoustic sound and feature the dimensions and comfort of play that used to be the sole domain of solid body electric instruments.

Buradan gitarları inceleyebilirsin:

http://www.godinguitars.com/godinproductlistingp.htm

Geri