Yaran Ilanlar

Gördüğüm en garip ilan bu olabilir. Gece gece güldüm Allah sizleri de güldürsün hocam :D.

Bana da şu ilan zamanında ilginç gelmişti, şimdi buraya da koyayım dedim. Böyle "ikonik" bir gitar yaptırıyorsun ama gitarın ağacının her tarafı budaklanmış. Ben böyle bir gitar yaptıracak olsam gıt gıt gıdak gibi but but budaklayan ağaçtan gitar yapan lüthiyeyi evirip çevirirdim. Sonuç olarak gitarın orijinal sıfır fiyatını bilmiyorum ama en son yaptırmak istendiğinde minimum 2 sene beklenmesi gerektiğini yönünde bir şey okumuştum. Gitarın orijinal 2. elleri 40.000-50.000 lira arasında geziyor. Kısacası bu gitar iyiyse alınabilir ama "yaptırılan" bir gitarın "budak" deryası olması da ilginç. :)

Bana da şu ilan zamanında ilginç gelmişti, şimdi buraya da koyayım dedim. Böyle "ikonik" bir gitar yaptırıyorsun ama gitarın ağacının her tarafı budaklanmış. Ben böyle bir gitar yaptıracak olsam gıt gıt gıdak gibi but but budaklayan ağaçtan gitar yapan lüthiyeyi evirip çevirirdim. Sonuç olarak gitarın orijinal sıfır fiyatını bilmiyorum ama en son yaptırmak istendiğinde minimum 2 sene beklenmesi gerektiğini yönünde bir şey okumuştum. Gitarın orijinal 2. elleri 40.000-50.000 lira arasında geziyor. Kısacası bu gitar iyiyse alınabilir ama "yaptırılan" bir gitarın "budak" deryası olması da ilginç. :)
Kafamda ki soru işareti ilanda bahsettigi ve bu gitarın onlardan iki üç gömlek olduğunu iddia ettiği gitarları daha kolay elden çıkarabilir, acil nakit ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde.

Gitarın arka tarafı daha güzel! :)

Çok enteresan. Hani budak mı artık bilemiyorum ama o izleri neden arka tarafa denk getirmeye kasmamışlar ki? Arka taraf tertemiz.

Ilginç hakkaten.

B

Ilanin yaran özellikleri aşağıdakilerden hangisidir?

A) Ilan metni
B) Ilan başlığının Fender, gitarın Squier, ilan bilgisinde markanın Fernandes olması
C) Istenen fiyat
D) Hepsi

A) Ilan metni
B) Ilan başlığının Fender, gitarın Squier, ilan bilgisinde markanın Fernandes olması
C) Istenen fiyat
D) Hepsi

Her türlü custom shop gitarı dövebilen, 2017 yılına kadar, Fender’in CIA ile ortak yürüttüğü ve plasebo etkisini incelemeye aldığı Squire gitarların hastasıyım.

Not: 2017 yılında satıcı arkadaşın bu büyük oyunu çözmesiyle birlikte, Çin’deki fabrika apar topar kapatılmış, mağaralarda üretime geri dönülmüş ve yeniden dandik Squire gitarlar piyasaya sunulmuştur. Bu büyük oyunu bozduğun için teşekkürler satıcı kardeş...

A) Ilan metni
C) Istenen fiyat
D) Hepsi

Markalar aynı pazarlama taktiklerini senelerdir üstümüzde uyguluyorlar. Telecaster denen gitarın maliyeti bellidir. Şu günün şartlarında o maliyetin büyük kısmı da emek maliyeti. ABD'li işçi veya Çinli işçinin maliyet farkı asıl belirleyici olan. Reklamcılar güzel copyleri yazıp bizi parça maliyeti 3 kuruş olan gitara 30 kuruş verdiriyorlar ona laf yok, benim insanım aslan gibi Gümüşhane'den girişimcilik yapmış, pazarlama stratejisi kurmuş hemen onu ezelim. :( Sırf bu girişimci ruhu desteklemek için alıyorum ben 2017 special'ı.

Her türlü custom shop gitarı dövebilen, 2017 yılına kadar, Fender’in CIA ile ortak yürüttüğü ve plasebo etkisini incelemeye aldığı Squire gitarların hastasıyım.

Not: 2017 yılında satıcı arkadaşın bu büyük oyunu çözmesiyle birlikte, Çin’deki fabrika apar topar kapatılmış, mağaralarda üretime geri dönülmüş ve yeniden dandik Squire gitarlar piyasaya sunulmuştur. Bu büyük oyunu bozduğun için teşekkürler satıcı kardeş...

Arkadaşın fiyatı oldukça abartılı bulsam da durum aslında tam da senin mecazi anlatımına benziyor. Classic vibe serisinin malzemesinden işçiliğine kadar çoğu şeyi üretim yeriyle birlikte değişti. Artık çin'de değil diğer düşük seri squier'ların üretildiği endonezya fabrikasında üretiliyor. Bunun sebebinin de cv serisinin standart fender satışlarını etkileyecek kadar sevilmesi ve tercih edilmesi olduğu söyleniyor. Zaten üretim yerinin değişmesiyle fiyatları da bir miktar düştü.

???

B
Bu gitar nedense her 2 haftada bir açılıyor, forumdaki Yamaha Les Paul'cu gibi, sürekli fiyatı arttırıyor. En son 2.200₺ gibi bir fiyattaydı. Şu ilanlardan vallahi bıktık ya :).

Geri