Kabin Ve Anfi Simulator U . Tavsiye Lutfen

Selamlar degerli gitarist ve müzikle ilgili dostlar.....yorumlariniz ve tavsiyeleriniz cok onemli yardımcı olursaniz sevinirim..
1...elektro baglama kullaniyorum
2...ekipmanlarim su an icin..boss acvanced 20 eg ve mxr phase 100 omcron di box
3...manyetiklerim dimarzio dp 102 ve dp 207 d sonic
.....SORUNUM ŞUDUR ARKADASLAR ABILER KARDESLER.....hernekadar elektro baglama diye tabir edilsede klavye disinda hicbir benzerliği yok aslinda elektro baglama ile saz in! buda bana sunu gosteriyo , elektro gitar daha yirtici oldugu icin bi nevi elektro gitarin yumusamis tonlarina sahip ..(gitar baglama) olduğunu dusunuyorum bu sebeble elektro gitar ve ekipmanlarinin icine hizla cekiliyorum . Baglamacilik yapan arkadaslarin cogunun boyle bir derdi yok aslinda,hatta pedal karsiti olanlarin sayisida cok fazla ,oysa bglamadada dogal tonlari analogla yakalar insan ama ben baglamaci deyilim.(gitar baglamaciyim) d. ve hobi ve merakliyim..
Şimdi sahnede di box eg ve phase dizilimi ile ciktim provada dusuk volumde sorun yok idi , sonra sahne saati geldi ve volumler yukseldi , ton maister demeye bin sahit istenen kisinin sozde yardimlariyla su güzelim manyetiklerden cikan ses igrenc bi hal aldi ve sahneyi komle rahatsiz eden bir dip gurultusu cizirti olustu ,ben simdi dip gurltusunun baglamanin baglantisindan kaynakli oldugunu dusunuyorum icersi kartli olan bir bağlantı ile bir bolumunu yenecegim ..neden bir bolumu pedal kullandigim icin...yine olusacak bir dip gurultusu olacak onunda nedeni sudur diye dusunuyorum...elektro baglama ama neticede gitar pedali ve manyetigi kullaniyorum bu pedal ve manyetiklerde...gitar anfilerine uyumlu üretiliyor ben di box da kullansam gitar anfisi kullanmadigim icin bu cizirti ve ses olmasi dogaldir diye dusunuyorum ..bu yuzden sizlerden DESTEK OLARAK KALITELI OLAN GEREK MARKA GEREK EL YAPIMI ...Boss acvanced 20 eg. . omrcon di box.. ve mxr phase 100 ..dimarzio dp 102 ve 207 manyetiklerimle en guzel sonucu alabilecegim kaliteli ve saydigim ekimanlarla uyumlu olan ANFI VE KABIN SIMULATOR LERININ hangileri oldugu vede anfi kabin simulator leri elime gectiginde saydigim pedallar ile..dizilimleri hakkinda bilgileriniz ve deneyimlerinizdir...fe daha farkli fikirlerinizde varsa yorumlarsaniz sevinirim cok cook. Saygilarimla....

Son düzenleme:
Ms Pozitron pedallar'a bakmanızı tavsiye ediyorum. Elektro bağlama ile Elektro gitarın devre olarak pek farkı yok. Kullandığınız manyetiklerde zaten gitar manyetiği. Ayrıca noktalama işaretleri ve imla kurallarına lütfen dikkat edin. Okurken şahsen zorlandım ki forum kurallarında da bu mevcut.

Öncelikle Merhaba, aklınızdaki tonları, istediğiniz efektleri ve sorunlarınızı tekrar yazarsanız ya da en azından üstteki yazıyı noktalama işaretlerine ve büyük - küçük harf kullanımına dikkat ederek düzeltirseniz elimden gelen yardımı yaparım. Bir de istediğiniz tonun olduğu bir video ya da ses kaydı gibi materyaller eklerseniz daha verimli bir tartışma ortamı olur.

Dip ses birçok nedenden kaynaklanabilir, ama (grnellikle) asıl nedeni topraklamadır. Ya bağlamada, ya mikser-power amfinin herhangi birisinde bir sıkıntı olmalı, ya da kulkandığınız pedallarda. Bunu anlamanın yolu hepsini değişik kombinasyonlarda denemek (farkli mikser-amfi-pedallı-pedalsız, başka kablo ve d.i. boxlar ile). Ben volüm yükseldikçe artan dipsesin mikser ya da power amfiden kaynaklandığını sanıyor ve tahmin ediyorum, ama her türlü bileşeni denemekte yarar var tabii ki.

