Yaran Ilanlar

Kesin bu forumdan troll bir arkadaş.Sondaki dokunuş güzel olmuş.

x gitar arasından seçilmiş ✅
Amerikan tokatlar✅
Ağacı yıllanmış ✅
10 yılda 5 kere çalındı✅
Karakteristik ton✅
Meşhur , USA stratları tokat manyağı yapan gitar , yıllardır arıyorduk sayenizde bulduk , gazamız mübarek ola. Üstelik ayni zamanda yatırım aracı , satan arkadaş bitcoin niyetine almış 3000 e alıp 9500 e satıyor seneye siz de 2 katına satabileceksiniz, O muhteşem tonu olan gitar ,yüzlerce gitar arasından özenle seçilerek alınmış ama nedense 10 yılda sadece 5 kere çalınmış.Sadece usa strat tokatlamakla kalmamış ayni anda custom shop modellere de tekme ve kafa atmış.Uu beybi 🤣🤣🤣🤣

Kesin bu forumdan troll bir arkadaş.Sondaki dokunuş güzel olmuş.

x gitar arasından seçilmiş ✅
Amerikan tokatlar✅
Ağacı yıllanmış ✅
10 yılda 5 kere çalındı✅
Karakteristik ton✅
Arkadaşlar öncelikle vaktinizi aldığım için özür dilerim.
Bu ilanı ben açtım ve hepinizin tahmin edebileceği gibi böyle bir gitar yok tabi ki :)
Normalde işinde gücünde bir adamımdır, bu tarz konulara pek girmem.
Fakat yakında satmayı düşündüğüm bir gitar için ederi nedir ne değildir diye bir fiyat araştırması yaparken sahibinden.com'da gördüklerim beni baya güldürdü.
Bu tarz konuları zaten burda kendi aramızda konuşuyoruz fakat konuya malum sitede de dikkat çekmek adına eğlencesine latifeli bir ilan açmak istedim.
İlanın sonuna "ironi amaçlıdır" yazmayı düşündüm ama onay aşamasına takılabilir diye vazgeçtim.
Boş bir hareket olduğunun fakrındayım, sadece eğlencesinie yaptım. Favoliye ekleyenler, mesaj atanlar var yahu :)

Bu ilanı ben açtım ve hepinizin tahmin edebileceği gibi böyle bir gitar yok tabi ki :)
Fakat yakında satmayı düşündüğüm bir gitar için ederi nedir ne değildir diye bir fiyat araştırması yaparken sahibinden.com'da gördüklerim beni baya güldürdü.
Bu tarz konuları zaten burda kendi aramızda konuşuyoruz fakat konuya malum sitede de dikkat çekmek adına eğlencesine latifeli bir ilan açmak istedim.
İlanın sonuna "ironi amaçlıdır" yazmayı düşündüm ama onay aşamasına takılabilir diye vazgeçtim.
Boş bir hareket olduğunun fakrındayım, sadece eğlencesinie yaptım. Favoliye ekleyenler, mesaj atanlar var yahu :)

Hocam fake olduğunu hissettiren bir ilandı. Ama işin üzücü tarafı fotolarının olmamasından ötürü fake oldugunu dusundum. Cunku bu ilandaki gibi yazılar ve fiyatlar ciddi ciddi var. Hakikaten ederinin iki katı fiyat yazanlar, amerikan modelinden daha iyi bu gitar diyenler, 1 milyar gitar arasından en iyisini seçtim diyenler, bunların hepsi malesef gerçek. Keske boyle insanlar olmasa da bu lafları gördügumuzde direk şaka diye düsünebilsek...

Hocam fake olduğunu hissettiren bir ilandı. Ama işin üzücü tarafı fotolarının olmamasından ötürü fake oldugunu dusundum. Cunku bu ilandaki gibi yazılar ve fiyatlar ciddi ciddi var. Hakikaten ederinin iki katı fiyat yazanlar, amerikan modelinden daha iyi bu gitar diyenler, 1 milyar gitar arasından en iyisini seçtim diyenler, bunların hepsi malesef gerçek. Keske boyle insanlar olmasa da bu lafları gördügumuzde direk şaka diye düsünebilsek...
Maalesef ciddi ciddi bu tarz ilanlar açan insanlar var.
Ben fake olduğu hissedilsin istedim zaten :)
50-60 gitar arasından seçilerek alınan ve Custom shop ayarrında olup da 10 yılda sadece 5 kere çalınan bir gitar gerçek olabilir mi :)

