Elektro gitar ağırlığı

Daha önce de söylemiştim bilen bilir 13 yaşındayım pek çelimli, iri yarı bir insan değilim.Normal gitarı biliyorum ama elektro çalıcam el sürmedim daha bunların ağırlıkları ne kadar olur.Örneğin Cort x2 ortalama ne kadar ağırlıktadır.

Not:Biliyorum Rezilim :oops:

büyükçe bir karpuzu taşıyabiliyorsan sanırım gitarı da taşıyabilirsin :) şaka bi yana gitarın ağırlığını sorun etme... zaten ilk başladında çoğunlukla oturarak çalarsın..
kolay gelsin..

resmin varmı ona bakıp yorumlayalım :D yok ya gitar ayrı bişeydir ya sana bi poşet versem taşı bunu 3 saat desem taşıyamassın ama konserde 3 saat boyunca gitarı mutlu mutlu taşırsın :D

delidehset2000 demiş ki:
resmin varmı ona bakıp yorumlayalım :D yok ya gitar ayrı bişeydir ya sana bi poşet versem taşı bunu 3 saat desem taşıyamassın ama konserde 3 saat boyunca gitarı mutlu mutlu taşırsın :D

konu kaymasın ama hemen ayak üstü çektim

asdasdasdasd2ty.jpg

33 kg :oops: :cry:

Rezillik falan yok. Eğer rezil bir durum olursa da, müzik uğruna olsun! Fena mı?

2 Yaş ve kilo bakımından 2 kat farkımız var ama hiçbir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Zaten söylendiği gibi çok zorda kalırsan oturarak çalışırsın. Ama şu kadarını söyleyeyim ki elinde taşırken omzunu, kolunu ağrıtmasına rağmen çalışırken kendi kendine iyi gaz verirsen saatlerce taşıyabilirsin. Yaş, boy, kilo... İstedikten sonra hiçbiri önemli değil. Yeter ki iste, sabret, çalış. Bu üçlemeyi doğru bir şekilde gerçekleştirirsen, önünde hiçbir engel kalmaz.

Bu arada ağabeyimden (silent_guitar) biliyorum; "Godin Radiator" elektro gitar tüy kadar hafif. En kötü ihtimalle hafif bir gitar alırsın. Bahsettiğim gitar o kadar hafif ki, amfiye bağlamadan önce şüphelenmiştim "Acaba keklendik mi?" diye. :)

Kolaylıklar dilerim.

eXpert demiş ki:
Rezillik falan yok. Eğer rezil bir durum olursa da, müzik uğruna olsun! Fena mı?

2 Yaş ve kilo bakımından 2 kat farkımız var ama hiçbir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Zaten söylendiği gibi çok zorda kalırsan oturarak çalışırsın. Ama şu kadarını söyleyeyim ki elinde taşırken omzunu, kolunu ağrıtmasına rağmen çalışırken kendi kendine iyi gaz verirsen saatlerce taşıyabilirsin. Yaş, boy, kilo... İstedikten sonra hiçbiri önemli değil. Yeter ki iste, sabret, çalış. Bu üçlemeyi doğru bir şekilde gerçekleştirirsen, önünde hiçbir engel kalmaz.

Bu arada ağabeyimden (silent_guitar) biliyorum; "Godin Radiator" elektro gitar tüy kadar hafif. En kötü ihtimalle hafif bir gitar alırsın. Bahsettiğim gitar o kadar hafif ki, amfiye bağlamadan önce şüphelenmiştim "Acaba keklendik mi?" diye. :)

Kolaylıklar dilerim.

teşekkürler yorumun için cort x2 alıcam heralde o da iyi.zaten şu gaz meselesi çok iyi var bende daha gitar almadan bi görseniz beni :) ne bileyim ben yaş küçük konserlerde aşağılanma falan olunca aynı şeyi burada da yaşamıyım diye yazmıştım iyi oldu bu bana :roll:

Konserlerde aşağılanma değil de aslında küçük görülme mutlaka olur ama bir gün o sahnede olacağını düşünmek bile yeter insana. :) Başkasını küçük gören birisi kadar küçük birisi olmadığını unutma ve takılmana bak. ;)

Başarılar dilerim!

eXpert demiş ki:
Konserlerde aşağılanma değil de aslında küçük görülme mutlaka olur ama bir gün o sahnede olacağını düşünmek bile yeter insana. :) Başkasını küçük gören birisi kadar küçük birisi olmadığını unutma ve takılmana bak. ;)

Başarılar dilerim!

dogru ya beni ezenler asil kendileri ezikler yani ne bileyim siz kucukken nasildiniz gitmek isterdiniz konserlere ben gitmi$im ama bu sefer onlar ne yapıyor du$unulmuyor kar$i taraf hic ben takilirim :p

6-7 yaşında değilsin 13 yaşındasın yani çocuk değilsin, gitarı rahatlıkla taşıyabilirsin. Senin yaşında ben annemin deli gibi yaptığı pazar alışverişi dönüşü pazar arabasını 7. kata merdivenlerden tek başıma çıkarırdım :LOL: vucüt yapımda aynı seninki kadardı. Yani ağır olur diye hiç korkma için rahat olsun.

Geri