Yaran Ilanlar

Bu nasıl ilan anlamadım yaran mı? şüpheli mi? abartı mı ?
Ben sunu anlamadim, gitari denemeye gittiğimizde nicin 5 dk'ligina sacma sapan sozlu sarki calip söyleyerek deneyemiyoruz? Illa 99 bin takdim etmemiz mi gerekiyor? Yaran ilan evet ama yaran kafalı birinin ilanı resmen. Bir harfi değiştiremiyoruz tabii muhurlu gitarın sahibi olduğu icin.

Açıklama şöyleydi kaldırmış. Dini bütün bir gitar sanırım.
"metafizik bilmeyenler, ciddi olamayanlar, alay etmek gibi kâfir/câhil âdeti hareketler yapacak olanlar arayıp yormasın. deli deyip işinize bakınız.
üzerinde süleyman ve davûd (a.s.) peygamberlerin mührü bulunan ve şarkı mâhiyetinde;
"tanrım mâdem unutacaktın beni neden yarattın? , tanrım, sen affetsen ben affetmem... , tanrı unutmuş olsa da yüreğim durma yüreğim vur , vs."
gibi saçma sapan sözlerden oluşan şarkıları söylemenizin mümkün olmadığı bir gitardır. deneyin, size o yukarıdaki örneklerde olduğu gibi saçma sözlerden oluşan şarkıyı bitiremeyeceğinizi taahhüt ederim. deneyin 5 gün içinde başarıp tam video ile ispatlayan kişiye parası geri ödenecektir.
besmelesiz kullanmanın tehlikeli olduğunu bildirmek isterim. arkadaşlar ellerinizin iç kısmı birbirine bakmayacak şekilde çalındığında çok mistik(çakra, epifiz vs.) boyutları hissetmeye ve hissettirmeye başlayacaksınız.
detayları mesajla anlaşırsak konuşuruz inşâallah"

Floyd Rose köprünün hemen yan tarafında göreceğiniz 4 adet vida deliği ve bir adet cilada vuruk bir önceki sahibinin deneylerinden (Eddie Van Halen'in Frankenstratında olduğu gibi bir takım modifiye denemeleri) dolayı olmuştur (kendisinin ses mühendisi olduğunu söylemiştim).

İnşaat mühendisi olsa dübel atardı, ses mühendisi böyle deliyor sanırım.

abi bu benim gitar ya açıklamayı daha dürüst olayım azıcık da sohbet havasında olsun diye öyle yazmıştım :D

abi bu benim gitar ya açıklamayı daha dürüst olayım azıcık da sohbet havasında olsun diye öyle yazmıştım :D

Madem forumda denk gelebildik, detaylı sorayım. Şu gitar ile arasındaki fark köprüsü ve kore üretimi olması mıdır?

Madem forumda denk gelebildik, detaylı sorayım. Şu gitar ile arasındaki fark köprüsü ve kore üretimi olması mıdır?

Fiyatlandırmayı abartmış olabilirim haklısın. Fakat USA Jacksonla Hindistan Jacksonun fiyatı bir olmaz abi biliyorsun. Ayrıca uyduruk bir fr ile Jackson fr da bayaa fark eder diye öyle bir fiyatlandırma yaptım. Endonezya üretim bir viva gold II'yi 1900 TL olarak görüp onu baz alarak fiyatlandırdım. Fiyatlandırmam hakkında tavsiye verirsen çok sevinirim.

Fiyatlandırmayı abartmış olabilirim haklısın. Fakat USA Jacksonla Hindistan Jacksonun fiyatı bir olmaz abi biliyorsun. Ayrıca uyduruk bir fr ile Jackson fr da bayaa fark eder diye öyle bir fiyatlandırma yaptım. Endonezya üretim bir viva gold II'yi 1900 TL olarak görüp onu baz alarak fiyatlandırdım. Fiyatlandırmam hakkında tavsiye verirsen çok sevinirim.

Usa herhangi bir gitarla, dünyanın herhangi bir yerindeki gitar genelde bir olmaz ama onun dışında "Uzakdoğu" olarak nitelenebilecek kadar birbirine yakın kalitede ürün üreten farklı ülkeler arasındaki fark da çok ciddiye alınmaz bence. Ben yine merak ettim bu gitar özelinde araştırdım, pek kaynak yok ama gitar üzerine tartışan şöyle bir sayfa buldum. Google translate yardımıyla değerlendirmeleri okuyarak belki duruma dair farklı kullanıcılardan fikir alabilirsin. Burada da taktığın JT850 köprü hakkında birkaç farklı değerlendirme bulunmakta. Şahsi düşüncem herhangi bir markanın herhangi bir lisanslı üretimi. OFR falan değil sonuçta. Bir mevzuyu söküp aynı mevzunun lacivertini takmışsın bence.

Yaptığın modifikasyonlara ve fiyat biçtiğin kıstaslara dair paylaşabileceğim kaynaklar bu kadar, fiyatı söylemek haddime değil. Umarım bu kaynaklar tutarlı bir değerlendirme yapmana yardımcı, aktarmaya çalıştığım değerlendirme yöntemi ilerleyen ilanlarında başvuracağın bir metod olur.

İyi satışlar.