Amfi/kabin simülatörü olarak da ben Line 6 marka prosesörleri öneririm, ben onları kullanmaya alıştım çünkü.

Sevgiler,

Salih.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Merhaba, aklınızdaki tonları, istediğiniz efektleri ve sorunlarınızı tekrar yazarsanız ya da en azından üstteki yazıyı noktalama işaretlerine ve büyük - küçük harf kullanımına dikkat ederek düzeltirseniz elimden gelen yardımı yaparım. Bir de istediğiniz tonun olduğu bir video ya da ses kaydı gibi materyaller eklerseniz daha verimli bir tartışma ortamı olur.
Ustteki yazi duzeldi ama ben soyle ozetliim elektro baglama kullaniyorum dimarzio dp 102 ve 207 manyetikli,boss acvanced 20 eg ve mxr phase 100 var bunlarla birlikte direk mixer mixerli anfiye veya heran gibir cihaza girdigimde tonlarimin pedallarimdan ayarladigim gibi duzgun cikmasini saglamak istiyorum ve onereceginiz allette distortion devamli suretle acik olmayacak yani kanali olucak sade distortion lu birsey olmamali bu durumda ne yapabilirim dugunlerde distortion li ton kullanacam sahne de clean yumusak guclu tonlar. Yardiminiz icin Teşekkürler

Son düzenleme:
O zaman clean ton destekli bir amfi simülatörü kullanabilirsiniz. Add ve Ms pozitron Sansamp gt2 klonu üretiyorlar sizin için uygun fiyatlı bir çözüm olacaktır, aynı zamanda kabin simülatörü de var içinde bu da sizin için doğru tonlama konusunda bol seçenek sunacaktır. Dip gürültüsü konusunda ise kaliteli ve doğru kablolama, doğru pedal sıralaması ve iyi bir mixer ve iyi bir tonmaister ile stabil bir tona ulaşırsınız diye tahmin ediyorum. Çok fazla sıkıntı çıkarsa (yüksek distortionlarda) Ms pozitron un noise gate i çok kullanışlı, koca setup ta ben de onu kullanıyorum, tavsiye ederim.

O zaman clean ton destekli bir amfi simülatörü kullanabilirsiniz. Add ve Ms pozitron Sansamp gt2 klonu üretiyorlar sizin için uygun fiyatlı bir çözüm olacaktır, aynı zamanda kabin simülatörü de var içinde bu da sizin için doğru tonlama konusunda bol seçenek sunacaktır. Dip gürültüsü konusunda ise kaliteli ve doğru kablolama, doğru pedal sıralaması ve iyi bir mixer ve iyi bir tonmaister ile stabil bir tona ulaşırsınız diye tahmin ediyorum. Çok fazla sıkıntı çıkarsa (yüksek distortionlarda) Ms pozitron un noise gate i çok kullanışlı, koca setup ta ben de onu kullanıyorum, tavsiye ederim.
Sansamp gt 2 hem kabin hem amfi sim görevi gorebiliyor dediniz yanlis anlamadiysam..bu yuzden extra bi kabin sim ine ihtiyaç duymamis olurum galiba bana uygun olan bu gt 2 gibi gorunuyor clean agirlikli kullanacagim ve ihtiyaca gore distortion ..sizide yoruyorum sorularimla son olarak gt 2 mi ses kalitesi olarak daha iyidir ms pozitronmu ms dende bi model ismi verebilirmisiniz..ve dizilim nasil olmalidir acaba gt 2 eg phase di box olmus okucak elimde cok saygilarimi sunarim tsk ederim

Gt2 Sansamp markasının bir ürünüdür ve Ms Pozitron ise Türkiye' de klon pedallar üretir, yani Sansamp ın pahalıya sattığı pedalı Ms ten daha ucuza temin edebilirsiniz. 2. el olarak forumda bolca vardır, dilerseniz yine bu forumdan kendilerine ulaşarak sıfır da alabilirsiniz. Düşük gainlerde Gt2 hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır, cleanda performansı ne kadar iyidir bilemem ancak yüksek gainlerde "gitar için" oldukça başarılı bir pedal ve evet doğru anlamışsınız hem amfi hem kabin hem de mikrofon(lama) simülasyonu içeriyor. Sıralama için ise bence enstrüman-sansamp-eq-efekt-dibox-mikser olarak girmeyi deneyin.