ilanlar sinir bozucu cidden. Bugün dayanamayıp bir gibson Studio (8.500 TL) satıcısına ‘çok yazmışsınız’ gibisinden mesaj yazdım. Aldığım yanıt ‘Evet, bence de pahalı ama diğer ilanlara bakınca yine iyi fiyat verdim’ oldu. Bu silsile nasıl başladı bilmiyorum ama bir yerde durması lazım. ‘Normal’ olarak değerlendirebileceğimiz fiyatlardan satış yapanları halk kahramanı gibi tebrik etmeye başladım.

Hocam hiç öyle düşünmeyin ilanı bastırıp duvarıma asasım geldi gerçekten başarılı bir çalışma.Şu günlerde yüzümüze bir tebessüm kondurdu o bile gayet yeterli.

Meksika stratlar için organize olup böyle bir operasyon yapsak hukuki bir sürece takılmayız büyük ihtimalle.Aklıma yatmadı değil fikir.Forum olarak bütünleşip yapalım bunu.
Yapacaksak toplanıp yapabiliriz. Sonuçta Serbest Piyasa Ekonomisi değil mi? İlan satıldı diye kapatır dururuz. Ama buradaki önemli nokta sarı site hesapları yıllık olmalı. 1 aylık hesapla olmaz :).

Sarı sitede "beğen" butonu arattınız, tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim..

ilanlar sinir bozucu cidden. Bugün dayanamayıp bir gibson Studio (8.500 TL) satıcısına ‘çok yazmışsınız’ gibisinden mesaj yazdım. Aldığım yanıt ‘Evet, bence de pahalı ama diğer ilanlara bakınca yine iyi fiyat verdim’ oldu. Bu silsile nasıl başladı bilmiyorum ama bir yerde durması lazım. ‘Normal’ olarak değerlendirebileceğimiz fiyatlardan satış yapanları halk kahramanı gibi tebrik etmeye başladım.

Hocam 8-9 yine iyi 10 11 isteyenler var. Evet bana da çok geliyor stüdyolara bu fiyatların yazılması ama bir yandan da ne diyeyim bilmiyorum mağzada 16 bin bu gitar. Şimdi adamın gitarı çok temizse, 1 yıllıksa haftada ortalama bir iki saat çalınmışsa ne yazsın? 4 5 bin mi yazsın? Sıfıri 16 bin olan gitarın ikinci elde temizinin ederi nedir, yıpranmışının ederi nedir? Bence temizi mağzanın %50sinden fazla eder. Siz ne düşünüyorsunuz? (Sweetwater'da 1450 - 1500 dolar stüdyolar)

Son düzenleme:
Harbiden yardi gece gece.bir kac yuz liralik modifiye var burda.Neden insanlar boyle abartir yaptigi isi.Diyelim saf birini buldu ve satti, nasil vicdani izin verir buna?

ya şu ilanları özellikle de şu herifin koyduğu şeyleri görünce kendimi gülmeye zorluyorum ama yok abi yok olmuyor, sinirleniyorum gece gece... Yok şusu şundan çıkmıştır busu bundan çıkmıştır.. "jak potansı" şu amerikandan, string tree şu fenderden.. string tree lan string tree neyin şeyini yapıyosun.. 70'ler fender köprüsüne 450$ demiş.. ya hadi amerikan piyasasını baz alıyosun, o salladığın fiyata gider 3 tane callaham alırsın da paran yine cebinde kalır..

"Gitarı parça parça satsam daha fazla fiyat eder fakat uğrasmak istemediğimden son belirlediğim rakam 3000 TL dir. Bu fiyat sx için fazla gelebilir fakat üzerindeki aksamın fiyatları düşünüldüğünde esasında uygun bile." allah razı olsun.. ulan kim napsın 1980 bilmem kaç yılından kalma japon fenderden çıkma switchi.. o dediği paralara onu parça parça satsın üstüne bi 3000 de ben ona vericem.

Bridge 70ler "Fender" ise saddle lar nerde? Blok nerde? vidalari nerde? Diyelim ki output jack degistirdin, American plate yerine ne taktin da o plate bosa cikti da SX'e layik gordun? Flat pole alnico humbucker Fernandes hic gormedim ama kesin birsey diyemem, bana daha cok Squier veya klasik uzakdogu manyetikleri gibi geldi.

