Yaran Ilanlar

böyle yapan arkadaşlar var. ben takas teklifi gelince enayi gibi düşürüyorum genelde :D 2250 den 2500 e çıkarsa anlardım ama 3000 nedir. sinirlendim akşam akşam. gitar da bir tatlı...

Bir başka model de var ki satma konusunda karar verememiş oluyor. Bir türlü gitardan ayrılamıyor. Ben çok şükür kararsız satıcılara denk gelmedim. Bazen ilandaki yazısından karakteri anlaşılıyor aslında. Forumda birinin imzasında vardı takas zordur minvalinde bir kamyon arkası yazısı. Öyle hakkaten.

Takas fiyati ile nakit satis fiyati arasinda fark olmasi mantikli bana gore.Sizden alacagi gitari ne kadar sure de ne kadara satabilecek eger satabilirse o da.Piyasa malum.Hic aklinda olmayan bir gitar teklif ediyosunuz birisine.O da guard almak zorunda.750 TL fark cok abarti degil eger gitar iyiyse gercekten.

Banada bu olay çok antipatik geliyor, sırf bu yüzden alacağım varsa bile almadığım ekipmanlar var ama iki adım geri atıp bakınca, belirlediğin fiyat üzerinden nakit alımda indirim yapmak ile takas fiyatının aynı oranda fazla olması arasında pratikte bi fark yok aslında...

Örnek veriyorum ben ilan açtım. İlana "Temiz Fender Strat Fiyatı 4000 TL'dir. Nakit almayı düşünenler arayın konuşalım arayı buluruz" yazdım. Biri almaya kalkarsa nakitte 3800'e iniyorum. Takas teklifi gelirsede fiyatı indirmiyorum haliyle... Bu tip bir satış şekli ile ilana "Fiyatı 3800TL'dir. Pazarlık kesinlikle yoktur. Takas fiyatı 4000 TL'dir." yazmak dediğim gibi pratikte aynı şey...

Öte yanden elindeki ekipmanı piyasa fiyatından dahi pahalıya sattığı halde, ilana pazarlık için aramayın yazıp bide takas fiyatı şu kadardır diye elindekinin fiyatını şişim şişim şişirip takasta teklif edilen ekipmanının fiyatı gömüyorsa, o iş "bence" şark kurnazlığına girer. En azından ben böyle bakarım. Bu ekipman bütçem dahilinde olup, o ekipmana o fiyatı vermeyi uygun bulsam bile, satıcıya gıcık olduğum için para verip almam. Niye bu fiyata satıyorsun? Niye pazarlık yapmıyorsun? Niye takas fiyatını şişiriyorsun? falan demem tabiki. Sadece kendi açımdan o satıcı ile alışveriş yapmayı tercih etmem, ki bu benim en doğal hakkımdır.

Satıcılar istedikleri kadar Türkiyede tek, şunla bunla karıştırmayın triplerine girerse girsin, hiç bir ekipman bulunmaz hint kumaşı değil. Dediğim gibi sırf bu yüzden alacağım olduğu halde almadığım, daha sonra çok daha uygun fiyata ankarada düzgün bir müzisyen arkadaştan bulup aldığım bir road worn tele de olmuştur.

Son düzenleme:
Görseller ürün hakkında yeterince bilgi veriyor.

Dosyalar

• asdasdasd.png
    asdasdasd.png
    515.7 KB · Gösterim: 647
Görseller ürün hakkında yeterince bilgi veriyor.
Ya benim gözüme batan nokta şu oldu. Belki "hadi sen de ihtiyar." diyeceksiniz ama, ulan yakışıklı olursun, tamam, veya bunları yapınca yakışıklı oluyorsundur onu da anlarım ama (töbe haşa Allah'ın gücüne gitmesin) tuvalet taşı gibi tipin var, böyle garip bir saç, blues brothers güneş gözlüğü, garip garip pozlar nedir ya?? Nerden geliyo kardeşim bu özgüven?? Yemin ediyorum bende bu boş özgüvenin onda biri olsa şimdi çok farklı yerlerdeydim. Yeni nesil çok garip... :cautious:

Arkadaş sanatçı karakteri, yüzsüz teklife kırıcı olmak falan filan döşemiş de sattığı manyetigin Epi custom pro değil Epiphone classic manyetiği olduğunu biliyor mu acaba?