Gt2 Sansamp markasının bir ürünüdür ve Ms Pozitron ise Türkiye' de klon pedallar üretir, yani Sansamp ın pahalıya sattığı pedalı Ms ten daha ucuza temin edebilirsiniz. 2. el olarak forumda bolca vardır, dilerseniz yine bu forumdan kendilerine ulaşarak sıfır da alabilirsiniz. Düşük gainlerde Gt2 hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır, cleanda performansı ne kadar iyidir bilemem ancak yüksek gainlerde "gitar için" oldukça başarılı bir pedal ve evet doğru anlamışsınız hem amfi hem kabin hem de mikrofon(lama) simülasyonu içeriyor. Sıralama için ise bence enstrüman-sansamp-eq-efekt-dibox-mikser olarak girmeyi deneyin.
Yardimin icin cok tesekkur ederim

Ms gt-2 süperdir yalnız. Hele fiyatına göre düşününce şaka gibi. Maddi sebeplerden ötürü satmıştım, tekrar twin halini alacağım. Bunu H&K Tubeman kullanan biri olarak söylüyorum.

bu kayıttan clean ve lead tonları hakkında fikir edinebilirsiniz.

burada da drive ritm adına. kabin simulasyonu olarak da ms di-box kullandım

kesinlikle tavsiye ederim.

dip gürültüsünden bahsetmişsiniz. Onun hakkında şahsi düşüncem sizdeki elektro bağlamanın telleri topraklamaya bağlı değil sanırım. Yani elektro gitarlarda topraklama kablosu alt eşiğe bağlanır ve tellere değince cızırtıya sebep olan elektrik vücuda aktarılır. sanırım sizin sorun biraz buradan kaynaklı. Bu konuda tek yapmanız gereken alt eşiğin üstüne çok ince bir teneke parçası koyup ona bir kablo lehimledikten sonra o kabloyu resimdeki gibi potansa lehimleyin.
yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Şekil 2 - Mod öncesi durum.jpg

O konuyuda denedim hocam bu arada sizin mesajla birlikte sorunu nasıl cozdugumu anlatayim öncelikle teşekkür ederim
Anlattığınız islemi denedim hu kez de baglama oldugu icin elim tellerden kalkiyor kalkinca bangir bangir gurultu.
Anladim ki bu sazin baglantisinda sorun var bu birincisiydi ve oyleydi sonra sazin gouste çökme meydana gelmisti ikinci etken buydu, iyi bir ses alamamis olmamin nedenide premap ve cab sim kullanmmamis olmam
Di boxu da hafif hatali kullanmam
Bunlarin hepsini birlestirdim
Ve sazimdan igrendim sazim iyi cocuk aslinda bi agac parcasi
Yapan ustadan herseyi bildigini iddia eden
Dag adamlarindan igrendim hepinize saygilarimi sunarim cok tesekkurler

Rica ederiz, en ufak katkımız olduysa ne ala. Vaktinde sizin piyasanızda da çok bulundum ama emin olun sahnenin yanında duran ekipler arasında bir fark yok aynı adamlar bizim sahnelerin yanında da duruyorlar. Biz de sırf bu sebeplerden belki bu kadar araştırma peşindeyiz :) Bi' de kısmen biraz daha genciz ya da yaptığımız müzik doğası gereği de araştırmaya biraz açığız ondan da olabilir işin mutfağını ve gidişatını da merak ediyoruz biraz. Sizi de tebrik ederim buralara kadar gelip araştırdınız üşenmeden, sonucunu alana kadar da vazgeçmediniz.

