Yaran Ilanlar

Şu yorum üzerine tartışılacak ve sonuca varılacak bir kişi olmadığınızı görüyorum. Yazan kişiyi savunmak gibi bir düşüncem yok, haddim de değil zaten ama yazdığı şey gitarı kötüleyip, satışı engelleyecek bir şey değil. Bu yüzden ilk cümlenizi aynen iade ediyorum. Burada ilk hakaret eden de "küçük beyin" ile sizsiniz deyip daha fazla uzatmamak adına sonlandırıyorum.
Problem benimle başkası arasında, sizinle neden tartışıp bir sonuca varmaya ihtiyacım olsun ki? Madem yazan kişiyi savunmak gibi bir amacınız yok savunmayın o zaman. Gitarı değil ilanı kötülüyor ve gitar alım satımını özellikle 2.el olarak yapan kişilerin olduğu forumda bunu paylaşıyor, bu kötülemektir ve satışa engel olmaktır. “Küçük beyin” bir hakaret kesinlikle değildir, avukat tanıdığınız varsa sorabilirsiniz. Yoksa benim arkadaş hakkındaki şikayet işlemlerimi gerçekleştirecek olan avukatıma yönlendirebilirim. Zaten kendisi yüksek ihtimalle 3 ayrı zamanda 2 milyar teklifte bulunan ve reddedildiğinde üzülen kızan kişi ama değilse de çıkacak.

Okuduğunuzu anlama problemleriniz olabilir saygı duyarım, her şeyi herkes anlayabilecek diye bir şey yok ancak içinizde tuttuğunuz sürece. Ne ilk ne son hakaret eden kişiyim, yalnızca kişiyi değerlendirdim. Burada ettiğim hakaret yok. Hakaret ile diğerleri arkasındaki farkları google’da aratıp bulabilirsiniz. Kendisi hazımsızlık çekmiş olacak ki hakaretle cevap verdi. Kaldı ki size bir şey yazan olmadı ki katılasınız, ne kadar büyük bir özgüven bu böyle. Herkes işine baksın.
Kaldı ki neyi ciddiye alıp neyi almayacağıma ben karar veririm. İlanı kötülüyor kendisi, olası satışa engel oluyor.
Şimdi öncelikle yazdığım ilk cümleyi espiri olarak yapmıştım bunun herhangi bir satışı düşürdüğünü düşünmüyorum. Varsayalım ki iyi veya kötü bir espiriyi anlayamadınız bu seferde cümlem gitarın adeta sultanlar gibi bakıldığını gösterir bu durumda sanırım kimin "gücenerek" saldırdığı belli olmuştur.

Problem benimle başkası arasında, sizinle neden tartışıp bir sonuca varmaya ihtiyacım olsun ki? Madem yazan kişiyi savunmak gibi bir amacınız yok savunmayın o zaman. Gitarı değil ilanı kötülüyor ve gitar alım satımını özellikle 2.el olarak yapan kişilerin olduğu forumda bunu paylaşıyor, bu kötülemektir ve satışa engel olmaktır. “Küçük beyin” bir hakaret kesinlikle değildir, avukat tanıdığınız varsa sorabilirsiniz. Yoksa benim arkadaş hakkındaki şikayet işlemlerimi gerçekleştirecek olan avukatıma yönlendirebilirim. Zaten kendisi yüksek ihtimalle 3 ayrı zamanda 2 milyar teklifte bulunan ve reddedildiğinde üzülen kızan kişi ama değilse de çıkacak.
Hayır düşündüğünüz kişi değilim elimde zaten sevdiğim bir strat gitarım var. Ki gitar zaten uygun denebilecek bir fiyatta.

Gitarımızın eli sıcak sudan soğuk suya sokulmamıştır.

Bu laf mi şimdi bunca hakaretinize ve saydirmalariniza sebep? Soz sahibi arkadas size dava acsa sizin almayi hayal ettiginiz tazminattan cok daha fazlasini alir sizden. Hayırdır bu ne kabalık ve barbarlık? Tek cümleden yaptığınız karakter analizinin berbatliginin yanında sizin karakterinizin nasil olduğuna dair acayip veri vermişsiniz. Ne ilanmis arkadas...

Şimdi öncelikle yazdığım ilk cümleyi espiri olarak yapmıştım bunun herhangi bir satışı düşürdüğünü düşünmüyorum. Varsayalım ki iyi veya kötü bir espiriyi anlayamadınız bu seferde cümlem gitarın adeta sultanlar gibi bakıldığını gösterir bu durumda sanırım kimin "gücenerek" saldırdığı belli olmuştur.
İçerisinde konuşuyor olduğumuz konunun nasıl bir konu olduğunu kavrayın önce. Burası gerek sahte ürünlerin, gerek fahiş fiyatların, gerek gitarı dediği gibi çıkmayanın, gerek tamir görmüş ürünlerin gerekse kazıkçıların ilanlarının konuşulduğu bir konu. Sizin düşünceniz benim için önemli değil. Gitar iyi bakıldı evet, ısıya ve durduğu yere dikkat ettim. Kılıfından çıkarmadım, yerde bırakmadım. Gitarın nasıl bakıldığı konusunda yıkıcı veya yapıcı herhangi bir cümle kurmanıza da ihtiyacım yok.

