Analog Set Dizmek..

bende analog kuruyorum prosesürümü sattım

geçen gün bad monkey aldım digitech dist olarakta ds-2 yada marshal düşünüyorum marşlınkiler ömürlük oluyor

bide kafamda anfi smilatörü oluştu belki tech21 sans amp alabirim kafamda oluşturduğum set up

1-boss cs1
2-marshal yada ds2(1 de oalbilr)
3-sans amp smilatör
4-morley horsie 2
5- eqo

tabi zmanla değişebilr

Nabruk23 demiş ki:

geçen gün bad monkey aldım digitech dist olarakta ds-2 yada marshal düşünüyorum marşlınkiler ömürlük oluyor

bide kafamda anfi smilatörü oluştu belki tech21 sans amp alabirim kafamda oluşturduğum set up

1-boss cs1
3-sans amp smilatör
4-morley horsie 2
5- eqo

tabi zmanla değişebilr

Abi o nasıl bi Türkçe ya?Az özenerek yazalım lütfen....

The_Scorpions demiş ki:
Nabruk23 demiş ki:

1-boss cs1
3-sans amp smilatör
4-morley horsie 2
5- eqo

tabi zmanla değişebilr

Abi o nasıl bi Türkçe ya?Az özenerek yazalım lütfen....

Arkadaş az özenmiş zaten :p şaka bi yana bence o kadar kötü bir dil kullanmamış. Uyarmayı gerektirecek bir şey yok bence.

yok kusra bakmayın uzun zamandır formlarda deyilim hatalarım için kusra bakmayın

ağlet lerin kısaltmasını kulllandım :)

yardımcu olsanız ben hatarımı düzeltirim sizde cevap larınızla bana ekipmanda yardımcı olsanız minnettar kalırım

Peki ben başlayayım yardımc[ı] olmaya :D

kusra ----> kusura
deyil ----> değil
ağlet ----> alet
yardımcu ----> yardımcı

Bunlar yazarken aceleden ve dikkatsizlikten kaynaklanan hatalar .Hepimiz yapabiliriz. 1-2 kez tekrar okumakta fayda var göndermeden önce..

Ben hızlı yazımdan falan kaynaklandığını düşünmüyorum. Ağlet yazmış, imzasına çağresiz yazmış, deyil , yanlız vs.. Baştan aşağı dökülüyor tüm yazısı!

Ne biçim Türkçe kullanıyorsunuz anlayamıyorum. Tamam kimseninki mükemmel değil elbette; ama bu ne böyle?

bağır dili, böyle insanın bağrından çıkan seslerin yazıya dökümü falan?

analog dizmek demişken, drive konusunda:

gitar > ts-808 > sd-1 > (amfi yerine) j-station; sonuç :eek: 8)

Yani şimdi ben ne desem kendi zevkime göre olcak. Sen ne tarz çalıyorsun, hangi gitarın var, amfin var mı bunları söyle. Son zamanlarda canım bir RAT duecetone istiyor güzel pedal istersen bir bak.

bide haklısınız yazım hatalarında ama sadece yazı da yanlışım var konuşma dilimde özen gösteriyorm hepinizden özür dilerim

hızlı yazımdan kaynaklanıyor

şuan elimde cort x2 var. kış a doğru strat almayı düşünüyorum
genelde alternatif yapıyorum.kurban ın ton larını yakalamak istiyorum ilk ve son albüm deki tonlar özellikle.

bunun için over driver-distortion-comprasör-delay-da yeterlimi?

Nabruk23 demiş ki:
şuan elimde cort x2 var. kış a doğru strat almayı düşünüyorum
genelde alternatif yapıyorum.kurban ın ton larını yakalamak istiyorum ilk ve son albüm deki tonlar özellikle.

bunun için over driver-distortion-comprasör-delay-da yeterlimi?
yeterde artar bile sadece hangi pedalları seçeceksin onlar önemli.comp ve delay herhangi birtanede olur ama drive pedalı önemli.birde eq almanı öneririm çünkü kendi tonunu yaratma olayında sonuçlandırıcı pedal konumunda :)

4. sayfada yazmıştım...2 gün önce bi roland cube 15 w aldım birde ehx metal muff pedalım var...trash ve heavy çalıyorum...bundan sonra bu sisteme uygun hangi pedalları almam doğru olur?Özellikle metal muff la hangi efekt türlerini kullanmalıyım?

merhaba arkadaşlar. elimdeki korg ax1500 ü satıyorum. bunun yerine analog set düşünüyorum. tarz alternatif.bana önerebileceğiniz distortion, overdrive ve delay pedalları hangileri? şu an amfi olmadığını düşünerek bu pedalların yanına ne gerekir? eğer amfi alırsam ne eklemem iyi olur? şimdiden teşekkürler... ;)

nightbird demiş ki:
merhaba arkadaşlar. elimdeki korg ax1500 ü satıyorum. bunun yerine analog set düşünüyorum. tarz alternatif.bana önerebileceğiniz distortion, overdrive ve delay pedalları hangileri? şu an amfi olmadığını düşünerek bu pedalların yanına ne gerekir? eğer amfi alırsam ne eklemem iyi olur? şimdiden teşekkürler... ;)

Alternatif çalacaklar için drive olarak "Radial ToneBone Hot British" şiddetle öneririm.Adından da anlaşılacağı gibi tüplü bir pedal ve çok sıcak tonları var.(mavi sakal gitaristi 'Taylan Dedeoğlu'nun kullandığı drivelardan birisidir)
yalnız Türkiye'de sıfırı bulunur mu bilmem..

tbonelabeledhobrit.jpg

moog diye bir gitar pedalı var, 350 USD fiyat tavsiye ediliyor sitesinde çok enteresan sesler veriyor. Bugün radyoda bir whitestraps şarkısı dinledim icky 'li birşeydi galiba şarkı adı, sanırım orada da kullanmışlar bu pedalı.

Son 2-3 ayda alet edevata o kadar para verdim ki, bunuda bulup alsam hanım vurur valla :D

Geri