Eddz evet aynen oyle bizim bu turkrock sitemize baya bi oldu uyeligim nadiren takilirdim ama uc aydan bu yana resmen formda yatip kalkiyorum diyebilirim :)
Çünkü gercekten ozellikle bana oyle geliyo sahsi dusuncem turkrock cok sosyal bi form benim gibi antisosyal ada iyi geliyor ..baglamamin aslinda gitar baglama oldugunu burada ogrendim .
Amfi kabin similasyonlarini burada ogrendim
Elektro baglamanin direk sisteme girilmeyecegini girilmesi icin gerekli sartlari burada ogrendim
Lambali amfi transitorlu amfi hybrid amfi cesitlerini
Pedallarin islevlerini burada ogrendim
Yani say say bitmez ama en onemlisi ogrendikce ogrenmenin guzel oldugunu
Burada ogrendim
Bir mal oldugumuda burada ogrendim aslinda :)))))
Neden simdiye kadar hic arastirmadim diye kendime kizdim çünkü ogrenmeye acik birisiyim
Ve artık bir gitar pedal Avcısı oldum hangi anlamda hoby anlaminda takaslar yapiyorum falan filan aletlerle kendime bi dunya kurdum hepsi formun sayesinde
Ve artik elektro baglamadan ziyade gitar basta olmak uzere buzuki ye merak saldim
Arkadaslar bu forumda sorularim hic yanitsiz kalmdi herzaman bir muhattap buldum ve usanmadan bikmadan cevaplamis olan tum arkadaslara da ayri ayri teşekkür ederim sahsen ben artik buraya aitim
Kendimi turkrock un oglu gibi hissediyorum form yetkililerine ayri ayri tesekkur ederim
Gitar calan insanlara acaip ilgim oldu onlari bile siniflandiriyorum artik
Klasik gitar calanlar ve elektro calanlar ve basist ler caldigi muzige gore her birinin bir yasam tarzi oldugunuda burada ogrendim
Ama gitar calan insanlarin o sac sakal sekil metal muzik korkutucu tipte gorenenler dahi ozunde cok temiz insanlar oldugunu ogrendim hepinize tesekkur ederim saygilar sevgiler rock la kalın :) daha ogeenecegim çooook is var

Ms gt-2 süperdir yalnız. Hele fiyatına göre düşününce şaka gibi. Maddi sebeplerden ötürü satmıştım, tekrar twin halini alacağım. Bunu H&K Tubeman kullanan biri olarak söylüyorum.

bu kayıttan clean ve lead tonları hakkında fikir edinebilirsiniz.

burada da drive ritm adına. kabin simulasyonu olarak da ms di-box kullandım

kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam bilegine saglik kayitlar on numara olmuş

Ama gitar calan insanlarin o sac sakal sekil metal muzik korkutucu tipte gorenenler dahi ozunde cok temiz insanlar oldugunu ogrendim hepinize tesekkur ederim saygilar sevgiler rock la kalın :) daha ogeenecegim çooook is var
Beyler yavaş yavaş maskeleri çıkartabiliriz. Bu da oldu, kedileri getirin. :vamp::vamp::vamp:

Rica ederiz ne demek, biz de hala bu işin amelesiyiz, sürekli öğrenmeye çalışan, birbiriyle didişip duran bi' kalabalığız burada sadece. Başka bi'şey değil. @forbidden_city kayıtları ben de çok beğendim, özellikle 2. çok dengeli geldi. Ben vaktinde 2 gt2 yi arka arkaya kullanıyordum kayıtlarda, birini diğeriyle boostlar bir şeyler yapmaya çalışırdım sonra bi' baktım Add, Ms falan 2lisini 3lüsünü yapıyor, şaşırmıştım.
Kayıtta davulları ve basları nasıl kaydettin? En önemlisi basları? Gitarda başka ne kullandın? Direkt gt2 den mi girdin yoksa kabin mi mikrofonladın (bu düşük ihtimal gibi geliyor panlara bakınca.)

Espiri saglamdi eddz :))) evet bende ikinci kayiti cok beğendim akisli bi parca olmasina ragmen bazi yerlerde mermi gibi basmis duyguyu.
Gt 2 konusunu mustafa pozitron abiye sordum bende dediki baglama icin gain pdunu indirse bile hafif camurlu gelecektir ses dedi sonra umudu kestim oysa ki shatki mod 3 e kitlenmistim yoksa .
Su an da sizlerde aldigim yogun destek beni amt ss serilerine surukledi en iyi sonucu onlardan alacam galiba bi dostta bluva 30 var onla ilgilebiyorum yavas yavas ne dersiniz ..

Geri