Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Cort G260 OPN almayı düşünüyorum, jackson dkmgt gitarım var ve sert tonları gayet tatminkar, cleande ucuz ve beni idare edebilecek bir gitar arıyourdum,dün Cort G260 OPN denme şansım oldu, gitarın tipi çok hoşuma gitti,zaten maple klavye hastalığı var bende,ama gitar nasıldır,tavsiye edermisiniz?Ustalarıma danışmak istedim,uzun vadede tremelosunda falan sorun yaşarmıyım vs vs.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.

varya eşeğin aklına karpuz kabuğu sokar gibi benim kafamı karıştınız ben şimdi gitcem zuhale galiba s alcam ya pişman olursamda olim tecrübeyle olur bu işler :) :)

Arkdaşlar ben size bir iki gitar modeli söyliycem bana yardımcı oursanız sevinirim.
Öncelikle ben metal,rock çalıyorum yeri geldiğinde blues,akustik te çalıyorum.
Ben kendime bazı modeller seçtim ve siz bana bunlar arasında yardımcı olur sanız sevinirim.

Ibanez JS100(PRESTIGE OLMAYIP JAPON ÜRETİMİ DE DEÐİL FAKAT SONUÇTA Joe Satriani İMZALI TONLARI GÜZEL DUYDUÐUM KADARIYLA KLAVYESİ RAHAT VE ÇOK HAFİF)

Ibanez JEM555(YİNE PRESTIGE OLMAYIP JAPON ÜRETİMİ OLMAYIP Steve Vai İMZALI VE TONLARI GÜZEL ESTETİK OLARAKTA GÜZEL)

Ibanez RG2570(PRESTIGE JAPON ÜRETİMİ OLUP ESTETİK OLARAK ÇOK GÜZEL TONLARI HAKKINDA ÇOK BİR BİLGİM YOK)

Not:Bana nedenleri de açıklarsanız sevinirim.Bu arada maksimum JEM555 ücreti verebilirim.JS100Ü FALAN İLERDE MODİFİYE ETME ŞANSIM OLABİLİR
Arkadaşlar bu gitarları hiç denemedim fakat deneme şansım da yok yardımcı olursanız sevinirim

Saygılarımla;
plaROCK

Arkdaşlar ben size bir iki gitar modeli söyliycem bana yardımcı oursanız sevinirim.
Ben kendime bazı modeller seçtim ve siz bana bunlar arasında yardımcı olur sanız sevinirim.

Ibanez JS100(PRESTIGE OLMAYIP JAPON ÜRETİMİ DE DEÐİL FAKAT SONUÇTA Joe Satriani İMZALI TONLARI GÜZEL DUYDUÐUM KADARIYLA KLAVYESİ RAHAT VE ÇOK HAFİF)

Ibanez JEM555(YİNE PRESTIGE OLMAYIP JAPON ÜRETİMİ OLMAYIP Steve Vai İMZALI VE TONLARI GÜZEL ESTETİK OLARAKTA GÜZEL)

Ibanez RG2570(PRESTIGE JAPON ÜRETİMİ OLUP ESTETİK OLARAK ÇOK GÜZEL TONLARI HAKKINDA ÇOK BİR BİLGİM YOK)

Not:Bana nedenleri de açıklarsanız sevinirim.Bu arada maksimum JEM555 ücreti verebilirim.JS100Ü FALAN İLERDE MODİFİYE ETME ŞANSIM OLABİLİR
Arkadaşlar bu gitarları hiç denemedim fakat deneme şansım da yok yardımcı olursanız sevinirim

Saygılarımla;
plaROCK

2 sayfa önce yine sormuştum birde aralarına epiphone special II katıldı hangisini almalıyım

tekrar sıralayacak olursam stagg I400-BK ıbanez GRG170 ve epiphone special II

plaROCK demiş ki:

Saygılarımla;
plaROCK
Ben sana rg 550 yi tavsiye ederim,750-800 ytl'ye bulursan durma al derim.Efsane gitardır,japon ve her tarza gider,maple-incecik klavyesi,tam solo gitarı.

plaROCK demiş ki:

Saygılarımla;
plaROCK

Valla dostum ton bazında sorarsan en iyi ton RG2570 de. Dimarzio farkı var bi kere. Ama rahatlık açısından birşey diyemem. Tamamen senin kişisel tercihin. Mesela ben RG modellerinin klavyelerinde rahat çalamıyorum. JS serileri ya da S serileri tercihimdir. Ama bi çok gitarist RG klavyelerine alışkın ve daha rahat ediyorlar. Klavye takıntın varsa eline alarak dene. Modifie için hepsi uygun. Ama ton ve işçilik tabi ki RG2570 derim. Hele o limon rengi yok mu hastasıyım onun. Ama klavyesi bana uygun değil. Yoksa hiç düşünmeden kendim de alırsım. Ben de bir S ya da JS modellerden alıp modifie düşünüyorum.

