Duman Grubunun Ekipmanları Ve Tonları Hakkında

benim bildiğim kadarıyla batuhan 68 veya 69 yapım bir tele kullanıyor,birde şu anda kullandığı bir american standard tele var,natural renkte sanki gitarın boyası kazınmış gibi,bir dönem humbuckerli tele kullanıyodu,pedal setupunu tam olarak bilmiyorum aklımda kalmamış pek ama ehxten bir pedal vardı germanium od'ymiş :) onun dışında peavey classic 50 halfstack var amfisi bundan 2 tane var birde combo peavey amfisi var,ben bu kadarını biliyorum :)
Ha bu arada kombosu yok onuda özellikle sordum bi dönem half stack olarak sadece 1x15 kabin ve peavey classic 50 kullandı , sonraki bir dönem 2 tane kabin 1 kafa kullandı 1 kabin yedek oluyordu , Biri 1x15 biri 4x10 , sonra onun üstüne de bir tane classic 50 getirtti .

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama ufak bir sorum var. Paylaştığım resimde Kaan Tangöze'nin setupunda ts9'un yanında bir de ts9dx bulunuyor. Bu ikisini birbirini boostlamak için mi kullanıyor acaba ? Resim 2015 Tunceli konserinden alıntıdı.
11082467_10152674092617617_1266101593452112194_o.jpg

wah'ın vs. tam modelini göremesem de Batuhan'ın Babylon'da babası ile verdikleri konserde kullandığı analog setup şu şekildeydi: boss chromatic tuner - ibanez tube screamer 9 - mini vibe - mxr phase 90 - boss dd-3 - memory man - vox wah

Vox bildiğin yeni çin yapımı olanlardan, şu forumda 150-200 liraya satılanlar.
Memory Man de Hazarai modeli, onuda ekleyelim.
Vibe ise Dunlop Uni-Vibe, eski kasa olanlardan.
Boss dd3 değil dd6.
Ayrıca 1-2 haftadır Fulltone Supa-Trem mevcut gördüğüm kadarıyla.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama ufak bir sorum var. Paylaştığım resimde Kaan Tangöze'nin setupunda ts9'un yanında bir de ts9dx bulunuyor. Bu ikisini birbirini boostlamak için mi kullanıyor acaba ? Resim 2015 Tunceli konserinden alıntıdı.49759 eklentisini görüntüle

Duman dinleyicisi değilim. DX'in yapısına bağlı olarak, muhtemelen DX olanı farklı modlarından biri için kullanıyor diyebilirim.

Blonde renkli relic telesi kesinlikle 68 yapimi falan değil sebeplerini de açıklayayım:
ZVkmb3.jpg

Gördüğünüz gibi kesimler farkli batuhan mutlugilin gitarida 1.si gibi notch tabir edilen girinti yok
6kPdg9.jpg

Gördüğünüz gibi
2. Telecaster gitarlarda 60 ların başından sonu a kadar yani 69 a kadar sap arkasindaki skunk stripe denilen ve truss rod kapağı gorevi goren parca ceviz cizgi yoktu ayrica pickguard in ustunde truss rod vidasi icin açılmış bir delik gozukuyor tahminim gitar 76 yapımı hatam varsa abilerimiz düzeltsin

Blonde renkli relic telesi kesinlikle 68 yapimi falan değil sebeplerini de açıklayayım:
ZVkmb3.jpg

Gördüğünüz gibi kesimler farkli batuhan mutlugilin gitarida 1.si gibi notch tabir edilen girinti yok
6kPdg9.jpg

Gördüğünüz gibi
2. Telecaster gitarlarda 60 ların başından sonu a kadar yani 69 a kadar sap arkasindaki skunk stripe denilen ve truss rod kapağı gorevi goren parca ceviz cizgi yoktu ayrica pickguard in ustunde truss rod vidasi icin açılmış bir delik gozukuyor tahminim gitar 76 yapımı hatam varsa abilerimiz düzeltsin
Adam kendisi bilmiyor kaç yapımı olduğunu :D Kendisi ile az çok muhabbetimiz vardır tanır eder. Ne zaman konuşssak gitarı aldığı hikayeyi anlatır ama kaç yapımı olduğunu bilmiyor. Özel bir seri filan değil zamanının standart üretimi diyor 90lı yıllarda klavye almaya diye gidip gitar almış . Hikayesinin özetide bu

Tartismaya acik bir konus gitar boyasi isine giristim bir kac kez gitarin yasida var tabi soylediginiz gibide olabilir
Ya en basit örneği bostancı konserlerinde havalandırma sıkıntısı yüzünden adam gitarı resmen ıslatıyor teriyle :D çaldıkları yerlerin altında gölet oluşuyor bu kadar yoğun şartlarda çalınan bi gitarın bu kadar yıpranması çok doğal bence.

Ya en basit örneği bostancı konserlerinde havalandırma sıkıntısı yüzünden adam gitarı resmen ıslatıyor teriyle :D çaldıkları yerlerin altında gölet oluşuyor bu kadar yoğun şartlarda çalınan bi gitarın bu kadar yıpranması çok doğal bence.

Ya arkadaş o bostancı gösteri merkezi her zaman mı böyledi ? Oranın sahibi kim ? Ne zaman kime sorsam aynı cevap. Havasız ve çok sıcak.. Kışın bile gittiğimde sırılsıklam terlediğimi hatırlıyorum. Ayıp, insan bir havalandırma sistemi kurar. Para basma makinesi gibi almış, sıfır yatırım yapmış. Sadece para getirsin yeter kafasında bir yer. Dekor, koltuklar da eski püsküydü ben en son gittiğimde hala öylemidir bilemem.

Kaan'a ve Batuhan'a sorsanız adamlar söyler ne ile çaldıklarını ki artık bilinen bir şey yani. Başlık eski ama ton mevzusu artık eskisi gibi değil ki. Kimin ne ile çaldığı belli günümüz dünyasında. Çok ince ekolayzır vs gibi ayarlar hariç artık herkesin ekipmanına ufak bir araştırma ile ulaşmak mümkün.

Geri