Son düzenleme:
ya şu ilanları özellikle de şu herifin koyduğu şeyleri görünce kendimi gülmeye zorluyorum ama yok abi yok olmuyor, sinirleniyorum gece gece... Yok şusu şundan çıkmıştır busu bundan çıkmıştır.. "jak potansı" şu amerikandan, string tree şu fenderden.. string tree lan string tree neyin şeyini yapıyosun.. 70'ler fender köprüsüne 450$ demiş.. ya hadi amerikan piyasasını baz alıyosun, o salladığın fiyata gider 3 tane callaham alırsın da paran yine cebinde kalır..

"Gitarı parça parça satsam daha fazla fiyat eder fakat uğrasmak istemediğimden son belirlediğim rakam 3000 TL dir. Bu fiyat sx için fazla gelebilir fakat üzerindeki aksamın fiyatları düşünüldüğünde esasında uygun bile." allah razı olsun.. ulan kim napsın 1980 bilmem kaç yılından kalma japon fenderden çıkma switchi.. o dediği paralara onu parça parça satsın üstüne bi 3000 de ben ona vericem.

:) komedisiniz vessellam. İş başka şeyler verme durumuna kalmasın zararlı çıkarsın. bırak forumu insanoğlu arasında yaşamayı kaldıramazsın. Ulanlı lunlu konuşmanda ailenden aldığın terbiyeyi ve senin karakterini gösterir. Yani yapıcı eleştiri yapan yok zaten. Eleştirilerin hepside saldırı modunda. Yani bi bitmediniz Arkadaş. O kadar ezik insan topluluğu var ki gerçek hayatta işi gücü olmayan insanlardan yada toplumdan dışlanmış bireyler yargısız infaz peşine düşüp elalemin ilanlarını karalar olmuş, hep aynı kişiler bunlar. Birbirilerinin yorumunu beğenirler, birbirilerine destek çıkarlar. Zerre insan yerine koymuyorum sizleri. En çok benim yorumum tutsun, en çok benim dediğim beğenilsin haraketleri bunlar. Eziklik dedim ya adam kaybettiği Yada bir türlü kazanamadığı saygınlığını buradan çıkarıp ego tatminliği sağlamaya çalışıyor. Eminim bir çoğu da bunu kıskançlığından yapıyor. Kedi ciğer durumu yani...

Sx fiyatını sence ne yazmalıyım. Hani burnunu sokuyorsun ya buyur bilir kişi olarak beraber fiyat belirleyelim.

2B917562-C666-4357-9533-737FF057C92E.jpeg
Birebir bendeki fernandes pickups’ı bulamasamda metalyer kalitesi fotoğraf da gördüğünüz 120$lık sss pickups setinden çok daha üstündür. Tüm elektronik pickguard set olarak 800 TL diyelim

CA2C6DD4-DD01-4FBE-BC88-E63340EA956A.jpeg
150$ ile 600$ arasında değişiyor. Ben ortalama 450$’ı baz aldım. Çünkü ilanı hazırladığım bir kaç ay öncesinde 450-500$ fiyat ortalamsı daha çok gördüm. Hadi 150$ diyelim bunada düşükten gidelim.
7201FB0E-1A00-4D13-84CC-D0C43CB2AAEF.jpeg
Gotoh saddle 300 TL
D55DCA00-EFAB-45CA-A1BD-2BBC3F920E02.jpeg
Orj saddle poşettekiler

DCD5FA2D-3C7F-4E22-BDFF-FCCEBB19B4D0.jpeg
burgu 600 TL

ıvır zıvırlar toplamı 670 TL (fender string tree, graptech black tusq nut, schaller strap, fender Jack ve jack plate)
Toplam ne etti sen yaz bakalım.

birde masterbuild, gerçek hesabını karalamamak için açtığın bu yedek hesabın forumdan atıldı. Sen ve senin gibi forumu trolleme amacı ile kullanan bir takım tipler yüzünden, bilgi paylaşımından daha çok dedikodu, karalama forumuna döndü burası.

Artık bazı şeylere cevap vermemyi öğrendim. Ağzına ampul alıp flllööğ diye bağıran bireye sen darwin‘den marks’dan bahset. kelleni alırlar. İşte burada da aynı durum. Ne dersen de boş. Ampulunuz hep yansın.