Bir mevzuyu söküp aynı mevzunun lacivertini takmışsın bence
Cort köprüyü pek kullanmamış olsam da buna pek katılmıyorum. FR üretme lisansı alan onlarca firma var, önemli olan yapımındaki metalller ve kaplama. jt580 Jackson tarafından 90'ların başından -sanırım- 2012'ye kadar Pro, Professional gibi serilerde uzunca bir süre kullanılmış bir köprü. Eğer Cort tremolo'dan iyi olmasaydı 800-1000 dolarlık Pro Jacksonlar'da kullanılmazdı. Bu Cort köprü ise görebildiğimiz kadarıyla 250-300 dolarlık gitarlarda bile kullanılıyor. Jackson artık niye bu köprüyü kullanmıyor diye bir soru geliyor akıllara: Deprem+tsunami sonrası fabrika kapanınca tüm üretimi Endonezya gibi daha ucuz yerlere yaydılar. Endonezyalıların işçiliğine güvenmiyor olacaklar ki Pro serisi gitarların köprüleri artık direk FR1000 olacak şekilde FR şirketinden satın alıyorlar.
jt580 benim de bolca kullandığım bir köprü, 3-4 farklı gitarımda vardı. Şuan hala 1 gitarımda LP olan versiyonu var. Akort tutmasından da, kaplamasının/boyasının kolay kolay bozulmamasından da hissiyatından da memnunum. Kullandığım diğer köprülere kıyasla şöyle bir sıralama yapabilirim:
JT590(alman) > Original Edge(japon) > FR1000(Kore) >= JT580(japon) > Edge Pro 2(kore'dir muhtemelen) >= FR Speacial(kore galba)

Çoğu köprü gibi jt580 için de olumsuz yorumlar bulunabilir tabii ki. FR1000 hakkında da bolca kötü yorum var ama bence güvenilir bir köprüdür ikisi de.

Uzun süre Cort FR kullanmadım ama ben kesinlikle güvenmiyorum. Kore yapımıdır muhtemelen ama cort tremoloyu çıkarıp yerine daha bilinen ve güvenilir bir JT580 takılmışsa bu bence bir "upgrade"dir. Ha rengi, kaplaması gitara uyuyor mu, göz zevkini bozar mı, üst eşik kilitleriyle renk uyumu sağlanıyor mu onlar ayrı konular -ki fiyatlandırmayı da etkiler(etkilemeli).
Gitarın fiyatı hakkında konuşmuyorum bu arada -ki ilk fiyat bence de abartı ilanlar başlığını hak ediyordu.

@goldenageofturks upgrade mevzusuna biraz atılan taş ve ürkütülen kuş durumu var bence. Kullanılan ürünün base fiyatı da yapılan upgradei etkiliyor bence. Jt850 iyi köprüdür ama herhangi bir köprüdür. İyisi denk gelir, gitarla iyi anlaşır, muazzam. Ama ekstra değer katma konusunda 100 TL oynasın, hadi 200 TL oynasın. Gidip o gitara birkaç bin dolarlık titanyum özel üretim butik bi köprü taksan, Cort arayan adam eski köprüsüyle de işini görür, böyle advanced köprü meraklısı adam bu gitara bakmaz. Bu spektrumun mantıklı aralığında gerçekleşen modifikasyonlar da en fazla meraklısına sembolik ek ücretler ödetir bence.

İlanın kendisinde yaran bir durum yok ancak arkadaş belli ki *mağazada X fiyat* diyenlerden yılmış olacak ki biraz klavye tokatlaya tokatlaya şöyle yazmış.

MAĞAZA DA 0 FİYATI 8.250₺ YAZIYOR BÜYÜK İHTİMAL’DE VİTRİN ÜRÜNÜDÜR MAĞAZADA GÜNDE 20-30 KERE KULLANILIYORLARDIR.
BEN 4/5 KERE KULLANDIĞIM GİTARI UYGUN FİYATA BIRAKIYORUM ÖLÜCÜLER GİTSİN MAĞAZADAN 8250₺’e alsın.

Gidip "Abi sen de günde 20 - 30 kere kullanılan mağazadan almadın mı?" diye sormak istedim ama böyle caps lock açan bize neler yapmaz.

hqdefault.jpg

İlanın kendisinde yaran bir durum yok ancak arkadaş belli ki *mağazada X fiyat* diyenlerden yılmış olacak ki biraz klavye tokatlaya tokatlaya şöyle yazmış.

MAĞAZA DA 0 FİYATI 8.250₺ YAZIYOR BÜYÜK İHTİMAL’DE VİTRİN ÜRÜNÜDÜR MAĞAZADA GÜNDE 20-30 KERE KULLANILIYORLARDIR.
BEN 4/5 KERE KULLANDIĞIM GİTARI UYGUN FİYATA BIRAKIYORUM ÖLÜCÜLER GİTSİN MAĞAZADAN 8250₺’e alsın.

Gidip "Abi sen de günde 20 - 30 kere kullanılan mağazadan almadın mı?" diye sormak istedim ama böyle caps lock açan bize neler yapmaz.

146485 eklentisini görüntüle
Gitarı pimp'lerin elinden almış zamanında, yoksa mağazada (whorehouse) başına kim bilir nice olaylar gelirdi. Günde 20-30 kişi, pis elleriyLEN...

146485 eklentisini görüntüle

bence o ilanı komik yapan detay girizgaha "yurt dışında yaşadığım için..." diye başlayıp kapanışı da "takas tekliflerine vs. her şeye açığım" şeklinde yapması.

ha, hesabı da arkadaşınınmış. (bu da bir suç teşkil etmez mi nihayetinde?) bilemedim şimdi. kriminal bi vaka.

Geri