Analog Set Dizmek..

boss twin pedalların analog olmasının -en azından bildiğim pedalların, chorus delay ve overdrive olanlar- imkanı yok. bildiğim kadarıyla 10'u aşkın moda sahip bir analog pedal devresi için 5-6 analog pedala yakın bir alan gerekir ki bu da o twinlerin 3 katı falandır.

gogostar demiş ki:
manyetik_porecesi demiş ki:
...
TS-7 de var ama onlar Kore mi ne öyle bi yerde yapılıyo kötüler.
...
Nesi kötü? Sence tutarlı bir yorum yapmış mısın? Sendeki OD-3 nerede yapılmış? O da kötü olmasın? :evil:

Benim pedalımın da tayvanda yapıldığını biliyorum ama ts-7 ts-9 a ve benimkine kıyasla kötü bence. Bu sadece benim yorumum sinirlenip agresifleşmeye gerek yok. Arkadaş demolarını dinleyip kendi seçimini yapabilir.

gogostar demiş ki:
...
...
Nesi kötü? Sence tutarlı bir yorum yapmış mısın? Sendeki OD-3 nerede yapılmış? O da kötü olmasın? :evil:

Benim pedalımın da tayvanda yapıldığını biliyorum ama ts-7 ts-9 a ve benimkine kıyasla kötü bence. Bu sadece benim yorumum sinirlenip agresifleşmeye gerek yok. Arkadaş demolarını dinleyip kendi seçimini yapabilir.
Sorularıma cevap vermeni isterdim... Ben ne demek istediğimi yazayım...
1-Nesi kötü? Deseydin ki şu özelliği kötü, şunu söyle yapmak istemişler ama olmamış vs... Oysa sen Kore'de yapıldığı için kötü olduğunu yazmışsın, sadece bunu çıakrdım ben...
2-Sence tutarlı bir yorum yapmış mısın? Bence hayır. Arkadaş demoları dinleyip kendi seçimini yapabilir demişsin ama arkadaş demoları dinleyip pedalı beğense senin yorumunu okuyup Kore'de yapıldığı için kötü olduğunu düşünecek ve kafası karışacak... Bence o pedal Kore'de yapıldığı için kötü değildir!
3-Sendeki OD-3 nerde yapılmış? Güzel cevap...
4-O da kötü olmasın? Buna da cevap vermemişsin, çok da önemli değil...
:evil: Yine mi agresifleştim? :D

gogostar demiş ki:
gogostar demiş ki:
...
...

Sorularıma cevap vermeni isterdim... Ben ne demek istediğimi yazayım...
1-Nesi kötü? Deseydin ki şu özelliği kötü, şunu söyle yapmak istemişler ama olmamış vs... Oysa sen Kore'de yapıldığı için kötü olduğunu yazmışsın, sadece bunu çıakrdım ben...
2-Sence tutarlı bir yorum yapmış mısın? Bence hayır. Arkadaş demoları dinleyip kendi seçimini yapabilir demişsin ama arkadaş demoları dinleyip pedalı beğense senin yorumunu okuyup Kore'de yapıldığı için kötü olduğunu düşünecek ve kafası karışacak... Bence o pedal Kore'de yapıldığı için kötü değildir!
3-Sendeki OD-3 nerde yapılmış? Güzel cevap...
4-O da kötü olmasın? Buna da cevap vermemişsin, çok da önemli değil...
:evil: Yine mi agresifleştim? :D

Ha pardon o zaman hemen sorularına cevap vereyim...
1- Bence tonal yelpazesi yeteri kadar geniş değil ve single manyetikli gitarlarla yüksek volümde fazla karışık bi karaktere bürünüyor.
2- Anlatım bozukluğumdan dolayı özür dilerim Korede yapıldığı için kötü olduğunu söylemek istememiştim. Kötülüğünün nedenini de şimdi açıkladım.
3- Dediğim gibi. Tayvanda yapılmış.
4- O da sana göre kötü gelebilir ama bence kötü değil zevkime uyan bir karakteri var ve istediğim sesleri veriyor.
Burda senin pedalın kötü benimki iyi tartışmasına girmeye gerek yok bunlar benim şahsi düşüncelerim. Sen de od-3 ü beğenmeyip iğrenç bi pedal diyebilirsin saygı duyarım...

