B.C. Rich Bronze Warlock

Jack-- demiş ki:
bu gitarlar USA standartlarinda korea de uretiliyor
model American ama fabrica Korede, ucuz iscilik
epiphone gitarlarda ayni, Signature orginial gitarinin arkasinda, USA standart made in Korea yazar

Americadaki volkswagen golf lerin parcalari almanyadana getiriliyor ama mexico da fabricasyon yapiliyor, golf mexican arabasi mi
American=Amerikan
fabrica=fabrika şeklinde yazabilirsin...
Gitarın Amerikan falan değil. Amerikan standardı dediğin kavram nedir ki? Açıklama getirirsen biz de anlarız... Bahsettiğin modelde herhangi bir Amerikan bağlantısı yok. En fazla tasarımı Amerika'da yapılmıştır ki bu üretim kalitesine yansımaz. Üretimde kalite esası tasarıma uygunluktur ama gitar nerede üretiliyorsa oranın malıdır.
Bir de kendi söylediğine kendin yenik düşüyorsun, Epiphone için gönderdiğin fotoğraflarda USA standart falan yazmıyor. "Made in Korea" yazıyor, Kore'de yapılmıştır demektir. "100% Inspected & Set-up In the USA" yazıyor ki bu da tamamen ayarlarının ve kontrollerini Amerika'da yapıldığını gösteriyor...
Amerika-Almanya-Meksika-Golf muhabbetini hiç karıştırma, tamamen farklı olaylar. Ayrıca gitarının tek bir parçasının Amerika'dan Kora'ye gönderildiğini sanmıyorum.
Neyse... Amerikan B.C. Rich'im var dediğin için yazdım bunları... Çok daha güzel bir gitar göreceğim için ümitlenmiştim, onun hayal kırıklığındayım... Gerçi çok şanslısın gitarının Kore olması bence büyük bir lütuf... Kesinlikle kötü bir gitar olduğunu da iddia edemem... Sadece "Amerikan" değil... ;)

golf ornegini begenmediyseniz soyle bir ornekte verebilirim arkadaslar,
eski kiz arkadasim Japon du, Koreayle alakasi yok ama sonuca asian,
simdikide American,
gorunusler, ses farkli tabi ama sonucta aldigin performance ayni

lafimin her zaman arkasindayim, USA standartlarinda uretim, elimdeki amfi effect distortionla alidigim sound gecekten iyi

hatalarimi duzelttigin icin saol ama yurt disinda yasayan biri istemedende olsa yazarken hata yapiyor

gitarim hakkindaki yorumun icin tessekkur ederim, sendekide iyi bir model, sitende baktim guzel bi systemin var, cok iyi besteler yaptigina eminim

Ya olaya farklı açıdan bakıyorsun... :D Biraz laylaylom ağzı yapıyorsun... O gitar Kore üretimi... İşçilik Kore işçiliği. Amerikan iyidir, kötüdür diye söylemiyorum. Amerikan Amerikan'dır, Kore Kore'dir... :D
Sağol yorumların için... Sitemin sistemi fena değil... Ama beste yapmıyorum.

aslında laylaylom için bir topic açmak gerekli bence.. herkes düşüncelerini paylaşsın.. çok merak ediyorum olumlu birşeyler söyleyen çıkacak mı :) ama açsak konu kilitlenir büyük ihtimalle :)

vallahi oyle olur ama olumsuz elestirileri hakeden bi firma malesef.. gitarimin teli tutmuyodu takinca ordan tel aldim orda calisan bi arkadasa rica ettim suna bi bakabilirmiyiz bi sorun var sen takar misin teli dedim ordan serter amcam atlayip gitari burdan almamissin galiba dedi meymenetsiz bir ifadeyle :) ve takmadilar oysaki ilk gitarim her genc rocker in basina gelir hesabi sb. dreams yani serter bagcanin ruyalariydi... :) neyse bunlari yazmanin yeri burasi diil ama kusura bakmayin tutamadim kendimi

laylaylom için daha evvelden çok şey yazıldı buralarda yaz yaz bitmiyor..
ama enson geçengün başıma gelen bişeyi paylaşayım.. :) volume potansı lazım oldu kıvılcımda ki arkadaşa sordum sadece dimarzio var dedi 7$ okadar vermek istemedim sıradan bişey işimi görücekti ucuz bişey bulim dedim çıktım..