neverktulu demiş ki:
Cort G260 OPN almayı düşünüyorum, jackson dkmgt gitarım var ve sert tonları gayet tatminkar, cleande ucuz ve beni idare edebilecek bir gitar arıyourdum,dün Cort G260 OPN denme şansım oldu, gitarın tipi çok hoşuma gitti,zaten maple klavye hastalığı var bende,ama gitar nasıldır,tavsiye edermisiniz?Ustalarıma danışmak istedim,uzun vadede tremelosunda falan sorun yaşarmıyım vs vs.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Valla arkadaşımda G260 var. Bence fiyatına göre gayet kalite bir gitar. Donanım çok şekilli. Ve üzerinde MightyMite manyetikler var. Tonları oldukça iyidir. Kesinlikle iyi bir seçim. Bu fiyata gitar almak isteyenlere önerdiğim gitarlar arasında mutlaka bu gitar olur ;)

ehehehe hocam aceleye geldi biraz o soru :D

şöyle sorayım o zaman;

arkadaşlar aranızda ibanez rg520 kullanan, bir zamanlar kullanmış olan yada eline alıp çalmış olanlar varsa onlardan gitar hakkındaki görüşlerini alabilirmiyim?Birde sanırım Türkiyede bu gitardan az var?

azrach sana şöle diyim bi rg kullanıcısı olarak diğer rglerden bi farkı olucağını zannetmiyorum. manyetikler idare eder senin baktığının v7v8 ağacıda akça galiba. sesine bakman lazım klavyesi tutuşu rahatmı,guselmi senin için o önemli.benimki rahat valla bana göre ama tabi senin denemen daha önemli.bunlarda benim nacizane görüşlerim :) :)

Selam arkadaşlar bana bir yardımcı olabilirmisiniz

srv müzik'te birkaç gitar denedim, orda gibson 1967 sg special var, herhangi bir sorunu yok heralde denedim,tonu çok harika direk diğerlerinin tonundan ayrılıyor,yalnız gitar 40 senelik olduğu için ufak tefek bazı yerlerinde boya dökülmeleri falan var.acaba bu gitar daha sonra elimde kalırmı? fiyatı 1450 dolar,sizce değermi yoksa o paraya o tona benzer tonlar yakalayabileceğim sıfır bir gitar alınabilir mi?

Fender American Standard Stratocaster mı Fender American Stratocaster mı? Standard strat daha pahalı(75$falan) ama hangisi daha iyi?Ya da rock'n roll yapmak için 1000$ lık bütçeye başka hangi gitarları önerirsiniz??

critica demiş ki:
Fender American Standard Stratocaster mı Fender American Stratocaster mı? Standard strat daha pahalı(75$falan) ama hangisi daha iyi?Ya da rock'n roll yapmak için 1000$ lık bütçeye başka hangi gitarları önerirsiniz??
İbanez rg 550'm vardı,her tarza gidiyordu, ibanezleri araştır derim,daha ucuza daha çok farklı türler çalabilirsin.

@critica american standard ve amerikan aslinda ayni seri. ama 2008 modellerinde fender firmasi standard ismine geri dondu. yani duz amerikan yazanlar 2008 oncesi modeller (muhtemelen 2007) olacaktir. aralarindaki farki fenderin websitesinden ogrenebilirsin, jan janli yazmislar aciklamislar.

Arkadaşlar ya sizden çok önemli tavsiyeler istiyorum...Çünkü 1 hafta içinde tünele gitceğim.. :)
Bende şuan İbanez GAX-30 var... Ama artık bana yeterli gelmiyor.. Ve kafamda da bi kaç seçenek var:

1-Bu gitarımı satsam, ve üstüne 200 ytl daha eklesem; rock,metal ( distortionlı sert solo ve ritmler için.. ) siz bana hangi gitarı önerirsiniz ???? ( Sahnede beni rahatlıkla çıkarıcak ve o fiyata uyacak bir gitar.. ?? )

2. seçenek : Gitarımı satmıyıp; max. 200 ytl değerinde prosesör mü alıyım yoksa 1 yada 2 tane pedal alabilirmiyim.. ?????

Eğer 2. seçeneği tercih ederseniz bana hangisini ve hangi marka almamı önerirsiniz ???

Tavsiyeleriniz gerçekten benim için çok önemli .. Biraz ayrıntılı olarak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.. :)

Geri