Tamamdır, OD-3 için yorum yapmadım, "Kore'dir: Kötüdür, Japon'dur: İyidir" buna değinmek için bahsettim. Şimdi saygı duydum yorumuna... Tekrar tartışalım:
Bence TS-9 ve demolardan dinlediğim kadarıyla TS-808 tonal karakter olarak çok geniş değil. Sadece kendi tonları ve hatta booster olmalarıyla ünlenmiş pedallar. TS-7 ise mod seçeneği sunarak ton çeşitliliği anlamında bu ikisini solluyor.
İlk mesaja yazdığın şey single manyetikle de alakalı gibi duruyor... Neyse...

Demolarının yerine gerçeklerini dinlersen hak verceksin bana. 808 e değinmedim onun "efsane" olayından dolayı söyledim ama TS-9 un da mod seçenekli olanı var çok beğenmiştim denediğimde. TS-7 yi solluyor bence. İlk mesajda yazdığım şey single manyetikle alakalı olsa bile olmaması gereken bir durum gibi geldi bana. Yanılıyor da olabilirim.

merhaba arkadaşlar sanırım ben de analog set up olayına gireceğim ama şu an için sadece bir gitarım var (cort z44).genelde ritm çalacağım heavy,thrash v.s. sizce ne yapmalıyım öncelikle amfi mi alsam.bir tanıdığım bana boss metal zone u önerdi bir de bir sansamp amfi simülatörü (Gt2 idi sanırım) önerdi.sizin tavsiyeleriniz nedir? sansamp in bir de TRI-AC diye bi pedalına baktım bunlarla ilgili de bana yardımcı olursanız sevinirim.gidip metal zone u almayı düşünüyorum sonra para biriktirip amfi veya sansamplerden birini almak var aklımda ama sizin önerilerinizi de dikkate alacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.fazla efektle falan uğraşmıyorum orta seviye bi clean ve iyi bi distortion işimi görür ancak analog sistemlerle ilgili hiç bir bilgim yok yardımlarınız için şimdiden tekrar teşekkürler...

bısey sorcam bende ce-5 var ama herkez ch-1 tavsıye edıyo bıde dıkkat ettım cogu kısı ch-1 kullanıyo ben ch-1 ı denemedım ce-5 ı begendım forumda ılan verıp aldım memnun da kaldım ama sımdı ıcıme kurt dustu acaba ch-1 ı denemeyerek hata mı ettım=)bırısı bu ıkı pedal arasındakı farkı yazabılır mı?bıde ıkıncı bı soru ce-5 dekı b cıkısı(a mono olanı)ndan cıkınca pedal devre dısı kalıyo pekı tahmınım steryo olan b cıkısı nerde kullanılıyo?

bahoo74 demiş ki:
bısey sorcam bende ce-5 var ama herkez ch-1 tavsıye edıyo bıde dıkkat ettım cogu kısı ch-1 kullanıyo ben ch-1 ı denemedım ce-5 ı begendım forumda ılan verıp aldım memnun da kaldım ama sımdı ıcıme kurt dustu acaba ch-1 ı denemeyerek hata mı ettım=)bırısı bu ıkı pedal arasındakı farkı yazabılır mı?bıde ıkıncı bı soru ce-5 dekı b cıkısı(a mono olanı)ndan cıkınca pedal devre dısı kalıyo pekı tahmınım steryo olan b cıkısı nerde kullanılıyo?

