Yaran Ilanlar

Yanında kılıf ve favori iki pena hediye ise bu gibson ağaç işlemecilikli gitar bu fiyata değer.

Gibson şaşkın, dünya şaşkın :D. Sıfırı 1.5 yıl önce 900₺ olan gitarı alıp bu fiyata satmak... Şaka gibi. Bu fiyata G400 PRO vardı geçen sene.

Şu Epiphone marka gitarların yanına ‘Gibson’ diye bir ibare bırakmalarına irite olan tek kişi ben değilimdir herhalde.
Nedense eskiden Epiphone diye satarlardı, ne zaman gitar fiyatları arttı, ilk başta Epiphone Gibson yaptılar. Ardından da itici bir şekilde Gibson Epiphone yaptılar. Fender Squire yazanlara göre çok yapan yok aslında. :D. Size katılıyorum :).

Son düzenleme:
Kim bu luthier tanıyan var mı? Entonasyon ayarı yapmadan gitar satan luthier ilk defa duyuyorum.

Merhaba o luthier benim adım Bilge ve atölyem de Yeldeğirmeni Kadıköy 'de. Bir gün beklerim sohbet ederiz gitar yapımı ve ayarlamaları hakkında ilgiliyseniz. Entonasyon ayarının yapılmadığını ilanda verilen hangi detaydan çıkardınız?

Saddle'ların görüntüsünden anlaşılıyor.
Bu kadar basit bir ön yargıyla yazıyor olmanız ve böyle bir ithamda bulunmanız çok yanlış. Ben kendi gitarlarımın entanasyonunu kendim yaparım. Ve içlerinden bir tanesi cetvel gibi dümdüz mesela. İllaki saddle’ların ileri geri olması şartı mı var? O anki action, tel kalınlığı, gitarın yapısı, scale, bla bla öyle tesadüf etmiştir.

Bu kadar basit bir ön yargıyla yazıyor olmanız ve böyle bir ithamda bulunmanız çok yanlış. Ben kendi gitarlarımın entanasyonunu kendim yaparım. Ve içlerinden bir tanesi cetvel gibi dümdüz mesela. İllaki saddle’ların ileri geri olması şartı mı var? O anki action, tel kalınlığı, gitarın yapısı, scale, bla bla öyle tesadüf etmiştir.
Ben de gitarlarımın entonasyonunu kendim yapıyorum ama şimdiye kadar saddle'lar hiç dümdüz olacak şekilde denk gelmedi. İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Nasıl olabiliyor, biraz açabilir misiniz?

Geri