Davul öz geçmişiniz

Benim Öz gecmisim Söyle

Ben 13 yasında davul calmaya basladım ilk davulum mitello oldu.cok seviyordum onu daha sonra bi kac yeri bozuldu.isime yaramadı ve sıkıldım ice davuldan bi aralar daha sonra kendimce bi karar aldım..Grup kurma gibi ama kendime Güvenemiyordum(ya benden iyi calan varsa,ya ben bisey bilmiyorsam vs..)ama gel görkü piyasada davul calmayı bilen kalmamış..Ve bi kac grupdan teklif aldım..Seçimim Tansiyon oldu saygılarımla..

Aha buda benim ezik mezik kötü mötü davulum..

foto230ul.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende Nota bilirim Ama notasız calarım o pek iyi degil Ama Yaww Aslında Bazen Hic iyi olmuyor.Notayla ögrensek daha iyi olurmu desem ne desem Bilmemki

Bir noktada ben de tıkanıyorum. Elbette o durumda işin ilmini icra etmek en iyisi ama ben bıktım artık tuşesinden atağına kadar aynı davulcuları duymaktan. Herkes aynı fabrikadan çıkmış gibi çalıyor. Bu nedenle kelle davulcuları daha çok severim.

başta herkeze selamlar...stüdyo bagetten burak ben
benim ilk davulum annemlerin düğününde çalınan davuldu.resimlerinde görmüştüm davulu.derisinde 7 nisan yazıodu grubun ismi yani.teker teker derilerini deiştirip vidalarına kadar boyamıştım.......
eygidi günler

Re: DavuL Öz geçmiSiniz

Tansiyon-DavuL demiş ki:
Benim Öz gecmisim Söyle

Ben 13 yasında davul calmaya basladım ilk davulum mitello oldu.cok seviyordum onu daha sonra bi kac yeri bozuldu.isime yaramadı ve sıkıldım ice davuldan bi aralar daha sonra kendimce bi karar aldım..Grup kurma gibi ama kendime Güvenemiyordum(ya benden iyi calan varsa,ya ben bisey bilmiyorsam vs..)ama gel görkü piyasada davul calmayı bilen kalmamış..Ve bi kac grupdan teklif aldım..Seçimim Tansiyon oldu saygılarımla..

Aha buda benim ezik mezik kötü mötü davulum..

foto230ul.jpg

13 yaşından beri davul çalıyosunda bu setup ne böle yaa.ezik falan değil bu!!davul değil bi kere.altolar arasında 10ar cm fark var sen onların nasıl çalıyosun merak ettim.ziller için de aynı şey gecerli.kick'ler birbirine paralel.bacaklarının arasında o trampet sıkışmıyormu!!.illaki çift kroslu bi davul yapmak zorundamı hissettin kendini.2 davulun var ama ortaya 1 davul bile cıkmamış.

Setup işine karışmamak gerek. Belki çalıyordur böyle. Ben ne dizilimler gördüm. Bu yine iyi. Üstelik arkdaşımız böyle çalmıyor da olabilir. Ne bileyim altoları, zilleri oturunca başına değiştiriyordur belki bilemezsin.

yaa arkadaş kasmış görmüyomusun çift kros yapıcam diye.ama becerememiş.başına otorduğunda değiştirirmi bilmem ama bu davul bu setupla çalınamaz.

milletimiz öyle bi olmuşki artık neyle ugrasacagını bilior ama işine geliyor adam oturmus altoların arasındaki 100 cm lik yeri hesaplamış.Bide davul degil demiş muhahah o davul degil haklısın sen bagete de sopa diosundur.. :)
ayrıca 17 tane zil odayı kapatıyordu ve bende yarısını kaldırdım ve o davulun parcaları sıgmadı tam olarak yarısıda sagda solda eger görmek şstersen buyur gel 1 davulmu anlarsın acaba hiç oturdunmu böyle bi davulun başına :D :)

davul setup na tabiki karışmamak lazım ama resimdeki setup falan değil ,cümbüş.Bi karenın ıcıne sıgsın dıye butun malzemeni yıgmışsın.Hatta simetri olsun göze batmasın diye saga sola floor tomları serpmişin.İyiy güzel anladık davul calıyorsun, setup diye bunları koyma istersen...

1150341971.26763400.jpg

Supersound'daki resimlerden gözüme çarptı da , cidden altoların arasında baya mesafe var ve cross'lar arasında açı yok denecek kadar az bilmiyorum belki böyle alışmışsındır ama garip gözüküyor... Birde demolarınızı dinledim de çift cross kullanıyor musun ki bu kadar kastın yoksa görüntü olsun diyemi ?

Bütün davulcu arkadaşlarımı NB Stüdyo Özel DAvul odasında sadece davul kaydına bekliyorum. Hatta bir de bascınız varsa sadece onu da alıp gelebilirsiniz.
Bu arada kaydın saatine de, sonuca da inanamayacaksınız...
Herkese başarılar...

Bütün davulcu arkadaşlarımı NB Stüdyo Özel DAvul odasında sadece davul kaydına bekliyorum. Hatta bir de bascınız varsa onu da alıp gelebilirsiniz.
Herkese başarılar...

-maJestY- demiş ki:
1150341971.26763400.jpg

Supersound'daki resimlerden gözüme çarptı da , cidden altoların arasında baya mesafe var ve cross'lar arasında açı yok denecek kadar az bilmiyorum belki böyle alışmışsındır ama garip gözüküyor... Birde demolarınızı dinledim de çift cross kullanıyor musun ki bu kadar kastın yoksa görüntü olsun diyemi ?
biri mikrofonlanmış sadece:)

NBStudio demiş ki:
Bütün davulcu arkadaşlarımı NB Stüdyo Özel DAvul odasında sadece davul kaydına bekliyorum. Hatta bir de bascınız varsa sadece onu da alıp gelebilirsiniz.
Herkese başarılar...
KaRaBaSH demiş ki:
ehehe reklam da girdi araya :)
Aynı durum bir başka stüdyoda uzun zaman önce başlamıştı halbuki. :) Apayrı bir davul odası, davulla eş zamanlı ve paralel olarak kaydedebileceğiniz diğer enstrümanlar vs... Bunlar bir stüdyoda olması gereken şeyler zaten, reklama ne hacet?

Sevgiler...

slm arkadaşlar ben 8 senelik davulcuyum.Golden seviyedeyim.Arkadaşlar bu setup ı düzenleye arkadaşa ne olur yardım edelim.böyle 2 arpa boyu adım gidilmez.Hiçbir tarzda bu çeşit bir çalma biçimi yok.

Geri