nerden icap ettiyse laylayloma gittim onlarda bulunur abuk sabuk parçlar diye, arkadaş potansları çuvalla çıkarıyodu nerdeyse.. en uyduruk potansa 5$ dedi, 7$ a dimarzio alıyorum nediyosun sen dedim cevap..
-nerde satılıyomuş dimarzio söyle bende biliim..
-kıvılcımda
-kıvılcımda!? allah allah.. dimarzio diildir onlar koskoca dimarzionun işi yokda potansmı üreticek..
-hö!? (dumur dumur)

kıvılcıma gittim..

-abi sizin dimarziolar çakmaymış laylaylom abim öyle buyurdu..
-kafasımı kıyakmış..

şimdi benbi gerizekalıyım yoksa bu arkadaşmı yoksa kapıdan giren herkesi ayırd etmeden keklemek için ellerinden gelenimi yapıyorlar..
sen daha dimarzionun ne ürettiğinden haberin yoksa sen kim oluyorsunda o tezgahın başına geçip bana bişey satıyorsun, ha yok haberin varda bana ayak yapıyorsan bizde ona göre lafımızı bilelim, bana ettiği lafı acemi bir arkadaşa söylediği zaman arkadaş kendinden şüphe ediyor cevap veremiyor sonra başka yerde gidip o dimarzio potanslar sahteymiş diyor..
bu heriflerin dükkana her girdiğimde muhattap olmamak için saf rolü yapmaktan sıkıldım bigün eşref saatime denk gelicek on numara olucaz ondan sonra.. :evil:

Jack-- demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
Jack-- demiş ki:
benim ilk elecktro gitarim, s.b.dreams ti
cok saglam bi gitar
cort u rahatlikla 2 ye katlar
arkadasimda cort vardi, aldiktan 1 yil gecmedi sapi yamuldu
benimki 7 senelik hala sapta oynama yok
tonu bronze warlock tan daha iyi
yanliz benimki eski s.b.dreams lerden yenilerinde o kalte olmadigini duydum bi arastir
cort gitarlari hic tavsiye etmiyorum

bence sen şimdiye kadar hep düşük kaliteli gitarlar çalmışsın ve gitarının iyi olduğunu düünüyorsun bu yüzden.

ha tabi çok tesadüf iyi birşey denk gelmiş de olabilir sana...

dostum bende USA model b.c.rich warlock var sen neden bahsediyorsun
isin tesadufu yok bu gitarin hayalini bile edemezsin

gayet de hayal ederim.bende de jackson slsmg var duncan jb/jazz'lı.gayet yüksek kaliteli bir gitarım var yani.

ya şans ya da gitarını fazla büyütüyorsun gözünde.

Norton_Antor demiş ki:
Jack-- demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
Jack-- demiş ki:
benim ilk elecktro gitarim, s.b.dreams ti
cok saglam bi gitar
cort u rahatlikla 2 ye katlar
arkadasimda cort vardi, aldiktan 1 yil gecmedi sapi yamuldu
benimki 7 senelik hala sapta oynama yok
tonu bronze warlock tan daha iyi
yanliz benimki eski s.b.dreams lerden yenilerinde o kalte olmadigini duydum bi arastir
cort gitarlari hic tavsiye etmiyorum

bence sen şimdiye kadar hep düşük kaliteli gitarlar çalmışsın ve gitarının iyi olduğunu düünüyorsun bu yüzden.

ha tabi çok tesadüf iyi birşey denk gelmiş de olabilir sana...

