Da Vinc Işifresi

Orion_83 demiş ki:
film cok güzeldi ama melekler ve seytanlarin filmi cekilse ki cok zor bence cok cok daha güzel bi film olur bundan...

bence de o filmin yapımı zor olur...ama o filmdeki aksiyonda çok farklı olurdu yani...mekanlar falan (CERN,Vatikan) çok orjinal bişey olurdu bence Da Vinciden daha fazla ses getirirdi,ama buralarda çekim yapmak epe zor olur dediğin gibi....fakat o rahiplerin öldürülmesini düşünüyorumda kitapta bile tüylerim diken diken olmuştu ki sinemada nasıl olur kim bilir?.

Dan Brown kitapta olayları ve mekanları o kadar güzel anlatmış ki filmi izlerken hiç şaşırmadım..hepsi tahmin ettiğim gibiydi..(tabi filmde değiştirilen yerler hariç)...dolayısıyla önce filmi izlemişsiniz ya da kitabı okumuşsunuz ve ya her ikisini birden yapmışsınız hiç farketmez...her şekilde mükemmel bir yapım..

pel_34 demiş ki:
saçma!! kitabı okumakla filmin bi alakası yok.. yine her şeyi anlayabvilirsiniz... bence isteyen herkes filmi izleyebilir

kesinlikle katılıyorum :eek:
ama bence izlemeya yorumcu arkadaşlarınızla deilde ya yalnız gidin yada sessiz arkadaşlarınızla..şahsen kuzenin arkadaşlarıyla gitmek zorunda kaldım ve tam bir işkenceydi :cry: o çeneler hiç mi durmaz!!!!

Çok çok muhteşem bir film diyemiyeceğim ama güzel izlenesi bir filmdi. kitabını okumadım ama en kısa zamanda kitabınıda okucam..
herkes ilk önce kitabı okuyup filmi izler gerçe benimki biraz ters oldu neyse :)

kitabını okumamısdım filmi isledim gseldi ama kitabı okuyanların film hakkındaki yorumlarındaa filmle kitap arasında bası farklar olduguydu film coq gsel olmasada gseldi

filmi sinemada iki kaz izledim ve oldukça keyif aldım. gerek oyunculuk (tom hanks hayranıyım) gerekse yönetmenlik olağanüstüydü. uzun zamandır böylesine etkili bir film izlememiştim. daha önce de söylemiştim yine söylüyorum filmle kitabı ayrı değerlendirmek gerekir. kitaba ve filme diyecek laf yok...

film kitaba göre çok yetersiz olmuş, e zaten Hollywood'un eline böyle eser verirseniz böyle batırırlar.. tabi ki kitaptaki o uzun açıklamalar dialoglar hollywood seyircisini sıkacağı belliydi o yüzden patlamalı aksiyonlu sahneleri vurgulamışlar, ama kitabı okuduğunuzda hiç de öyle bir şey olmadığını anlıyorsunuz, bir çok gerçek açığa kavuşuyor, kilisenin nasıl pagan dinini karaladığı, keçi'nin nasıl satanizm logosu olduğu, isa'nın yazdığı incillerin nasıl da yakıldığı ve kilisenin masaya oturup bambaşka isa ve bambaşka bir incil yazdığını (suda yürüme, meryem'in bakireliği masalları) ve nasıl da isa'nın kendi karısına fahişe lekesi sürüldüğü gibi.. tahmin edeceğiniz gibi din adamları "höyt noluyor!!" die ayaklanıp mahkemeye vurdular, ve Dan Brown kazandı davayı ;) bir de adama hırsızlık suçlaması yapıldı izinsiz olarak başka bi eserden materyal kullandığı için onun sonucunu bilmiyorum.. filmde bunlar yok tabi ki, sadece silahlar, araba takip aksiyonlu sahneler falan..

bu arada, Dan Brown'ın melekler ve şeytanlar kitabı çok daha güzel da vinci şifresi'nden.. onu da mutlaka okuyun..