Bridge 70ler "Fender" ise saddle lar nerde? Blok nerde? vidalari nerde? Diyelim ki output jack degistirdin, American plate yerine ne taktin da o plate bosa cikti da SX'e layik gordun? Flat pole alnico humbucker Fernandes hic gormedim ama kesin birsey diyemem, bana daha cok Squier veya klasik uzakdogu manyetikleri gibi geldi.
amerikan plate yerine birşey takmadım.Niye kafanı böyle şeylerle yoruyorsun. Karalamaya programlanmış gibi haraket ediyorsun sakin ol biraz. Ayrı aldım. String tree lerde aynı şekilde.

:) komedisiniz vessellam. İş başka şeyler verme durumuna kalmasın zararlı çıkarsın. bırak forumu insanoğlu arasında yaşamayı kaldıramazsın. Ulanlı lunlu konuşmanda ailenden aldığın terbiyeyi ve senin karakterini gösterir. Yani yapıcı eleştiri yapan yok zaten. Eleştirilerin hepside saldırı modunda. Yani bi bitmediniz Arkadaş. O kadar ezik insan topluluğu var ki gerçek hayatta işi gücü olmayan insanlardan yada toplumdan dışlanmış bireyler yargısız infaz peşine düşüp elalemin ilanlarını karalar olmuş, hep aynı kişiler bunlar. Birbirilerinin yorumunu beğenirler, birbirilerine destek çıkarlar. Zerre insan yerine koymuyorum sizleri. En çok benim yorumum tutsun, en çok benim dediğim beğenilsin haraketleri bunlar. Eziklik dedim ya adam kaybettiği Yada bir türlü kazanamadığı saygınlığını buradan çıkarıp ego tatminliği sağlamaya çalışıyor. Eminim bir çoğu da bunu kıskançlığından yapıyor. Kedi ciğer durumu yani...

Sx fiyatını sence ne yazmalıyım. Hani burnunu sokuyorsun ya buyur bilir kişi olarak beraber fiyat belirleyelim.

139346 eklentisini görüntüle
Birebir bendeki fernandes pickups’ı bulamasamda metalyer kalitesi fotoğraf da gördüğünüz 120$lık sss pickups setinden çok daha üstündür. Tüm elektronik pickguard set olarak 800 TL diyelim

139342 eklentisini görüntüle
150$ ile 600$ arasında değişiyor. Ben ortalama 450$’ı baz aldım. Çünkü ilanı hazırladığım bir kaç ay öncesinde 450-500$ fiyat ortalamsı daha çok gördüm. Hadi 150$ diyelim bunada düşükten gidelim.
139344 eklentisini görüntüle
Gotoh saddle 300 TL
139345 eklentisini görüntüle
Orj saddle poşettekiler

139343 eklentisini görüntüle
burgu 600 TL

ıvır zıvırlar toplamı 670 TL (fender string tree, graptech black tusq nut, schaller strap, fender Jack ve jack plate)

birde masterbuild, gerçek hesabını karalamamak için açtığın bu yedek hesabın forumdan atıldı. Sen ve senin gibi forumu trolleme amacı ile kullanan bir takım tipler yüzünden, bilgi paylaşımından daha çok dedikodu, karalama forumuna döndü burası.

Artık bazı şeylere cevap vermemyi öğrendim. Ağzına ampul alıp flllööğ diye bağıran bireye sen darwin‘den marks’dan bahset. kelleni alırlar. İşte burada da aynı durum. Ne dersen de boş. Ampulunuz hep yansın.
Forumun yarısından çoğu fiyatlarınız ve tavrınız konusunda aynı şeyi düşünmekte ancak bir tek siz haklısınız.Eleştiri almayı,analiz etmeyi ve çıkarım yapmayı öğrenmek insanı çok geliştiren bir şey.Saygılarımla.

Son düzenleme:
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Forumun yarısından çoğu fiyatlarınız ve tavrınız konusunda aynı şeyi düşünmekte ancak bir tek siz haklısınız.Eleştiri almayı,analiz etmeyi ve çıkarım yapmayı öğrenmek insanı çok geliştiren bir şey.Saygılarımla.
Evet bir tek ben haklıyım. Çünkü mal benim istediğim fiyat benim. Hiç bir yaratığın fiyatlarıma karışması haddine değildir. Tavrım da bu yüzden serttir.

