Yaran Ilanlar

"Hatta elimdeki custom shop 52 reissue tele ile bunun arasında kaldım uzun süre. sahnede çalıyor olsam bunu tutardım açıkçası."
Bu bence normal sayılabilecek bir şey. Benim de elimden epey gitar geçti. Yani bir R9 ile LP standard arasında kaldığımı bilirim. Veya elimde halen epey iyi bir butik üreticinin hakikaten çok iyi bir stratı olmasına rağmen hala üç sene önce sattığım meksika stratımı özlerim. Yani bu ilan sahibi de sonuçta custom shop telesini bu triple tele (ki triple teleler candır, bende de var) fiyatına satmayacağı için bana garip bir ifade gibi gelmedi. Bir de tabii sahnede strat quack'i bundan alırsın da CS'dan zor.

Bir de bu vesileyle ve elbette bunların subjektif fikirler olduğunun altını çizerek uzaktan alakalı bir konudan bahsedeyim. Özellikle bolt on tele, strat tipi gitarlarda öyle 3-4 bin dolarlar bence çok saçma rakamlar. İyi bir meksika strat veya telenin size veremeyeceği hiçbir şey yok diye düşünüyorum. Bu kafaya gelene kadar o kadar para harcamayaydım iyiydi...

"Hatta elimdeki custom shop 52 reissue tele ile bunun arasında kaldım uzun süre. sahnede çalıyor olsam bunu tutardım açıkçası."
Aa meşhur olmuşum. İlan benim, bu foruma kaç senedir üyeyim bilmiyorum, daha önce hiç yazmamıştım galiba. Kısmet buguneymiş. Google'da tamamen şans eseri denk gelip görmesem haberim olmayacak. Neyse, arkadaşlar oluyor ya hu böyle şeyler. Gitarlarımızı fiyatına göre sevmiyoruz. Nocaster'ımı çok seviyorum ama sahnede o ilandaki triple tele daha kullanışlı ben nabayım?

Yahu zaten sahnede 3 single ihtiyacı duyan başka bir şeyle kıyaslamaz. Atıyorum Metallica'da James'ın eline reissue olmayan 52 tele, bi de endonezya üretimi cort z serisinden emg'li gitar ver, ona göre de cort kullanışlı olur. Kastınız buysa zaten elma armut meselesi olur. Dediğim gibi 3 single tele isteyen zaten kıyasa gerek duymaz 52 reissue ile.

Onun dışında kalite ve işçilik olarak kıyaslamak da zaten saçma. 700-800 dolarlık gitar, 4000 dolarlık cs bir gitardan iyi olamaz. Zorlayarak ters plasebo yapmaya gerek yok.

Gitar sevgisi ise ayrı bi şey. Fiyata göre kıyaslanamaz tabi.

Elimde 4 tane tele var. Biri nocaster, biri triple, biri thinline, biri de humbucker'lı. Fazlasını satıyorum. Daha da fazla satabilirim. Evet, şu an sahne alıyor olsam ve aynı derecede gitar azaltmaya kafayı kırmış olsam, nocaster'ı satabilirdim çünkü triple teleden çok benzer (aynı?) tonları alıyorum. Üstüne istersem strat tonlarına yakınsayan tonlar alabiliyorum. Nocaster'ımı tercih etmemin sebebi boyasından tutun vidasına kadar replika olması. Obje olarak hoşuma gidiyor. Yoksa herhangi bir telemi çalarken ama 'nocaster daha iyi' diye düşündüğümü hatırlamıyorum. Deneyerek ve severek almışım, kendime göre ayarlamışım; çıkan ses de ancak benim çalabildiğim kadar iyi. Kalite ve işçilik olarak nocaster daha iyidir herhalde de bu ne demek? 30 senedir çalarken bozulan bir gitarım olmadı daha önce. Zamanla sapı çarpılan oldu ama o da öyle ucuz bir gitar sayılmazdı.

Ters plasebo ne hiçbir fikrim yok. İtiraf edeyim google'da aradım bir şeyler çıktı ama okuyacak zamanım ve takatim yok.