dostum bende USA model b.c.rich warlock var sen neden bahsediyorsun
isin tesadufu yok bu gitarin hayalini bile edemezsin

gayet de hayal ederim.bende de jackson slsmg var duncan jb/jazz'lı.gayet yüksek kaliteli bir gitarım var yani.

ya şans ya da gitarını fazla büyütüyorsun gözünde.

sekil yaptim diyosun,
Jaxon lari cok seviyorum, b.c.richten sonraki en iyi gitar, bence tabi
gitari gozumde buyutmekten degil, iyi tesisatla super ses veriyo, ayni olaya diger gitarlarida bagladim, foss cikti

beyler dedigim gibi laylaylom un simdiki halini hic bilmiyorum 4-5 sene oldu gitmeyeli
eskileri iyi, sap map atmiyo
yeni gitarlari icinde iyi seyler duymadim
yalniz gitari alirken ordaki bi abla b.c.rich batiyo artik gitar yapmiycak demisti
ilginch

arkadaşlar bu gitar hakında bir sorum olacak.DiMarizo x2n manyetiğini köprüde kullanırsam iyi bir modifye mi olur sizce ,yoksa 150 ytl'lik bir manyetik takmaya deymez mi?

Jack-- demiş ki:
Jaxon lari cok seviyorum, b.c.richten sonraki en iyi gitar, bence tabi
gitari gozumde buyutmekten degil, iyi tesisatla super ses veriyo, ayni olaya diger gitarlarida bagladim, foss cikti
iyide soyle bisey var yani bi gitar cok kotu olmadıkca iyi tesisatla iyi ses verir yani ki fender haric her marka gitar kullandım aralarında en cok memnun bırakanlar Jackson ve Ibanezlerdi bcrich te kullandım ama sevmedim acıkcası.. ki bu nedenle bcrich in Jacksondan veya Ibanezden vs iyi oldunu sanmam ama giderde custom bcrichle rg370 karsılastırırsak bole cıkmaz sole diyim bi custom jacksondan iyi cok az gitar vardır.. bu arada arka sayfalarda "hız" ile ilgili birseyler gordumde yanlısta anlamıs olabilirim ama bu konuda ibanezin hakkını yemeyelim onlarında klavyeleri cok guzel.. bkz: Michael Coenen(yanlıs yazdıysam ozur dilerim) her neyse konu baslıgın dısına cıkıyor eger toparlarsak ben kisisel gorus olarak bcrichten memnun kalmadım kotu gitar demiyorum ben sevmedim sadece ama ufak sorunlar yok degildi..

Sanırım başlık biraz amacından sapmış ama B.C.rich bronze warlocklarla ilgili şunu sölyleyebilirim.
Yaklaşık olarak 3 yıldır mapple klavyeli, tremolo köprülü endonezya 2001 (olması lazım) bir warlock gitarim var ve tonları olsun klavye kullanışı olsun (fiyatına göre) gayet memnunum

Sıfır olarak diyemem belki ama 2.el uygun fiyata alınmış bir warlock oldukça tatmin edicidir aslında.Çünkü 2. el fiyatlarına bakılırsa 200 250 ytl çıvarında ve sert soundlu müzik yapmak içinde bu fiyata daha uygun bir gitar bulmak oldukca zor...

saygılar

Aslında böyle ucuz gitarlara (ucuzdan kastım fiyat olaraktı) b.k atmak cok kolay ama bunları profesyonel gitarlarla karşılaştırmamak gerektiğini düşünüyorum.Gerek Cort olsun gerekse bronze warlocklar forumda çok fazla ilgi görmeyen gitarlardır ama fiyatlarına bakacak olursak o fiyata başka ne alcazki?

Ayrıca gitarları karşılaştırırken kendi özelliklerinde gitarlarla karşılaştırmak daha mantıklı olur.Yani sabit köprülü bir warlock gitari ibanez RG370 le karşılastırmamak gerekir. Biri Floyd rose'lu diğeri ise sabit köprülü bir gitardir.Ki kaldıki rg370 in ikinci el fiyatı warlock gitari 2 ye katlar :)

saygılar

Geri