139346 eklentisini görüntüle

139342 eklentisini görüntüle
139344 eklentisini görüntüle
Gotoh saddle 300 TL
139345 eklentisini görüntüle
Orj saddle poşettekiler

139343 eklentisini görüntüle
burgu 600 TL

Merhaba,

Madem yapıcı eleştiri istiyorsunuz, elimden geldiğince vermeye çalışayım. Bazı (hepsi demiyorum) mallarınıza biçtiğini fiyatlar, evet yüksek. Bu kendi başına bir sorun değil çünkü sonuçta ikinci el enstrüman satıyorsunuz ve fiyatları keyfinize göre belirleyebilirsiniz; ancak, birazdan yazacağım sebeplerle bu dikkat çeker hale geliyor.

Belli ki bu işi hobi amaçlı değil ticaret amaçlı yapıyorsunuz. Bunda da bir sorun yok ama sattığınız malların açıklamaları sanki o spesifik malları kişisel olarak kullanmışsınız izlenimi oluşturuyor veya en azından ürünlerin görece yüksek fiyatlarını meşru kılma çabası gibi okunuyor. Bununla bağlantılı olarak, belki de satış sitelerinin kısıtlamalarını aşmak için mallarınızı kendi isminizle değil takma isimlerle ve farklı hesaplardan satıyorsunuz, bu genel olarak ne kadar kurumsal ve güvenilir bir satıcı olduğunuzun sorgulanmasına yol açıyor. Bunlarsa bazı fiyatlarınızın keyfi veya pazarlık payı bırakma sebebiyle yüksek olmasını başta da dediğim gibi daha dikkat çekici yapıyor. Sizi tanımıyorum ve sizinle şu güne kadar hiçbir platformda hiçbir iletişimim olmadı, fakat saydığım sebeplerden dolayı, haklı veya haksız, bende de genel olarak bir güvensizlik hissi oluştu diyebilirim.

Son olarak bu tür platformlarda benimsediğiniz iletişim biçimi bu işin ticaretini yapan ve buna uygun iletişim yöntemlerini bilen kurumların yöntemleri değil. Hem işin ticaretini yapıyorsunuz hem de o veya bu sebeple gelen tepkilere gayet bireysel ve duygusal cevaplar veriyorsunuz. Bu da yine bir tüccar olarak güvenilirliğinizi zedeliyor. Sizinle benzer faaliyet gösteren diğer alım satım yapan tüccarların tabir-i caizse böyle bir 'laf yetiştirme' çabası içine girmemesi bence sizi olumsuz anlamda daha da görünür kılıyor. Cevap verirken kullandığınız dil de cabası.

Yukarıdaki spesifik örneğe gelince ki bunu yine yukarıda sorduğunuz için söylüyorum: Dünyanın hiçbir yerinde 'partscaster' tabir olunan gitarlar toplandıkları fiyatlara satılmıyorlar. Bu çerçevede o SX gitara ne takılmış olursa olsun istediğiniz fiyat, evet yüksek. Dediğiniz gibi parçaları ayrı ayrı satsanız belki daha iyi. Ha bu o gitar istediğiniz fiyata satılmaz demek değil. Satılabilir elbette fakat ya bu işleri pek bilmeyen birine ya da büyük bir şans eseri, SX strat alıp yukarıda tüm o saydığınız modifikasyonları yapmak isteyen birine. Siz de bunun. bilincinde olduğunuzdan olacak, ilanınızda gayet agresif bir pazarlama dili kullanmışsınız. Bu örnekte tepkiyi yaratan da evvela bu.

Son olarak, sizin sattığınız mallara özgürce fiyat belirlemeniz ne kadar normalse, olası alıcıların veya sadece bu ilanları görenlerin de ilanlarınız/fiyatlarınız hakkında istedikleri gibi konuşması normal. Ha size yönelik ticari ve eşgüdümlü bir hedef alma veya itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü düşünüyorsanız konuyu başka boyuta taşıma hakkınız baki; yalnız orada da iyi kötü kanundu, hukuktu bilen biri olarak şu an elinizde olandan fazlasına ihtiyacınız olacaktır diye düşünüyorum.

Selamlar.

Geri