Bu laf mi şimdi bunca hakaretinize ve saydirmalariniza sebep? Soz sahibi arkadas size dava acsa sizin almayi hayal ettiginiz tazminattan cok daha fazlasini alir sizden. Hayırdır bu ne kabalık ve barbarlık? Tek cümleden yaptığınız karakter analizinin berbatliginin yanında sizin karakterinizin nasil olduğuna dair acayip veri vermişsiniz. Ne ilanmis arkadas...
Haddi olmayarak dalga geçilecek bir tane bile açığı olmayan ilan burada 3 5 çocuğun burada “espiri” malzemesi olmasına izin vermeyeceğim ve bunu yaparken size de sormayacağım. Söylediklerimle alakalı sizden bir yorum istediğimi de hatırlamıyorum.

“Küçük beyin” bir hakaret kesinlikle değildir, avukat tanıdığınız varsa sorabilirsiniz. Yoksa benim arkadaş hakkındaki şikayet işlemlerimi gerçekleştirecek olan avukatıma yönlendirebilirim.
Isterseniz avukatınızı değiştirin çünkü burada suç isnadı varsa sizin. "Küçük beyin" TCK 125-131 uyarınca hakaret kabul edilebilir, mahkemenin takdiri. Fakat "kuduz köpek gibi" bir benzetme olduğu için daha düşük ihtimal.

Isterseniz avukatınızı değiştirin çünkü burada suç isnadı varsa sizin. "Küçük beyin" TCK 125-131 uyarınca hakaret kabul edilebilir, mahkemenin takdiri. Fakat "kuduz köpek gibi" bir benzetme olduğu için daha düşük ihtimal.
Açıkçası bana da öyle geliyor, zira yerine göre "mad dog" falan gibi övgü bile ifâde edebilir bu söz grubu. Yani "yahu adamlara nasıl saldırdınız kuduz köpek gibi, ilk yarıda defanstan çıkamadılar" dense kimse "küçük beyin"e takıldığı kadar takılmaz bence. Dosta söylenebilir bi söz ama kim kime küçük beyinli dese hoş karşılanmaz.

Açıkçası bana da öyle geliyor, zira yerine göre "mad dog" falan gibi övgü bile ifâde edebilir bu söz grubu. Yani "yahu adamlara nasıl saldırdınız kuduz köpek gibi, ilk yarıda defanstan çıkamadılar" dense kimse "küçük beyin"e takıldığı kadar takılmaz bence. Dosta söylenebilir bi söz ama kim kime küçük beyinli dese hoş karşılanmaz.
Güzel mantık. Bu mantıkla ben de kişinin bir organının boyutuyla alakalı yorum yaptım, tıpkı “elin büyük,boyun uzun,bacağın kısa, kalbin büyük” der gibi. Bunun neresi hakaret anlayamadım.

türkçe meali : ters psikoloji yapmaya kasıyorum, bir yandan terliyorum nolur gelmeyin :D
Bak güzel kardeşim, derdin ne bilmiyorum umurumda da değil açıkçası. Kavgacı bir insan da değilim belirttiğim üzere. Mantıksız ve boş şeyler yazarak bir şey mi ifade etmeye çalışıyosun onu da anlamıyorum. Senden ricam, ne olur gel. Bak kavga için falan değil gel bir çay içelim. Sıkıntıların var senin belli. Gel konuşalım çözelim.

Burada birisi yanlış yorum yapmışsa, özelden mesaj atıp, yorumunu düzeltmesini rica edebilirsiniz. Bu tarz yaklaşımlar çözüm olmuyor.

Sadece insanlar birbirine rencide ediyor ve kırgınlık oluşuyor.
Yapım gereği haksız olduğum bir konu olduğunda tek kelime edemem, haklı olduğum bir konuda da susamam. Kavga dövüş arayan bir maganda da değilim. Beni kıranı da kırarım, laf söyleyene daha ağırını söylerim. Sataşmayana sataşmam. Eskiden bir tabir vardı klavye erkeği diye, klavye erkeklerini de hiç sevmem. Genç arkadaş bana kendi dilinde bir şeyler anlatmaya çalışınca ve anlamsız şeyler olduğunu görünce kendisine söylediğim bu laf onun kendi payına düşen laftı. Gerçek hayatta da bire bir böyleyimdir. Ha kavga sevmem demek kendimi koruyamam demek değil tabii ki, buradayım. Ayrıca herkese açık bir platformda yine aynı şekilde bir saygısızlık yapılmışsa yapan kişiye özelden ricada bulunmak yerine herkese açık bir şekilde rencide etmeyi tercih ederim. Sonuçta halk olarak herkesin her şeyine karışmaya başladık, son bulmalı.

Geri