CH-1 ve CE-5 için şöyle diyim, karakter sahibi olmak ve olmamak :) CH-1'in temel özelliği daha geniş frekans aralığına sahip olmasıdır. Bu yüzden daha orjinal, derinlikli, doğal bir ton yaratır. CE-5 ise işini adam gibi yapan ancak ton karakteri olmayan bir pedaldır. CE-5, efekt yaratmak için yapılmış gibi. Farklı chorus efektleri yaratır. Üzerindeki ayarlar ile phase tarzı sesler de elde edilebilir. CE-5 kullanmıştım, hatırladığım kadarıyla a ve b'yi birlikte kullanırken, pedalı aktif hale getirince a'dan chorus efekti olmayan ses, b'den ise chorus efektine sahip ses çıkıyordu. Temel bir setup ile bu özelliği kullanmak mümkün değil.

gogostar demiş ki:
Tamamdır, OD-3 için yorum yapmadım, "Kore'dir: Kötüdür, Japon'dur: İyidir" buna değinmek için bahsettim. Şimdi saygı duydum yorumuna... Tekrar tartışalım:
Bence TS-9 ve demolardan dinlediğim kadarıyla TS-808 tonal karakter olarak çok geniş değil. Sadece kendi tonları ve hatta booster olmalarıyla ünlenmiş pedallar. TS-7 ise mod seçeneği sunarak ton çeşitliliği anlamında bu ikisini solluyor.
İlk mesaja yazdığın şey single manyetikle de alakalı gibi duruyor... Neyse...

OD-3 üzerine birşey yazayım :)
OD-3, boss pedalları içinde bence ayrı yere sahip bir pedal. TS-9'a rakip olabilecek nitelikte tona sahip. Ayrıca ts-9'dan farklı olarak tranzistörlü amfilerde de çok başarılı. Dolgun, parlak tonlar yaratan bu alette çok iyi sustain de var. Sololarda çok canlı tonlar yaratıyor. Pedal Tayvan üretimi. Ben dayanamayıp bir tane aldım, tavsiye ederim :)

selamlar, ben istediklerimi tamamlayamadım ama şimdiden kasıldım ya. eq, chorus, dd-6, wd-7, whammy ve morley clw aldım. tremolo, micro syntesizer ve drive alcam ama bütçe çöktü valla. sadece whammy dağıtıyo ortalığı. bişey daha iki wah kulansam ne olur?

Abisi ben boss me 50 aldım ama beni tatminetmedi.Ben Iron maiden tonları arıyorum çünkü hep ıron çalıyorum.Analoga geçççcem şimdi işte.bana tiz ses lazım canlı ve parazitsis tek telde solo atarken cıvıklaşmayan.
boss u satıp analog kurcam.çok pahalı olmamakla 350 dolarlık bi önermeler biliyorsanız yazın plz.

abi herkes burda boss demiş bana sorsanız boss çok az koyarım sadece delay için belki boss alırdım ama el yapımı pedallar deneyebilirsiniz bazen çok güzel şeyler çıkabiliyor türk yapımı olanlar hele daha da ucuz ama voodoo lab sparkle drive denedim we hayran kaldım bana biri setup kurdursa bi tane blues junior amfi alırım we altına hacim olsun die bi tane fender kabin alırdım pedal olarak dd3 delay(dier markalar daha pahalı die) mxr jimi hemdrix fuzz (piyasada nadiren war) yada zakk wylde od dahada param var derseniz tabii ki voodoo lab sparkle od , cry baby 535q yada classic wah kullanırdım bu arada bad horsie1 ton olarak güzel ama driveler açık bentlerle solo koparırken sesin kaybolmasına neden oluo diğerlerindede oluo ama bu kadar değil bide bazen chorus gerekli olabiliyo ama her zaman değil eğer blues junior kullanıyorsanız çok gerek yok bence ne kadar ii amfiniz warsa o kadar pedaldan kurtulursunuz ve lambalı amfi herkese şart

eğer yanınızda cihazları taşımak için 3 tane sağlam arkadaşınız varsa ve bunlar taşıma karşılığında hiç bişi söylemiyorlarsa(küfür vs.. ) analgo setup dizmeni tavsiye ederim. :LOL: :LOL: Analog setupta en mantıklısı en az pedalla en güzel soundu alabilmeye çalışmak sanırım.Toptan almak yerine teker teker alıp ihtiyacına göre hazırlamak en güzeli,en son olarak efekt olarak kullanacağın cihazlar çok opsiyonlu mesela phaser+tremolo+cart+curt şeklinde birlikte olanlar var onlardan alırsan daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.saygılar..

Geri