Neyse, gitar bence güzel. 3 adet gayet hoş CS tasarımı nocaster pickup var üstünde. Fiyatına baktım, uygun duruyor (gelen mesajlar da bu yönde). Kimseye ayıplı mal satmıyorum, gitarın üstündeki tek ve minicik çiziği bile fotoğraf olarak koymuşum. Soru soranın sorusunu yanıtlıyorum, denemek isteyene denetiyorum. Daha ne ki? Beğenen biri çıkarsa satılır, çıkmazsa satılmaz zaten.

Neticede ben sizin itirazınızı veya düz bir ilanda neyi komik bulduğunuzu gerçekten anlamadım. İnternetin bir köşesinde gayet sıradan satılık ilanları ilgili böyle yorumlar yapılıyor olması da bana baya garip geldi. Bu mesajımla birlikte ben gidiyorum, hem bu mesajlaşma gerçeküstü geldi hem de gitar satmak gibi çok basit bir eylemin böyle izleniyor olması biraz rahatsız etti.

Elimde 4 tane tele var. Biri nocaster, biri triple, biri thinline, biri de humbucker'lı. Fazlasını satıyorum. Daha da fazla satabilirim. Evet, şu an sahne alıyor olsam ve aynı derecede gitar azaltmaya kafayı kırmış olsam, nocaster'ı satabilirdim çünkü triple teleden çok benzer (aynı?) tonları alıyorum. Üstüne istersem strat tonlarına yakınsayan tonlar alabiliyorum. Nocaster'ımı tercih etmemin sebebi boyasından tutun vidasına kadar replika olması. Obje olarak hoşuma gidiyor. Yoksa herhangi bir telemi çalarken ama 'nocaster daha iyi' diye düşündüğümü hatırlamıyorum. Deneyerek ve severek almışım, kendime göre ayarlamışım; çıkan ses de ancak benim çalabildiğim kadar iyi. Kalite ve işçilik olarak nocaster daha iyidir herhalde de bu ne demek? 30 senedir çalarken bozulan bir gitarım olmadı daha önce. Zamanla sapı çarpılan oldu ama o da öyle ucuz bir gitar sayılmazdı.

Ters plasebo ne hiçbir fikrim yok. İtiraf edeyim google'da aradım bir şeyler çıktı ama okuyacak zamanım ve takatim yok.

Neyse, gitar bence güzel. 3 adet gayet hoş CS tasarımı nocaster pickup var üstünde. Fiyatına baktım, uygun duruyor (gelen mesajlar da bu yönde). Kimseye ayıplı mal satmıyorum, gitarın üstündeki tek ve minicik çiziği bile fotoğraf olarak koymuşum. Soru soranın sorusunu yanıtlıyorum, denemek isteyene denetiyorum. Daha ne ki? Beğenen biri çıkarsa satılır, çıkmazsa satılmaz zaten.

Neticede ben sizin itirazınızı veya düz bir ilanda neyi komik bulduğunuzu gerçekten anlamadım. İnternetin bir köşesinde gayet sıradan satılık ilanları ilgili böyle yorumlar yapılıyor olması da bana baya garip geldi. Bu mesajımla birlikte ben gidiyorum, hem bu mesajlaşma gerçeküstü geldi hem de gitar satmak gibi çok basit bir eylemin böyle izleniyor olması biraz rahatsız etti.
Bu başlık içerik vs anlamında komik bulunan ilanlardan oluşuyor, alınacak gücenecek bir durum yok yani, sahte veya abartılı ilanlar başlığı değil ilanınızın paylaşıldığı başlık.

Paylaşan arkadaş kısaca yazdığınız açıklamayı komik bulmuş ve diğer forum üyeleriyle paylaşmış. Bence de komik bir açıklama olmuş, CS bir fender ile karşılaştırıp şöyle olsa böyle olsa bunu tercih ederdim demişsiniz, Gereksiz bir övgü olmuş gitara, satış polikitası olarak algılanmış haklı olarak.

Basit bir satış neden bu kadar kurcalanıyor demişsiniz, basit bir şekilde gitar şu marka, şu model, değişeni yok fiyat şu gibi bir ilan açıklaması olsaydı paylaşan kişi de komik bulup burada paylaşmazdı.

Screenshot_2020-03-08-20-21-25-902_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Özel yapım grg170 🤣

Geri