Dan Brown`un ;
Da Vinci Sifresi ve Melekler & Seytanlarını okudum.
Melekler ve Seytalarda asıl olayın "24"saat ıcınde gerceklesmesi ve senaryo uzerıne dayalı olması bana cok cekıcı gelmedı sahsen ben Da Vinci Code yi daha cok begendım.
kitabı 3 günde bitirdim ve filme gittigimde bariz hataları yakaladım ..
bekledıgım seyler normal,beklemedıklerım anormal cıktı.
Sophie Neveu nun göz rengi kitapta yeşil olarak geçiyor.(filmde siyah)
Silas ın arabası Siyah Audi olarak tarif ediliyor(filmde Renault Megane)
Silah iri yarı anlatılıyor örnegin benim kafamda "harry potter" izleyenler "Hagrid"i bilirler,onun gıbı canlandırıyordum..
Sophie Neveunun büyük babasını tarikat üyeleri ile yaptıgı toplantıyı yakalaması kitapta okuldan 1kac günlügüne erken ızın aldıgını anlatıyor fakat film "kactı"diyor.
diger seyler haricinde "Tom Hanks ve Audrey Tautou birbirlerine uyum saglamıslar.Film cok güzeldi yani özellikle kitabı okumayıp fılden cıkan kısılerın ılk arastıracagı seyler ;
magadalalı meryem,kilit tası,sangreal belgeleri,tapınak sovalyeleri,kutsal kase,sion tarikatı gibi ...sahsen ben bunları okurken arastırdım oradan bılıyorum :p
cok güzel bir senaryo ..
sophie neveu , beklemedıgım gıbı bırı geldı ama genede gayet guzel canlandırmıs cok seker kısılık.
melekler ve seytanlar cıkarsa ;Vittoria da boyle olmaz umarım :p

Kra demiş ki:
Dan Brown`un ;
Melekler ve Seytalarda asıl olayın "24"saat ıcınde gerceklesmesi ve senaryo uzerıne dayalı olması bana cok cekıcı gelmedı sahsen ben Da Vinci Code yi daha cok begendım.
Silah iri yarı anlatılıyor örnegin benim kafamda "harry potter" izleyenler "Hagrid"i bilirler,onun gıbı canlandırıyordum..
Sophie Neveunun büyük babasını tarikat üyeleri ile yaptıgı toplantıyı yakalaması kitapta okuldan 1kac günlügüne erken ızın aldıgını anlatıyor fakat film "kactı"diyor.
diger seyler haricinde "Tom Hanks ve Audrey Tautou birbirlerine uyum saglamıslar.Film cok güzeldi yani özellikle kitabı okumayıp fılden cıkan kısılerın ılk arastıracagı seyler ;
magadalalı meryem,kilit tası,sangreal belgeleri,tapınak sovalyeleri,kutsal kase,sion tarikatı gibi ...sahsen ben bunları okurken arastırdım oradan bılıyorum :p
cok güzel bir senaryo ..
sophie neveu , beklemedıgım gıbı bırı geldı ama genede gayet guzel canlandırmıs cok seker kısılık.

neredeyse kitabı yeni baştan okuyacağım :LOL:

blackdamp demiş ki:
Kra demiş ki:
Dan Brown`un ;
cok güzel bir senaryo ..

neredeyse kitabı yeni baştan okuyacağım :LOL:
film vatikanda yasaklanmıs dıye duydum aslı varmı arkadaslar ?

Kra demiş ki:
Dan Brown`un ;
cok güzel bir senaryo ..

evet ...bide başlangıcı otelde olacaktı fakat filmde başka bir yerde başlamış..

bunun yanısıra ben her ne kadar uyumda olsa normalde beğensemde Audrey Tautou yu bu filme yakıştıramadım..daha karizmatik ve kitaptakine uyan bir karakter bekliyodum...ama Audrey Tatau nun bu konuda bi lafı var ki oda müthiş: Herkesin kafasındaki karakter farklı olacaktır herkesi memnun edemeyiz ;)

demi abi ya filmin sonunlarına dogru havuzdakı suyu sarap yapmaya calısıyorya orada gozume cok hos gozuktu bırde tom hanks alnını opmeden once keske tom hanks ben olsaydım dedım dudagından operdım dedım :p

Kra demiş ki:
demi abi ya filmin sonunlarına dogru havuzdakı suyu sarap yapmaya calısıyorya orada gozume cok hos gozuktu bırde tom hanks alnını opmeden once keske tom hanks ben olsaydım dedım dudagından operdım dedım :p

ha bu arada kitapta dudağından öpüyordu.. ;)

Geri