Analog Set Dizmek..

captainblues demiş ki:
moog diye bir gitar pedalı var, 350 USD fiyat tavsiye ediliyor sitesinde çok enteresan sesler veriyor. Bugün radyoda bir whitestraps şarkısı dinledim icky 'li birşeydi galiba şarkı adı, sanırım orada da kullanmışlar bu pedalı.

Son 2-3 ayda alet edevata o kadar para verdim ki, bunuda bulup alsam hanım vurur valla :D
abi aynı sorun bendede var gt8 aldığımda 1 hafta çıkaramadım kutudan ,gizli gizli çaldım.annemede çeyizlik dvd aldım dedim :D

merhaba .bu başlıkta sorum acevap bulabileceğimi düşünüyorum. amf,m yok ve analog set dizeceğim. yazacaklarımın dizilişi ve uyumu nasıl olur?tavsiyelerinizide bekliyorum.

gt2 > ts9 > ch1 > ge7 > Wah

bu set up nasıl olur gerekli pedallar var mı? yada gereksiz olan?iyi bir overdrive tonu ve distortion tonu istiyorum.teşekkürler..

MIMH demiş ki:
merhaba .bu başlıkta sorum acevap bulabileceğimi düşünüyorum. amf,m yok ve analog set dizeceğim. yazacaklarımın dizilişi ve uyumu nasıl olur?tavsiyelerinizide bekliyorum.

gt2 > ts9 > ch1 > ge7 > Wah

bu set up nasıl olur gerekli pedallar var mı? yada gereksiz olan?iyi bir overdrive tonu ve distortion tonu istiyorum.teşekkürler..

soruma cevap verecek birileri yok mu???

ya ben aradım araştırdım ama gözüme çarpmadı.Bi sorum olacak:
şimdi ben analog dizmek istiyorm ama mesala bi şarkı da 2 tane ton kullanıcam biri misal veriyorm delaylı bi clean ton-diğeri de distortion ve flanger i açmam gerekiyo mesela-bu ikisi arasında da boşluk vermiycem-böyle bi geçiş analogda nasıl yapılıyor biri bana anlatabilir mi??

uurcan demiş ki:
şimdi ben analog dizmek istiyorm ama mesala bi şarkı da 2 tane ton kullanıcam biri misal veriyorm delaylı bi clean ton-diğeri de distortion ve flanger i açmam gerekiyo mesela-bu ikisi arasında da boşluk vermiycem-böyle bi geçiş analogda nasıl yapılıyor biri bana anlatabilir mi??

canavar bi sus verecen şarkıya (doğaç hesabı)o arada kimse görmeden basacan allah ne verdiyse flanger chorus phase :D hem şekil yapmış olucan böylece line selectore para vermeyeceksin :D

halilpazarlama demiş ki:
uurcan demiş ki:

canavar bi sus verecen şarkıya (doğaç hesabı)o arada kimse görmeden basacan allah ne verdiyse flanger chorus phase :D hem şekil yapmış olucan böylece line selectore para vermeyeceksin :D

Cidden çok güldüm ya :D , helal abicim çok güzel açıklama :D

hacı abiler bana bi yardım edin..slashın tonunu nasıl yakalarım yada yaklaşırım elimdeki aletler ekipman yani ;

fender deluxe strat (USA)
marshall valvestate 65W amfi (ingiliz)
MXR double shot dist. m-151(pedal)
boss GE-7 eq
cry baby WAh 535q
boss dd-6 delay

ekipman bu kadar bunları nasıl dizip ayarlarını nasıl yapmam lazım lütfen bi yardım..

Şu an ki pedal dizilimim:

Gitar>Bad Horsie>MT2>Triac>Behringer eq>Amfi (fx returnden)

sd1 imi kullanmıyorum.

Bu setup'a nasıl bir eklenti yapmam lazım sizce, daha çok slash ve gilmour tonu için.Biraz yuvarlak bir ton istiyorum (o ne demekse), tizleri ölü olmayan ama cırtlamayan da.Mesela Comortably Numb şarkısına benzer bir ton.Bir türlü yakalayamıyorum tarif etmek istediğim tonu.SD1 ve OS2 ile de uğraştım baya, triac ile birlikte.Yapamadım.Yardım edebilirseniz sevinirim.

Bu arada gitar full maun (warlock) ve bill lawrance L500 manyetik (dimebag darrell) takılı onun etkisi de var mıdır bu işte.Manyetiği çok sevdiğim için değiştirmek istemiyorum.Neck için önerebileceğiniz bir single yada mini humbucker varsa yazarsanız sevinirim.

Eldrun demiş ki:
Şu an ki pedal dizilimim:

Gitar>Bad Horsie>MT2>Triac>Behringer eq>Amfi (fx returnden)

sd1 imi kullanmıyorum.

Bu setup'a nasıl bir eklenti yapmam lazım sizce, daha çok slash ve gilmour tonu için.Biraz yuvarlak bir ton istiyorum (o ne demekse), tizleri ölü olmayan ama cırtlamayan da.Mesela Comortably Numb şarkısına benzer bir ton.Bir türlü yakalayamıyorum tarif etmek istediğim tonu.SD1 ve OS2 ile de uğraştım baya, triac ile birlikte.Yapamadım.Yardım edebilirseniz sevinirim.

Bu arada gitar full maun (warlock) ve bill lawrance L500 manyetik (dimebag darrell) takılı onun etkisi de var mıdır bu işte.Manyetiği çok sevdiğim için değiştirmek istemiyorum.Neck için önerebileceğiniz bir single yada mini humbucker varsa yazarsanız sevinirim.

Gerçi biliyorsundur ama yinede söyliyim com.numb da gilmour strat kullanıyor.o tonun en buyuk etkenı -en azından single manyetikli bi gitar kullanıyo olması - bu olsa gerek..

birde http://www.gilmourish.com/?page_id=35 belki yardımcı olur

Geri