Yaran Ilanlar

Zaten piyasa değeri olarak kabul görmemektedir. Günün 20 saati piyasa kovalayıp, forumda ve sarı sitede farklı hesaplarla farklı kimliğe bürünen, aldığı gitarı 2 katı tutara ilan açtığı için tepki alan sosyopatları germektedir sadece.
Sizin bahsettiginiz kisi belli, pek ustune alinmasa da :)
evet.hadi nash bos vakti cok olan adam
Gitar yazmayi bilmeyen insanlar, dil katliami yapmaya devam ediyor. Huy edinmis olsa gerek.

Neye istinaden bunu diyorsunuz?
Sapı orijinal olmayan, kafada Fender yazmayan Fender'e ben de 3000 bile vermem açıkçası. Buna dayanarak söylüyordur muhtemelen arkadaşlar da. Yoksa Fender'den daha ucuza da üç aşağı beş yukarı Strat tonunu zaten alıyoruz. Fender'e iki kat para vermemizin sebebi kafadaki Fender yazısı. Ha o yazıyı kendin yazdıramaz mısın derseniz, hazır yazılmış Çin malı fakeler var zaten. Parayı, orijinal Fender fabrikasında yazılmış olanına veriyoruz diyeyim, daha net olsun. Kaldı ki kaç Fender kullanıcısı 50s sap seviyor ki, beyzbol sopası kadar kalın sap istesin. Ben şahsen akor bile basamıyorum kalın sapta, gövdede de boya, relic falan varmış, bunlar fabrikasyon olmadıkça hep değeri düşüren şeyler. Kendi sattığım gitarlardan biliyorum (ki baya ikinci el gitar sattım son 20 sene içinde, yaklaşık 70 - 80 civarı.) Saptaki ufak bi çatlak, gövdedeki vuruklar, boyada hasar hepsi alıcı için pazarlık sebebi. Kaldı ki 2020 içinde 4000 Tl den ucuza iki Meksika Fender Strat aldık eşe dosta bu sene içinde 4500 üstü Stratlar da aylarca bekliyor genelde. Ben açıkçası 4500 TLye düzgün bi Strat almayı tercih ederim kişiselleştirilmiş bi Strat yerine.

Sapı orijinal olmayan, kafada Fender yazmayan Fender'e ben de 3000 bile vermem açıkçası. Buna dayanarak söylüyordur muhtemelen arkadaşlar da. Yoksa Fender'den daha ucuza da üç aşağı beş yukarı Strat tonunu zaten alıyoruz. Fender'e iki kat para vermemizin sebebi kafadaki Fender yazısı. Ha o yazıyı kendin yazdıramaz mısın derseniz, hazır yazılmış Çin malı fakeler var zaten. Parayı, orijinal Fender fabrikasında yazılmış olanına veriyoruz diyeyim, daha net olsun. Kaldı ki kaç Fender kullanıcısı 50s sap seviyor ki, beyzbol sopası kadar kalın sap istesin. Ben şahsen akor bile basamıyorum kalın sapta, gövdede de boya, relic falan varmış, bunlar fabrikasyon olmadıkça hep değeri düşüren şeyler. Kendi sattığım gitarlardan biliyorum (ki baya ikinci el gitar sattım son 20 sene içinde, yaklaşık 70 - 80 civarı.) Saptaki ufak bi çatlak, gövdedeki vuruklar, boyada hasar hepsi alıcı için pazarlık sebebi. Kaldı ki 2020 içinde 4000 Tl den ucuza iki Meksika Fender Strat aldık eşe dosta bu sene içinde 4500 üstü Stratlar da aylarca bekliyor genelde. Ben açıkçası 4500 TLye düzgün bi Strat almayı tercih ederim kişiselleştirilmiş bi Strat yerine.
Tesekkur ederim, gercekten aradigim cevap buydu. Bu sekilde bi loaded govde icin ne verilir? Kopru, manyetikler ve devre dahil? Ps: giyarin boyali olmasini sorun etmiyorum.

Tesekkur ederim, gercekten aradigim cevap buydu. Bu sekilde bi loaded govde icin ne verilir? Kopru, manyetikler ve devre dahil? Ps: giyarin boyali olmasini sorun etmiyorum.
Hocam son zamanlarda hiç yurtdışı fiyatlarına bakmıyorum ama hatırladığım kadarıyla her zaman sap gövdeden daha değerliydi parça parça satıldığında. Keza ince işçilik isteyen kısım zaten gitarın sapıdır. Perde uçlarının yuvarlatılması, sapın cilası vs. Bu gitarın boyasını görmeden fiyat vermek zor çünkü kendim boyadım yazmış. Zaten Meksika manyetiklere de ben çok para vermezdim açıkçası, gerçi 60s serisinde TexMex vardı galiba. Gidip görmek gerek yani.

Hadi 7ender'ler, Gibsun'lar gördük de, gidip Cort'un da Xeort diye sahtesini üretmezsin.

Ekran Alıntısı.JPG

Hadi 7ender'ler, Gibsun'lar gördük de, gidip Cort'un da Xeort diye sahtesini üretmezsin.

145547 eklentisini görüntüle
Sahibinden'de marka olarak xeort seçebiliyor olmamiz 😄

Floyd Rose köprünün hemen yan tarafında göreceğiniz 4 adet vida deliği ve bir adet cilada vuruk bir önceki sahibinin deneylerinden (Eddie Van Halen'in Frankenstratında olduğu gibi bir takım modifiye denemeleri) dolayı olmuştur (kendisinin ses mühendisi olduğunu söylemiştim).

İnşaat mühendisi olsa dübel atardı, ses mühendisi böyle deliyor sanırım.

Geri