Dosyalar

• SmartSelect_20180814-162200_sahibindencom.jpg
    SmartSelect_20180814-162200_sahibindencom.jpg
    669 KB · Gösterim: 547
  • SmartSelect_20180814-162531_sahibindencom.jpg
    SmartSelect_20180814-162531_sahibindencom.jpg
    335.3 KB · Gösterim: 375
Fender Squier Stratocaster 1994 Kore

Fender tarafından squier markasıyla 1994 kore yapımı gitardır.Gitar tam 25 yıllık.Benim için çok değerli fakat nakite sıkıştığım için satıyorum.Şu an satılan çin malı strat affinitylere standardlara bulletlara vibelara para verip kazıklanmayın onlar tek parça gövdeye sahip bile değilken bu koreler tek parça govdedir sustainleri sesleri tonları kıyaslanamaz bile günümüz meksika stratlarından bir farkı yoktur bilen bilir bu seriyi Seri numarası dahi her şeyi korundu.Çok temiz kullanıldı 25 yıl sebebiyle guzel gorunen reliclere sahip.Sahnede ve evde kullanıldı.Hiç bir sıkıntısı yok. Aynı şarap gibi yıllandıkça sesi daha da güzel oldu.Ağacı oturmuş çok güzel, çalımı rahat tonları çoğu kişiyi şaşırtmış bir gitar.Bakımları düzenli olarak rıfat ustada yaptırıldı.Telleri yeni değiştirildi.Internette eski squier korean ları ararsanız görebilirsiniz.Cn4 serisi diye ararsanız 94 yapımi olduğunu da teyit edebilirsiniz.Gitarın üzerindeki her şeyi orijinaldir.Fotoğraflarda tremolo kolu takılı değil fakat o bile orjinal bir şekilde korunmustur yanında verilecektir.Hiç bir kısmında degişim yapılmamıştır.Gerçek bir şekilde yıllanmış çeyrek asırlık sorunsuz bir gitar.Elinize aldığınızda ağırlığından hissedebilirsiniz.Profesyonel kayıtlarda da kullandım.Sıradaki sahibine şimdiden hayırlı olsun.En uygun fiyata en kaliteli antika değerindeki bu strat gitara sahip olun aslında sadece 25 yıllık olması da yeterli fakat her yönüyle harika bir gitar boşuna çin malı gitarlarla kandırılmayın.Sesini tonunu merak edenler whatsapptan ya da buradan yazabilir video ve ses atarım.Istanbul içi deneyerek teslim alınabilir.Takas+nakit de olabilir teklifler degerlendirilir

Fender Squier Stratocaster 1994 Kore

Fender tarafından squier markasıyla 1994 kore yapımı gitardır.Gitar tam 25 yıllık.Benim için çok değerli fakat nakite sıkıştığım için satıyorum.Şu an satılan çin malı strat affinitylere standardlara bulletlara vibelara para verip kazıklanmayın onlar tek parça gövdeye sahip bile değilken bu koreler tek parça govdedir sustainleri sesleri tonları kıyaslanamaz bile günümüz meksika stratlarından bir farkı yoktur bilen bilir bu seriyi Seri numarası dahi her şeyi korundu.Çok temiz kullanıldı 25 yıl sebebiyle guzel gorunen reliclere sahip.Sahnede ve evde kullanıldı.Hiç bir sıkıntısı yok. Aynı şarap gibi yıllandıkça sesi daha da güzel oldu.Ağacı oturmuş çok güzel, çalımı rahat tonları çoğu kişiyi şaşırtmış bir gitar.Bakımları düzenli olarak rıfat ustada yaptırıldı.Telleri yeni değiştirildi.Internette eski squier korean ları ararsanız görebilirsiniz.Cn4 serisi diye ararsanız 94 yapımi olduğunu da teyit edebilirsiniz.Gitarın üzerindeki her şeyi orijinaldir.Fotoğraflarda tremolo kolu takılı değil fakat o bile orjinal bir şekilde korunmustur yanında verilecektir.Hiç bir kısmında degişim yapılmamıştır.Gerçek bir şekilde yıllanmış çeyrek asırlık sorunsuz bir gitar.Elinize aldığınızda ağırlığından hissedebilirsiniz.Profesyonel kayıtlarda da kullandım.Sıradaki sahibine şimdiden hayırlı olsun.En uygun fiyata en kaliteli antika değerindeki bu strat gitara sahip olun aslında sadece 25 yıllık olması da yeterli fakat her yönüyle harika bir gitar boşuna çin malı gitarlarla kandırılmayın.Sesini tonunu merak edenler whatsapptan ya da buradan yazabilir video ve ses atarım.Istanbul içi deneyerek teslim alınabilir.Takas+nakit de olabilir teklifler degerlendirilir

25 yıllık antika plywood gövdeli Squier.

Geri