Teknolojide Son Nokta

Hocaya, metoda, çalışmaya, uğraşmaya son. Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol !!!!!!!!!!!!!!!. Tam bize göre, bize uygun. Gene de hayırlısı diyelim, Helal olsun yapana, destekleyene. Kim bilir belki imkansızlıktan ötürü hayallerini geciktirenlere vesile olur diyelim, sözü turkrock sakinlerine bırakalım
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25818883.asp

TÜBİTAK destekli ‘akıllı gitar’
Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
16 Şubat 2014
23280301.jpg
Bilkent Cyberpark bünyesindeki Easy Guitar firması, TÜBİTAK’ın da desteğiyle ‘akıllı gitar’ geliştirdi.
Gitarlarda bulunan akıllı sistem, gitar bilgisayara bağlandığında YouTube’tan dinlenen şarkıların çalınabilmesini sağlıyor. Bu da şarkı boyunca basılacak akortlara ışıklı uyarıcıların gitar üzerinde kılavuzluk yapmasıyla sağlanıyor.
ÖDÜLLÜ SİSTEM
TÜBİTAK 1512 programınca desteklenen sistem, ODTÜ’nün düzenlediği “Yeni Fikirler Yeni İşler 2013” yarışmasında “DenizBank Özel Ödülü” ve 5’inci Ankara Start-Up Zirvesi’nde “PayU Türkiye Özel Ödülü”nü aldı.
SİSTEMİN geliştiricisi 16 yıldır besteci, şarkı yazarı, gitar hocası gibi çeşitli sıfatlarla müzikle uğraşan, kamuoyunca daha önce Star Akademi yarışmasının birincisi olmasıyla tanınan Giray Songül. Easy Guitar firmasının kurucusu da olan Songül, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans eğitimi sonrasında Londra Business School’da işletme yüksek lisansını tamamladı.
 
Kimse kusura bakmasın da ben böyle akıllı, sanal, dokunmatik diye reklamı yapılan gitar adı altındaki zımbırtılara karşıyım. Enstrüman çalmak isteyen adam bunu içinden gelerek yapmalı, parmakları patlayana kadar çalışmalı. Ne öyle "Şurdan ışık çıktı aha hemen basayım da gitar çalmış olayım...", hiç samimi değil. Yemişim bu gitardan gelecek virtüözlüğü. Guitar Hero oynarım daha iyi.
 
Sakin dostlar, ne virtüözlüğü? Ledlerin bulunduğu yerlere bakarsanız, akord öğrenmek için tasarlanmış. Yok öyle ledlere bak kanatları tak gibi bir mevzu :)
 
Zannediyorum fikir yeni değil, ama gitara uyarlamak çok iyi bir fikir olmuş onu kabul etmek lazım...


Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol !!!!!!!!!!!!!!!
Virtüözite konusuna gelirsek, bu çok iddialı olmuş yalnız...
Şimdi bu gitar icrası zor bir klasik müziği klavye üzerinde "gösterecek" diyelim. Parçayı icra edende o notaları basabilecek kabiliyet yoksa ne fayda...
Gitar öğrenmeyi hızlandırır, ona katılıyorum. Yapanın eline sağlık diyelim...
 
İfade etme problemim var galiba benim , özür, (Hocaya, metoda, çalışmaya, uğraşmaya son. Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol !!!!!!!!!!!!!!!. Tam bize göre, bize uygun), parantez içine yazılanların hepsine çok ihtiyaç var (imkan varsa özellikle iyi bir hoca).
 
Çalmaya çalışan kişi beyninde nereye basacağını bilir zaten. Önemli olan basıyor olabilmek. Tek kolaylığı parçanın akorlarını direk çıkarması olacaktır sanırım.
Bence gereksiz, ama bilime katkı yine de. Adam uğraşmış, yapmış.
Hoca konusunda sizlere katılıyorum. Nasıl analog pedalın sesini, prosesörden aynen alamıyorsak, analog hoca için de aynısı geçerli :)
 
Muthis bir icat oldugunu kacirmissiniz arkadaslar. Beyninde nereye basacagini bilir diye bir sey soz konusu olamaz.
Gitari hobi olarak calan var, mesleki olarak calan var. Gitar ogretmenleri icin de son derece guzel kolaylik bence. Ogrencisiyle calisirken bilgisayardan destek alabilir.
Kisinin kendini gelistirmesi icin de cok iyi.
Insanogluna son derece faydali bir bulus olmus, tebrik etmek lazim.
 
Muthis bir icat oldugunu kacirmissiniz arkadaslar. Beyninde nereye basacagini bilir diye bir sey soz konusu olamaz.
Gitari hobi olarak calan var, mesleki olarak calan var. Gitar ogretmenleri icin de son derece guzel kolaylik bence. Ogrencisiyle calisirken bilgisayardan destek alabilir.
Kisinin kendini gelistirmesi icin de cok iyi.
Insanogluna son derece faydali bir bulus olmus, tebrik etmek lazim.
Işığın yandığı yere basmakla, akor okuyup basmak aynı şey bence. Sonuçta o akoru parmaklarınla basacaksın, ışık yanmış yanmamış ne önemi var. Hocalar için kolaylık orasına katılıyorum. Yalnız dikkat ediniz sadece youtube da çalan parçayı gösteren bir alet, bu da avantaj mıdır, dezavantaj mı kişinin ne düzeyde çalmak istediğine kalmıştır.
 
E

Easy Guitar Team

Arkadaşlar,

Easy Guitar olarak bu türk girişimini bir dünya markası yapmak istiyoruz. Easy Guitar ilk başlayanlar için bir sürü kolaylık sunmakta, online ders imkanı verebilmekte ve gitar bilenler için de yeni şarkıları öğrenmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Easy Guitar daha çok akorlar üzerinde durmakta. Deneyimli gitaristlerden

www.easyguitarplay.com/sync.php

adresini kullanarak Youtube videolarını gitar ile senkronize etmelerini bekliyoruz. Bu sayede hem bize yardımcı olacaksınız hem de diğer insanların o parçayı öğrenmesini kolaylaştıracaksınız. Biz genel olarak gitar denince akla gelen ilk parçalara odaklanıyoruz fakat aklınıza gelen herşeyi senkronize edebilirsiniz.

Hepinize şimdiden çok teşekkür ederiz.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler