Yaran Ilanlar

Yapım gereği haksız olduğum bir konu olduğunda tek kelime edemem, haklı olduğum bir konuda da susamam. Kavga dövüş arayan bir maganda da değilim. Beni kıranı da kırarım, laf söyleyene daha ağırını söylerim. Sataşmayana sataşmam. Eskiden bir tabir vardı klavye erkeği diye, klavye erkeklerini de hiç sevmem. Genç arkadaş bana kendi dilinde bir şeyler anlatmaya çalışınca ve anlamsız şeyler olduğunu görünce kendisine söylediğim bu laf onun kendi payına düşen laftı. Gerçek hayatta da bire bir böyleyimdir. Ha kavga sevmem demek kendimi koruyamam demek değil tabii ki, buradayım. Ayrıca herkese açık bir platformda yine aynı şekilde bir saygısızlık yapılmışsa yapan kişiye özelden ricada bulunmak yerine herkese açık bir şekilde rencide etmeyi tercih ederim. Sonuçta halk olarak herkesin her şeyine karışmaya başladık, son bulmalı.
Tartışmanın başından beri kendinizi adeta ayrıcalıklı gibi yüksekten görerek yaptığınız konuşmayla ve sizden yaşça küçük bir bireyin söylediği herhangi bir zarar veya baltalama amacı güdülmeyen bir espiriye karşılık yaptığınız bu linç girişimiyle zaten kimin "klavye erkekliği" yaptığı ortaya çıkmıştır diye düşünüyorum.

Tartışmanın başından beri kendinizi adeta ayrıcalıklı gibi yüksekten görerek yaptığınız konuşmayla ve sizden yaşça küçük bir bireyin söylediği herhangi bir zarar veya baltalama amacı güdülmeyen bir espiriye karşılık yaptığınız bu linç girişimiyle zaten kimin "klavye erkekliği" yaptığı ortaya çıkmıştır diye düşünüyorum.
Haklı olduğum için ayrıcalıklı görüyorum. Zarar verme veya baltalama amacınızın olup olmadığını bilemem niyet okumuyorum ama böyle bir başlıkta bu böyle olur. Linç girişimi falan yapmaya çalışmadım o kısım yalan. Klavye erkekliği yüz yüze söyleyemeyeceği şeyleri internet üzerinden söyleyen kişidir, ben bu söylediklerimi yüz yüze de söylerim.

Burası gerek sahte ürünlerin, gerek fahiş fiyatların, gerek gitarı dediği gibi çıkmayanın, gerek tamir görmüş ürünlerin gerekse kazıkçıların ilanlarının konuşulduğu bir konu
Burası aslında sizin sandığınız gibi bir başlık değil çünkü bu yazdığınız şeyler için "Abartı İlanlar", "Sahte İlanlar" gibi başlıklar mevcut ve o başlıklar da bu başlık gibi aktif durumda ve bu başlıklar birbirlerinden ayrı bir veritabanı oluşturuyor aslında.
İlan açıklamasında herhangi bir insan tarafından komik olarak değerlendirilen her şey bence bu başlığa yazılabilir, gitarın fiyatı ya da durumu ile alakalı değil bence buraya düşüp düşmemesi. Hatta aksine, sizin ilanınız biraz ucuzmuş dediğinize göre muadillerine kıyasla. Fender kullanmadım bilmiyorum deluxe serisi standarttan pahalı mıdır.
Dolayısıyla satışınızı etkileyecek birşey yok bence burada. Açıklamaya yazdığınız cümle de komik aslında, gitar soğuktan ve sıcaktan hemen etkilenebilecek bir enstrüman değil ki evde de dursa yazın 35 derece, yüksek nem ve kışın 10 derece düşük nem gibi birbirinden farklı hava durumlarına maruz kalıyor isteseniz de istemeseniz de.

Haklı olduğum için ayrıcalıklı görüyorum. Zarar verme veya baltalama amacınızın olup olmadığını bilemem niyet okumuyorum ama böyle bir başlıkta bu böyle olur. Linç girişimi falan yapmaya çalışmadım o kısım yalan. Klavye erkekliği yüz yüze söyleyemeyeceği şeyleri internet üzerinden söyleyen kişidir, ben bu söylediklerimi yüz yüze de söylerim.
Hala anlayamadınız ama başlık yaran ilanlar yani komiklik manasında kullanılmış. Şimdi bu komikliğe örnek verelim bu komiklik sahte bir gitarı saklamaya çalışırken bin bir şekle girmiş bir satıcı olabilir veya şu anda benim gözümde gereksiz bir abartı ile anlatılmış bir ilanda olabilir. Adı üstünde konu başlığı "yaran ilanlar" olduğu için bana komik gelen bir durumu espiri ile foruma paylaştım ben hala burada yaygara çıkartılacak bir durum görememekteyim kimse sizin ilanınıza ne sahte dedi nede fahiş fiyata satıyor dedi bu durumda bu gereksiz saldırganlık ne diyedir anlamış değilim.

Olgun başakların boynu bükük olur..

Okuduğunu anlamak güzel maharettir, anlamamak üzücü.. Karşındakini anlamamakla itham etmek ise hoş değil, hadsizlik belki de, çünkü bunu söyleme amacın karşındakini aslında gerizekalılıkla itham etmek.. Acaba ben mi yanlış anlıyorum, burası yaran ilanlar başlığı, yani komik gelen şeylerin paylaşıldığı, yazdığım komik gelmiş olabilir mi deme, ne gülüyorsunuz diye ayar vermeye çalış..

Arkadaşlar 47 yaşımdayım, açığımı yakalarsanız saygı sınırlarında istediğiniz gibi yazıp, gülebilirsiniz, afedersiniz sesli yellenirsem de gülmek serbest.. Bunu yazıyor olmam da alçakgönüllülük, maharet veya özgüven göstergesi değil, normal olan bu.. Hepimiz müziği seven, ilgili insanlarız, azıcık farkımız, esnekliğimiz olsun.. Basit mevzulara takılmayalım, hani basitlik kişiye göredir, görecelidir yani de o kadar da değil.. Osuruktan nem kapan da bahçeye çıksın..

Olgun başakların boynu bükük olur..

Okuduğunu anlamak güzel maharettir, anlamamak üzücü.. Karşındakini anlamamakla itham etmek ise hoş değil, hadsizlik belki de, çünkü bunu söyleme amacın karşındakini aslında gerizekalılıkla itham etmek.. Acaba ben mi yanlış anlıyorum, burası yaran ilanlar başlığı, yani komik gelen şeylerin paylaşıldığı, yazdığım komik gelmiş olabilir mi deme, ne gülüyorsunuz diye ayar vermeye çalış..

Arkadaşlar 47 yaşımdayım, açığımı yakalarsanız saygı sınırlarında istediğiniz gibi yazıp, gülebilirsiniz, afedersiniz sesli yellenirsem de gülmek serbest.. Bunu yazıyor olmam da alçakgönüllülük, maharet veya özgüven göstergesi değil, normal olan bu.. Hepimiz müziği seven, ilgili insanlarız, azıcık farkımız, esnekliğimiz olsun.. Basit mevzulara takılmayalım, hani basitlik kişiye göredir, görecelidir yani de o kadar da değil.. Osuruktan nem kapan da bahçeye çıksın..
Hocam bu mesajı bana ithafen yazdıysanız, sizlerden özür dilerim. Kusuruma bakmayın.

Hocam bu mesajı bana ithafen yazdıysanız, sizlerden özür dilerim. Kusuruma bakmayın.
Hiç alakanız yok, en azından bu yazdığımın size yönelik olmasını gerektirecek bir yazınızı görmedim.. Merak etmeyin kendisine mesaj çıkaracak olan çıkarır gelir.. Yok cevap yazmazsa da mesajımı doğru anlamıştır.. Zaten yazdığımda da hakaret yerine iğneleme var, tartışma yerine sakin ol babında..

Zamanında (yanılmıyorsam) Pera Müziğin yardımıyla Metin Türkcan'a yapılan gitarı 50 bin liradan satışa koymuşlar. O zamanlar bende liseliydim çok peşine düşmüştüm bu gitarın ama çok az sayıda girmişti piyasaya.

Hala yabancı sitelerde stokta gözüküyor 1800 $fiyatıyla. Amazon'a bile düşüyor ara ara artık kaç tane yapmışlarsa yurt dışında satamıyorlar.

Kapalıçarşı esnafı gibi satış yapanlarda bazen olabiliyor.
Hatta gitarında sapını koymuyor ki, ESP veya LTD markamı veya hangi modeli alacağımız belli değil.

İlandan aynı fabrikadan aynı ürün çıkıyor, birine LTD damgası vuruyor, diğerine ESP damgasını vuruluyor sanki.
Dahası herşey aynı ESP olan ekstradan 1000$ fark veriyorsunuz.

Türkiye'de 14.000 TL sıfır seçerek ESP E2 alacağınıza, ben size ikinci el LTD 10.000 TL vereyim.
"Hallederiz Kadir" gibi bir satıcı...

Son düzenleme:
Kapalıçarşı esnafı gibi satış yapanlarda bazen olabiliyor.
Hatta gitarında sapını koymuyor ki, ESP veya LTD markamı veya hangi modeli alacağımız belli değil.

İlandan aynı fabrikadan aynı ürün çıkıyor, birine LTD damgası vuruyor, diğerine ESP damgasını vuruluyor sanki.
Dahası herşey aynı ESP olan ekstradan 1000$ fark veriyorsunuz.

Türkiye'de 14.000 TL sıfır seçerek ESP E2 alacağınıza, ben size ikinci el LTD 10.000 TL vereyim.
"Hallederiz Kadir" gibi bir satıcı...

LTD Elite serisinin sonradan ESP E-II'ye dönüştüğüne dair anlattığı hikaye doğru mu arkadaşın ?

Geri